Këtë herë në mbrëmje / Opozita proteston sot përpara Kryeministrisë

April 13, 2019 09:42

Këtë herë në mbrëmje / Opozita proteston sot përpara Kryeministrisë

Opozita do të protestojë sot për herë të tretë përpara kryeministrisë në një tubim kombëtar, pas vendimit për djegien e mandateve.

Protesta nis në orën 18:00 përpara kryeministrisë, por organizatorët nuk kanë dhënë një afat për përfundimin e saj.

Kjo është hera e parë që opozita do të protestojë në mbrëmje.

Mësohet se forca të shumta policore do të jenë në gatishmëri, për ruajtjen e rendit. Skenari i protestës së opozitës së bashkuar është i ngjashëm me ato të herëve të tjera.

Edhe sot shefi i qeverisë nuk do të jetë në Tiranë, por është nisur jashtë shtetit për një vizite tjetër zyrtare

o.j/dita

April 13, 2019 09:42
Komento

11 Komente

 1. besi April 13, 10:29

  opozita do te beje gabimin fatal sikur te zaptoje institcuionet. Ky do te jete fundi politik dhe i turpshem i bq holandez dhe i cizmes se neveritshme. Sot shqiperia ka nevoje me shume se kurre per nje opozite reale me program te qarte per te rrezuar edvin korrupsionin dhe mashtruesin frikacak. Por kur sheh qe ne krye te atyre qe kerkojne te rivijne ne pushtet per te rivjedhur pa u ndeshkuar atehere eshte e sigurte qe opozita do te deshtoje e bashke me te edhe e gjithe klasa politike shqiptare e zhytur ne krim, korrupsion dhe qe ne pjesen me te madhe duhet futur ne burg qysh nga saliu edvini iliri lulushi e te gjithe ata qe tentojne dhe vazhdojne te luajne me fatet tona.

  Reply to this comment
  • KUJDES !! April 13, 12:16

   Kam vetem nje merak besi,aman mos na e shqetesoni kokeqoshen meta se do na beje ndonje te pabere e do na lej vetem e na mori lumi,do ngelemi me nje hale me pak Kujdes Piktorin e Kontinentit,kujdes Leninin e revolucionit Basha,Kujdes kllaunet profesioniste me eksperience 30 vjecare

   Reply to this comment
 2. Nik Martini April 13, 10:33

  Agjensite ligjzbatuese duhet te jene ne kembe e ne gatishmeri Nr.1 so asnjehere tjeter me pare. Perbindshi Berisha kushedi se c’ka skenarizuar pas aksionit, publiciteti i te cilit s’ka te ndalur per karikimin e marrokeve qe i shkojne pas bandes se Sal-Bash-Met-Mones, ate te grebitjes ne “kushte lehtesuese” te miliona eurove ne Rinas. Te diskredituar nga protestat e meparshme, te pambeshtetur nga faktori n/k, perkundrazi, ata jane gati t’i vene fleken Tiranes e te gjithe Shqiperise, me urdher te Ariut te Bardhe. Saliu do te rikualifikoje “kauzen” e tij kriminale patjeter me ndonje vrasje. Mjere ai qe do ta haje, nqs nuk eshte planifikuar nga marroket “kokepalare” (sipas Ilir Metes). Neser do te jete vone per konveherin e pafund te analizave.

  Reply to this comment
 3. Provinciali me kollare dhe me Vila luksoze dhe miliona dollare April 13, 10:35

  Futja pordhes gri SALLATE – ne cdo emicion televiziv pas cdo ngjarje kriminale qe ndodh ne Shqiperi eshte nje ushqim qe te sjellin zorret ne gryk sepse asgje nuk zgjidhet ! Cdo lajme ripertypet 100 here !
  ! Njeri hiqet me i ndershem se tjetri ! Njeri hiqet me i mencur se tjeteri !

  Cdo gje trete krimi mbetet !

  Mishi tretet Kocka (Krimi) mbetet !

  Shqiptaret jane helmuar nga Politikanet !

  Nje brez i paafte ne keto 30 vjet ! Shqiperia nuk ka shance te sherohet nga ky rreth vicioz qe pereseritet cdo vit !

  Bandat Riciklohen nga Politika jane te lidhur si mishi me kocken !

  Politikanet kriminel riciklohen !

  Nuk kam me shpres tek Shqiperia ! Tek Qeveria !

  PD PS LSI tre tepsite e medha secila me ushtrine e vet pas !

  Keto para e vjedhura kush e di ne cilen Tepsi do te perfundojne !

