Opozita në protestë, gati për të “rrëzuar” Ramën

June 21, 2019 20:14

Opozita në protestë, gati për të “rrëzuar” Ramën

Një kuti e madhe  prej druri me mbishkrimin Rilindje që simbolizon kutinë e votimit për zgjedhjet është vendosur para Kryeministrisë në formë simbolike nga protestuesit.

Në të do të hidhen fletë votimi që mbajnë numra 339 dhe 184, dosjet e nxehta të shitblerjes së votave në Durrës dhe Dibër.

Nuk mungojnë edhe pankarta me pjesë nga përgjimet e publikuara në “Bild”.

Sakaq me dhjetëra protestues u panë të veshur me bluza ku shkruhej: Rama ik!

Mbi kutinë e votimit ata protestuesit kanë vendosur “shtatoren” e kryeministrit Rama.

Siç edhe bëjnë me dije burime, shtatorja do të rrëzohet në formë simbolike gjatë protestës, duke hedhur paralele me rrëzimin e bustit të Enver Hoxhës me 20 shkurt të 1991.

 

b.b/dita

June 21, 2019 20:14
Komento

2 Komente

 1. Alban Dega June 21, 20:18

  ZERI I WASHINGTONIT BE BERLINIT DHE KUKAMAT E PUTANINIT

  – Saleh Berisha, Ilir Meta, Lulush Mona Cizmja … ne revan drejt Hages !

  – Amerika dhe Evropa e kane dhene disa here mesazhin e tyre ! Kush luan me zjarrin digjet !

  – Kambanat bien per ata qe kane veshe te degjojne !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Eshte koha qe kamikazet e mercenaret e stershperdoruar te Sali Karaxhicit dhe Bandes se Gangstereve ta braktisin llogoren e shpartalluar!
  Mos te harrojne se askush prej atyre qe u del emri per dhune kunder nje qeverie te zgjedhur ne menyre demokratike ne keto protesta te dores se zeze te Putinit, Beogradit e Athines nuk do ti lejohet te shkelin ne token e Amerikes edhe sikur tu dale dopjo llotaria e vizave ne SHBA !
  Aq me pak mund te fitojne shtetesine amerikane, ne baze te Kerkesave per Qendrim te Pehershem ose Per Shtetesi Amerikane. Ne kerkesat vendimtare eshte nje pyetje rrenuese per cilindo:
  – A je perfshire ne veprime per permbysjen me dhune te nje qeverie te zgjedhur ne menyre demokratike !?
  Zeri i Ambasades amerikane ne Tirane eshte zeri i Shtepise se Bardhe, te fatit te bardhe te Shqiperise dhe Kosoves eshte Zeri i vertete i Amerikes!
  Po te mos kishte shkelur vizen e kuqe te interesave strategjike te SHBA-se ne Shqiperi e rajón, Sali Berisha me familjen e tij, kurre Washingtoni dhe Departamenti Amerikan i Shtetit nuk do tua kishte vene vizen e kuqe ketij Lugati e mercenari te stershitur te Kremlinit, Beogradit e Athines… , sic ia hoqi vizen e kuqe edhe bosit te tij terrorist Sllobodan Milloshevic qe vdiq si nje qen i terbuar e i braktisur ne qelite e Gjykates Nderkombetare te Drejtesise ne Hage !
  Amerika demokratike e njeh Saleh Ramollah Ajatollah Milloshevicin dhe cdo politikan shqiptar apo person qe u intereson, njeqint here me mire se ata vetveten!
  Sali Berisha, Lulush Karabush Bashici, Flamur Stanishic Noka, Edi Palokari, Fatmir Medihoxhe Gerdeci e krejt Banda e Gangstereve te SaLikekracise nuk duhet te harrojne se dosjet e vrasjeve, te krimeve te renda, korrupsionit masiv, plackitjes e mega- kusarise se tyre jane sa Mali i Korabit dhe mberrijne deri ne nivelin e Hages !
  Nuk ka qene kurre me afer dita qe ata te japin llogari para ligjit e drejtesise per te cilat SHBA- Shtetet e Bekueme te Amerikes kane investuar modelin e tyre te demokracise “ Ne Populli Me Popullin Per Popullin !” per cka ne shqiptaret si shtet e si komb u jemi borxhlinj edhe me jeten tone!
  Pse!?
  Sepse, jeta pa ligj e drejtesi, pa liri e demokraci sic e deshmojne krejt qarte, keto 28 vjet te demokratures shqiptare nuk eshte jete!
  Nuk ia vlen te jetohet !
  Haka do shkoje tek i Zoti, tek populli shqiptar !
  Edhe ne shqiptaret nuk qendrojme mbrapa: 95 per qind e jona jemi populli me proamerikan ne Bote “ edhe me proamerikan se vete amerikanet” sic pat deklaruar vete ambasadori Withers dhe Instituti Demokratik Amerikan!
  “ Tirana dhe Shqiperia eshte vendi me i sigurte se Washingtoni per Presidentin amerikan !” pat shkruar
  “ The New York Times” dhe CNN live nga Fushe Kruja gjate vizites se ish- Presidentit amerikan Xhorxh Bush ne Shqiperi.
  Kjo eshte e verteta e provuar e sprovuar e miqesise dhe aleances strategjike shqiptaro- amerikane jo sot por qysh kur Babai i Pavaresise se Shqiperise Ismail Qemal Vlora pat deklaruar ne Torino me 24 nentor 1912, pra kater dite para shpalljes se Pavaresise se Shqiperise se “ po te behej nje Referendum ne Shqiperi, Rusvelti do te zgjidhej Kryetar i saj …” !
  Cdo koment eshte i tepert!
  Sot tymi e flaka, kapsollat shperthyese e Molotovet e Saladin Lul Mona Stanishic Nokes… ne dyert e Kuvendit dhe Qeverise se zgjedhur ne menyre demokratike te Shqiperise, sot fjala e Lulush Karabush Berishes qe u transmetua live nga “ Rusia Today” e Vladimir Putinit, u treguan hapur e pa maska shqiptareve dhe nderkombetareve se Banda e Gangstereve te Putinit, Beogradit dhe Athines ne Tirane u vuri zjarrin e flaken aspirates madhore te shqiptareve :
  E duam Shqiperine si Amerika demokratike!
  E duam Shqiperine si mbare Evropa !
  Zeri i Rusia Today sot u be hapur e drejtepersedrejti Zeri i SaLikekracise dhe Bandes se Gangstereve te tij politike, biologjike dhe mediatike!
  Evropa sot dhe Amerika si gjithnje e thane fjalen e dhane mesazhin e vet te fuqishem demokratik dhe me shqiptar se vete ne shqiptaret kunder dhunes e terrorit antishqiptar e antidemokratik te Bandes se Gangstereve te Sali Berishes e Like Floririt qe po orvaten tia rivene flaken e zjarrin Shqiperise sic vepruan mbi 15 here gjate 13 vjeteve te sundimit te tyre kusar, vrastar e antishqiptar SaLikekracise se Beogradit dhe Putinit !
  Saleh Berisha, Ilir Meta, Lulush Mona Cizmja … ne revan drejt Hages !
  Amerika dhe Evropa e kane dhene disa here mesazhin e tyre :
  Kush luan me zjarrin digjet, thote sovrani !

  Reply to this comment
 2. Amerikani June 21, 21:02

  Pordhe me rigon. Keta vazhdojne akoma me antikomunizmin si ne kohen e qepes se Saliut te pare.. Proteste kobetare per dosje me muhabete rakie… Futni dhe kengen e Baftjarit nga Skrapari dhe del tallava proteste.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim