Opozita komunikon vetëm me Donald Lu

March 30, 2016 17:20

Opozita komunikon vetëm me Donald Lu

Me një mision pajtimi ka ardhur në Tiranë edhe Komisioneri i Zgjerimit Johanes Hahn, të cilit i ishte premtuar votimi i reformës në drejtësi para se të mbërrinte në kryeqytetin shqiptar.

Por kushtet e opozitës kanë hedhur në erë konsensusin e brishtë dhe pikëpyetjet mbi një afrim të mundshëm janë të shumta. Kjo pasi opozita ka mbyllur çdo kanal komunikimi me palën tjetër.

Burime pranë Partisë Demokratike i thanë Respublica-s se selia blu mban komukim vetëm me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara Donald Lu.

“Pa dekriminalizmin e politikës shqiptare, demokracia është seriozisht e rrezikuar dhe bashkë me të edhe stabiliteti i vendit”- deklaroi Basha.

ResPublica

March 30, 2016 17:20
Komento

2 Komente

 1. spata March 30, 22:06

  Bie era lecke e djegur .Prisni kur te dali flaka

  Reply to this comment
 2. alphade March 31, 01:35

  Cfare populli mund te ngreje opozita, kur kjo eshte
  shndrruar prej kohesh ne nje bande mafioze,kacakesh
  me ne krye kryekriminelin,hajnin,grabitesin e spiunin e
  UDB-se Milloshevicit ,Sali Berishovic Fasllici nga Vicidoli.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim