Opozita shtron çadrat në qendër të Prishtinës

February 24, 2016 00:36

Opozita shtron çadrat në qendër të Prishtinës

Qendra e Prishtinës është pushtuar mbrëmjen e së martës nga opozita. Aty janë ngritur çadrat dhe protestuesit thonë se do të qëndrojnë me ditë të tëra deri në largimin e qeverisë.

Sipas mediave të Kosovës kjo protestë pritet të zgjasë të paktën deri në 27 shkurt, kur është lajmëruar një protestë e madhe e opozitës.

Të pranishëm gjatë mbrëmjes ishin në shesh edhe e kryetarët e partive opozitare, Visar Ymeri, Fatmir Limaj dhe Ramush Haradinaj.

Të premten pritet që në Kuvend të votohet për Presidentin e ardhshëm dhe Hashim Thaçi është kandidatura e vetme.

Ende nuk ka një strategji të deklaruar të opozitës për bllokimin e punimeve.

February 24, 2016 00:36
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*