Opozita kallëzon Ramën në Prokurori

July 11, 2018 14:26

Opozita kallëzon Ramën në Prokurori

Partia Demokratike dhe LSI i janë drejtuar Prokurorisë me një padi për kryeministrin Rama. Kryetarët e grupeve parlamentare të opozitës, ai i PD-së, Edmond Spaho dhe i LSI-së, Petrit Vasili kanë dorëzuar një kallëzim tek Prokuroria e Krimeve të Rënda në adresë të kryeministrit Rama.

Në një deklaratë për mediat, pas depozitimit të padisë, Spaho theksoi se bëhet fjalë pikërisht për audio-përgjimin, sipas tyre, ndaj vëllait të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

‘Kërkojmë hetim penal ndaj Ramës për pengim të së vërtetës, për fshehje të së vërtetës duke mos dorëzuar provën e ekspertimit në një nga laboratorët më të mirë të botës”- tha Spaho.

Sipas Vasilit, kjo prokurori nuk ka përfunduar ende ekspertimin e audiopërgjimit, ndërkohë që Rama e kishte atë, menjëherë. “Përgjigjja pas kësaj është shumë e qartë”- tha ai.

o.j/dita

July 11, 2018 14:26
Komento

9 Komente

 1. Balli July 11, 15:23

  E keni vene re qe sa here qe ju mbarojn argumentat ktyre i kthehen budalleqeve te vjetra. Kaq pa ide jane bobo mjer ne

  Reply to this comment
 2. elsa July 11, 15:29

  Oho akoma vazhdojn keta me keto budalleqet e audiopergjimit?, nuk qenkan lodhur.?

  Reply to this comment
  • Gjeofizikisti July 12, 07:04

   Hahaha Mondi qe osht dhender I cac dodones, komunistit te Gjeofizikes, qe spiunonte tere fisin Dodona, edhe keta te gjidhe spiune te kamunistave. Eh more Mondi, ik e shif rocken qe ke ne shtepi e leri pordhet me babale e kanale.

   Reply to this comment
 3. Ylli pangua July 11, 15:31

  Ore une mendova se kta e lan kte punen e audiopergjimit se e kuptuan qe ja futen kot po kta qenkan budallenj komplet.

  Reply to this comment
 4. Vezhguesi July 11, 16:39

  O Vasil i shituri nga koka e kembet!
  Cdo gje qe pellet ti vjen nga parate e qelbura qe te mbushen diku, ose si grekfil i qelbur qe je.

  Sa here flet na ben per te vjelle kaq i neveritshem je!

  Reply to this comment
 5. Zzzzzz July 11, 18:20

  KY ESHTE NJE LAJM I MIRE ME NE FUND POR A DO KENE BYTHE KETA SHPELLARET TA BEJNE SE MOS I LENE VETEM ME FJALE .NE KETE DUAM TE FILLONI POR JU JENI HAJDUT NJESHTRA SI TE SALES E TE NETES E RAMES…..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 6. Fat man July 11, 19:52

  Vasil Kokerrjepuri dhe Mond Torja, kaseten duhet ta dergojme tek Eksperti Amerikan nga Teksasi qe pagoi Saliu dhe “vertetoj” vrasjen ne “gjyeti” te Kosta Trebickes si aksident automobilistik, makina mes rruges, trupi i viktimes Trebickes 100 metra larg makines dhe qenit qe rrinte mbi makine.
  Vasi ju ka bere Babalja, babole te gjitheve, te fala tranbvestites Mona Cizmez.

  Reply to this comment
 7. Po , Po July 11, 21:33

  KUJTOVA SE MOS PO FLISNIT PER FSHIRJEN E PAMJEVE NGA KAMERAT E K/MINISTRISE ME 21 JANAR ,POR JU , SI PLEHRA QE JINI , KERKONI QIMEN NE VEZE , DUKE GERMUAR , SI TARJA… ! !

  Reply to this comment
 8. vlora July 12, 01:21

  Nuk e kishte keq A.Zogu qe e kishte ne Ligj,ku Arsimtaret te mos therriten si Deshmitare,pasi u jane “Pjerdhur”Trute.Toidhjo si E.Spahiu.Sa per Titin,tashme e njohim si Maqo Pelivhani….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*