  Kjo eshte grabitja e radhes !

  Neser kush e ka radhen ?!!!

  Reply to this comment
 4. Kola April 13, 11:09

  Nata per hijenat eshte, se u duhet nje kauze dhe keshtu do cojne ndonje nga lloji i tyre per lesh , per te akuzuar te tjeret, por kesaj radhe nuk ishpeton asgje nga forca e ligjit.

  Reply to this comment
 5. LORA April 13, 11:14

  Nese Policia e Shtetit do te kryeje me ekzivjence detyren e saj,e vet-djegmja opozite,,,ka vetem nje shteg;te sbkoje ne hale te gomereve,bash atje ku e ka hak.
  Jam shpreseplote qe edhe qytetaret e Tiranes do t’i percmoj e dhe distancohen nga barbaret ,antishqiptare te perbetuar.

  Reply to this comment
  • Plaku Xhuxhumaku April 13, 13:39

   “ekzivjence”???? Ne cfare fjalori e ke gjet ket fjale ti o buçe dhe na i sqaro pak cfare domethene. Na myten budallejt qe u vjen vehtja te mençem.

   Reply to this comment
 6. Dori April 13, 11:26

  Une i bej thirrje gjithe anetareve te PD te marrin pjese ne tubim, sepse SHQUP-i eshte furnizuar me euro.

  Reply to this comment
 7. valentina April 13, 12:56

  E keni gabim,skenari nuk do te jete i ngjashem me ato te hereve te tjera,sepse pas renies se muzgut bandat PD-LSI kesaj radhe kane shenjestruar viktimen qe u duhet per ta perplasur ne deren e kryeministrise,te pakten te lajmerojne familjaret e herojve te bejne qefinet gati,

  Reply to this comment
 8. Alban April 13, 15:46

  UJQERIT ERRESIRE KERKOJNE !

  SHEMBENI ATE CADER … !

  From: Alban Dega
  Date: February 20, 2017 at 10:52:30 AM EDT

  Nje pergjigje nga diaspora per thirrjen e Berishes !

  SHEMBENI ATE CADER .. VEND KRIMI !

  – Sali Berisha u ka nxjerre ne prite !

  – Mos u beni mish per topat e tij dhe “ Bandes se Gangstereve” te tij !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Sa prej jush …. dhe pusia e Berishes !?

  Sa prej jush vellezer e motra, nena e baballare, bij e bija keni butika multimilioneshe si Armina!
  Sa prej jush kane saraje mbreterore si Shkelzeni pa preke kurre me dore pervec Gerdecit, CEZ-it, Interkoneksionit serb…
  Sa prej jush kane prona mijera hektareshe e vila multimilioneresh, dyzina apartamentesh e miliona dollare ne parajsat financiare e llogari te fshehta bankare in e outshores si Argita, Jamserbi, Fullanet e Frangajt, Lulushet e Mona Cizmet, Medite e Pollot, Bashicet e Gjin Gonerit, Zagarnjoret e Nishan Karaosmanet!?
  Sa!? Asnjeri prej jush… Zero!
  ATEHERE PSE BENI SHERBETORIN E BODIGARDIN PA PAGESE, USHTARIN E NERCENARIN, Don Kishotin e Mances ne sherbim te ketyre bandave gansteresh e kusaresh e te kesaj Mafia qe e beri Shqiperine Gerdec ndersa na mashtroi, na vodhi votat dhe shpirtin me rrenat se do ta bnin Shqiperine “ Zvicren e Ballkanit “ , apo ta bejme “Shqiperine si Hollanda” sic pati pafytyresine tu genjente sy per sy e faqe per faqe dje Lulushja e Lulush Bashicit, multimilionere te dy me “parate e pastra si Kristali” te Sali Berishes, Gjalices, Sudes qe u lane rrase ne Diell e qe ia vune flaken e vdekjen nje populli e shteti te tere!
  Ndaj dilni nga ajo cader vellezer e motra viktima te ketyre mashtruesvee, zaptuesve e rrenuesve te Shqiperise!
  Nuk eshte ajo cader vendi juaj i lirise e Drejtesise!
  Nuk eshte ajo llogorja per nje jete me te mire per ju, por per me shume sundim e mashtrim per kete bande kriminelesh!
  Dilni nga ajo cader tani vellezer e motra!
  Sali Berisha e banda e tij e gangstereve u kane prere ne bese! Jo nje… shume here!
  Sali Berisha dhe Mafia e tij jashte kontrollit u ka nxjerre ne prite, ne pusi. Sic ka vepruar me ne e me ju tash e 26 vjet.
  Dilni nga ajo cader qe eshte llogore ku klanet e Vicidolit e Like Floririt… e korporates se tyre te krimit qe bashke me enderrat e idelalet tona te larta E duam Shqiperine si e gjithe Evropa! E duam Shqperine si Amerika demokratike !
  Sali Berisha dhe banditet e kusaret e tij na e vrane edhe demokracine edhe Shqiperine ! Jo nje! Me dhjetra e qindra here ! E sot perseri!

  Llogorja e fundit e gangstereve

  Ajo cader eshte barrikada e fundit e ketyre gangstereve dhe banditeve per te vrare edhe Vetingun e Reformen ne Drejtesi , per te ekzekutuar ligjin dhe drejtesine e bashke me to edhe krejt Shqiperine perseri e perseri!
  Sali Berisha dhe Korporata e tij e korrupsionit dhe krimit jo nga malli, por nga halli, jo nga lezeti por nga gazepi i madh ua dha voten Reformes dhe vetingut!
  Ua dhane voten nga halli e jo nga malli pasi cdo rruge tjeter do te ishte vetvrasje.
  Ua dha voten diten e nen kamera per ta penguar, per ta vonuar, per ta tjetersuar e sabotuar me cdo rruge e me cdo mjet shpirtin e tyre, duke vrare edhe idealet e shpirtin tuaj te lodhur nga kusaria dhe vrastaria e tyre. Ndaj u kane mashtruar e po u mashtrojne perdite duke u nxjerre e ngujuar ne ate cader ne ate llogore te fundit per te shpetuar banden e veten e tij nga ligji dhe drejtesia!
  A mendoni se rastesisht e ka vendosur aty ate cader llogore te fundit te sundimit te tij !
  A thua nuk kishte vend tjeter per ate llogore berishiane ne krejt Tiranene e mbare Shqiperine!
  Pyeteni veten vellezer e motra protestues!
  Pergjigja eshte Jo! Jo kategorike e absolute !?
  Atehere pse pikerisht aty e perballe e karshi selise se qeverise shqiptare!?
  Kriminelet rikthehen gjithnje ne vendin e krimit, e kane thene filozofet kineze ketu e 4000 vjet me pare !
  Provokimi, karshilleku, kusaria, vrastaria, despotizmi jane tiparet qenesore te krejt sundimit te Sali Berishes ne keto 25 vjet.
  Kenge tallava e vallzim makaber mbi gjak te pathare !
  Ajo eshte cader e ngritur ne nje vend krimi! Jeni ne mekat jo vetem para popullit por edhe para Zotit!
  Po hani e pini, kendoni tallava e vallezoni mbi gjakun e pathare ende te kater vellezerve tuaj Ziver Veizit, Hekuran Dedes, Faik Myrtajt e Aleks Nikes te ekzekutuar pa gjyq me urdher te Sali Berishes e Lulezim Bashes !
  Mos e perdhosni jeten e tyre!
  Mos e poshteroni aktin e tyre per liri e demokraci, per nje jete me te mire…

  Mos i rivrisni per se …!

  Mos e beni uje gjakun e dlire shqiptar te kater vellezerve tuaj dhe te dhjetra te plagosurve, qindra te rrembyerve, torturuarve prej “Xhuponeve te Zinj” lexo falangave te murrme te Feldmarshallit te Vicidolit, qe u ngriten ne kembe kunder korrupsionit e kusarise masive te Sali Berishes e Lulezim Bashes Like Floririt e Mona Lalezit … qe keni durimin tu degjoni fjalimet per mbrojtje votash nga vjedhja qe ata e ngriten ne art te zi e pergjaken me shume se 15 here ate popull e vend duke e rrenuar deri ne themel !
  Ajo nuk eshte llogorja as cadra juaj!
  Eshte llogorja e cadra makaber e krimeve pa fund te Sali Berishes ndaj shqiptareve, ndaj nesh e ndaj Shqiperise hyjnore, qe e rrenoi nga themelet plot pese here ne 26 vjet!
  Ndaj ikni, largohuni sa me pare prej asaj lllogorje krimi e korrupsionit te Korportaes se Sali Berishes dhe “bandes se tij te gangstereve”
  Ajo nuk eshte as cadra as llogorja juaj!
  Eshte cader e krimit te organizuar politik antishtet e andishqiptar kunder jetes suaj edhe femijeve tuaj, kunder se sotmes dhe te ardhmes se Shqiperise !

  Modeli Maqedon apo skenari i RIA- KGB-se putiniste !?

  A nuk e pohuan me gojen e vet lideri de jure Lulezim Basha, UDB-shet Sali Berisha, Flamur Noka, Aldo Bumci e shume telalle te Mafias se kjo proteste organizohet sipas modelit Maqedon!
  Jo vetem Maqedon por edhe Serb, Malazez !?
  Cfare eshte ky model dhe kush fshihet pas tij edhe ne rastin e kesaj cadre!
  Eshte modeli i Ruskaja Intelixhensia Axhensia, Agjencia Ruse te Zbulimit, RIA, ish KGB-ja sovjetike e GRU e Vladimir Putinit qe ka filluar mesymjen ne mbare Balkanin e Boten perfshi edhe Shqiperine, edhe Kosoven…
  Kush i organizoi pergjimet e niveleve me te larta shteterore ne Maqedoni!?
  Kush kurdisi komplotin per vrasjen e ish- kryeministrit te Malit te Zi diten e zgjedhjeve!?
  Kush sajoi gjoja atentantin ne pergatitje dhe municionet kunder Vucicit ne Serbi!?
  Kush organizoi qendren kryesore te sajimit te lajmeve te rreme per zgjedhjet e fundit ne SHBA kunder Klintonit dhe stafit te saj !?
  Kush!? Disa cunake te Veleshit !? Me vjen per te qeshur e per te qare njekohesisht !!!
  Jo vellezer e motra ishin ujqer te vjeter te ish- KGB-se sovjeto- ruse, RIA-s se Putinit, specialiste te mbaruar te kibernitikes qe kane arritur te futen deri ne makinat e numerimit te votave ne shtetet vendimtare te votave amerikane, per cka jo rastesisht kembengulin si mushka Berisha , Noka, Basha, Mediu, Pollo… te lidhur me njmije e nje fije te fshehta qysh ne mosha gjimnazi me KGB-ne, UDB-ne, Asfaline… me dreqin e te birin e tyre antishqiptar!
  Ndaj largohuni nga ajo cader! Sot! Neser mund te jete teper vone.
  Ajo eshte cadra e modelit Maqedon de jure e RIA ruse de facto modeli i Sali Berishes dhe Mafias se tij jo e juaja!
  Vigjilence vellezer e motra qe na bashkon shqiptaria, gjuha, gjaku kombi !
  Syceltesi!
  Pse ?! Sepse lufta e tyre per dekriminalizim ashtu si ajo per mbrojtjen nga vjedhja e votave … 4 muaj para se ato te zhvillohen e tre muaj para se te filloje fushata elektorale eshte maska, sebepi, preteksti! Tamam si historia e Kungullit….
  Rimarrja me komplote, pazarlleqe te pista, me Kale Troje ala Vangjel Dule, ala Flamur Noka Stanishici, ala Ylli Manjani, Blendi Koran Toptani e Artur Zheji, ala Fatos Lubonja e Andi Bushati, ala Ylli Rakupi e Mark Markovici…. ….ne tavoline e nen rrogoz ala RIA, edhe te pushtetit politik per te ruajtur e mbrojtur me cdo kusht Dinastine e pushtetin ekonomik nga shteti ligjor e Vetingu nga kryereforma e te gjitha reformave te kesaj qeverie reformatore!

  Cfare nuk mund te beje Sali Berisha per pushtet!?

  Shembeni ate cader! Ikni prej saj sa me pare!
  Per pushtet Sali Berisha nxorri ne prite e vrau Azem Hajdarin! Sali Berisha per karrike e pushtet vrau Azemin por sic e kam shkruar ketu e 18 vjet me pare eshte gati te vrase edhe Shkelzenin!
  CFARE JENI JU PER SALI BERISHEN, LULEZIM BASHEN E BANDEN E TYRE REALISHT !?
  NJE MASHE, NJE VEGEL, NJE KOBURE PRR PUSHTET! USHTARE, NUMERORE, MERCENARE PA ASNJE VLERE SAPO TE ARRIJ E QELLIMIN E MBRAPSHTE TE TYRE JO TUAJIN !
  Jeni vetem mish per topin e tij kunder Reformes ne Drejtesi, Vetingut, SPAK-ut dhe Byrose Kombetare te Hetimit per te shpetuar Banden e Gangstereve te tij politike, biologjike dhe mediatike nga ligji e drejtesia, nga prangat e sekuestrimi i pasurive te vjedhura e plackitura ju popullit e Shqiperise, qe e zhberi si shtet dhe rrenoi deri nen themel mbi 15 here ne 15 vjetet e sundimit te SaLikekracise se tij !
  Cfare nuk mund te beje ai dhe modelistet e tij ala Maqedon domethene ala RIA per te rifituar e ruajtur sundimin e tyre politik, ekonomik, financiar !?
  Ne bashkepunim edhe me RIA-n , edhe me DIA-an, ish- UDB-ne serbe, me Asfaline greke… Sali Berisha mund te urdheroje hedhjen e nje shashke apo granate, apo qelloje kunder cadres suaj!
  Kur vrau krahun e tij te djathte Azemin per pushtet cfare jeni secili e te gjithe ju per ate!?
  Kjo do te nxirrte situaten nga kontrolli e mund te krijonte tragjedi te reja per familjet tuaja dhe per kryefamiljen tone mbare Shqiperine .
  A nuk veproi keshtu po ky Sali Berishe me vrasjen e Azem Hajdarit duke organizuar nje grusht shteti klasik qe vetem bythelepirja e Fatos Nanos, qe e shkerdheu per 4 vjet ne birucat e Bences, e shpetoi nga burgu i perjetshem qe do te merrte ne cdo shtet me te vertete demokratik te Botes… Te mos harrojme dhe tragjedine masive te 1997-es ! Eshte teper heret per ti harruar ! As Gerdecit! As Otranton… as… as …

  Shembeni ate cader vellezer e motra para se ajo tu shembe ju!

  Ndaj shembeni ate cader, ate llogore te Sali Berishes per bythen e Sali Berishes dhe bandes se tij te gangstereve vellezer e motra
  shqiptare!
  Nje provokim, nje bresheri qofte edhe arme dore, nje granate apo bombé e hedhur ne mes te turmes nga dora e zgjatur e Beogradit, Moskes ne Tirane… do te shkaktonte dhjetra viktima e do t’ia rifuste flaken Shqiperise!
  Cfare nuk pritet nga mendja e dora e djallit!
  Shembeni ate cader vellezer e motra!
  Sot !!
  Neser eshte e mund te jete teper vone per secilin prej jush ! Jo vetem per ju por edhe per te gjithe ne shqiptaret kudo qe jemi edhe ketu ne kryeqytetin e Botes, Nju Jork!
  Ndaj degjoni mesazhet e Uashingtonit dhe Brukselit per despotet Sali Berisha e Lulezim Basha, Like Floriri e Mona Cizmja, Fatmir Medihoxha e Petrit Vasili …e Co. e jo mesazhet e RIA-s e UDB-se, Asfalise e modelit Maqedon te Sali Berishes e Lulezim Bashes, Flamur Nokes e Aldo Bumcit!
  Degjoni zemren e popullit e shtetit tuaj ligjor!
  Ne emer e ne dobi tuajen e femijeve tuaj, ne emer te Nenes Shqiperi, ne emer te Atit, te Birit, Shpirtit te shenjte, ne emer te Muhametit e Jezu Krishtit, ne emer te Gjergj Kastriotit- Skenderbeu e Nenes se Perbotshme, Nobelistes , Shen Terezes shqiptare:
  – Shembeni ate cader para se ajo te shembi shtetin ligjor, barazine para ligjit, drejtesine e demokracine… e mbare Shqiperine!
  Shembeni ate llogore te fundit te krimit, te kusarise dhe vrastarise se Sali Berishes e korporates se tij krimit te organizuar e banditizmit antishqiptar!
  Ishin jo bombat atomike e as raketat nderkontinetale, as bombat 5 toneshe, as armatimi per te zhdukur deri ne 190 mije here cdo qenie njerezore 7 miliardeshe ne Bote… por vetem 4 fjale te ish- Presidentit Ronald Regan qe shemben Murin famekeq te Berlinit: Shembeni ate Mur Zoti Gorbacov!
  Po perdor kater fjale po ashtu per te shembur murin berishian te korrupsionit qe ndan boten e krimit nga bota e ligjit :
  Shembeni ate cader… vend krimi …!
  Shembeni pa e shembur! Shembeni duke e braktisur duke e lene bosh !
  Ne jemi nje! Nje popull! Nje gjak!
  Nje gjuhe! Nje komb !
  Ne jemi e do te jemi nje !
  Shqiptaret e Shqiperia do tu jene mirenjohes !
  Eshte mesazh per krejt politiken shqiptare ne Shqiperi Kosove, Maqedoni, Mali i Zi, Cameri, Luginen e Presheves edhe ketu ne diaspore!
  Jemi e do jemi Nji!
  Jemi Kuq e Zi….
  Jemi Shqiperi !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim