Vetëm dhjetë fjalë në qarkullim, dhe njëlloj teksti e muzika

November 5, 2017 09:57

Vetëm dhjetë fjalë në qarkullim, dhe njëlloj teksti e muzika

Sot kemi një PS të vetme,
dhe një opozitë të bashkuar,
dozën e thellë të urrejtjes,
LSI më shumë e ka shtuar!

Dikur ka qenë deviza,
vëllezër-po opozitarë,
tani veç urrejtja ka mbetur,
mes politikanëve shqiptarë!

Opozita ka gjuhë të helmatisur,
më e helmatisur s’bëhet për dreq,
e shikojnë Ramën që sa kanë nisur,
si hasmin dhe armikun më të keq!

Lulashi shpalos e shpalos,
një urrejtje të dëshpëruar,
ndërsa Monika me gjuhën e saj,
edhe nepërkat do t’i kish helmuar!

Po Rama vazhdon që ta mbajë,
të shtrirë dorën e bashkëpunimit,
e opozita vazhdon të jetë,
në stinët e saj të helmimit!

Vetëm dhjetë fjalë në qarkullim,
dhe njëlloj teksti e muzika,
ç’harron pa thënë mortja Lulëzim,
plotësohet në çast nga Monika!

Kjo është tani për tani,
opozita jonë e bashkuar,
e duan kokën e Ramës në sini,
çdo ditë për këtë janë betuar!

Të huajt na njohin ca zhvillime,
dhe këto i dëgjon Mona dhe mortja Lulash,
po opozita e Shqipërisë sime,
njeh vetëm krim-drogë dhe hashash!

Vetëm dhjetë fjalë përdorin,
jo se s’duan-po më tutje s’dinë,
atë që po mbjellin do korrin,
pa diskutim erë e suferinë!
Kjo politikë dëmton Shqipërinë,
të ardhmen e popullit dhe më rëndë,
se dhe më injorantët e dinë,
që në Europë shkohet me dy këmbë!

Nuk është kollaj té bëhet e mira,
këtu ku punët s’venë vaj,
ndërsa e keqja Luli-shkretëtira,
e keqja mund të bëhet shumë kollaj!
A.Duka

November 5, 2017 09:57
Komento

6 Komente

 1. ´(`!´)` November 5, 11:27

  s’mundet me u quajt “Opozite” dy banda kriminelesh ,hajnash armiqe te popullit shqiptare . Urrejtjen kta e kan me cdo “Rame” qe i zbret nga pushteti dhe kerkon te bej Drejtesi dhe ndertoj njoi shtete Ligjore .gje e cila per kte rrace qensh islami eshte joe natyreshme !!!

  Reply to this comment
 2. Populli November 5, 13:30

  …po Rama ka dashuri per Shqiperi?
  jo jo jo, ka vetem oreks per Tepsi.
  Rama per Tepsi, Rama per Timon,
  po e merr ne qafe ket popullin ton,
  e ka zhyt ne skamje, me varferi plot,
  nga Ekonomia eshte tamam idiot,
  del e trego perralla me shifra koti,
  populli i shkrete me syte nga Zoti,
  shpetim nga Zoti pret ky popull i mjere,
  se e ka zene halli me ket qeveri te dhjere.

  Reply to this comment
 3. intelektuali November 5, 14:46

  TE KEQEN E MADHE E KA LENE ENVERI
  KUR SHQYPNINE E BERI NJESOJ SI FERRI
  SALI BERISHEN ME KUJDES PERGATITI
  LULZIM BASHEN NE RINAS E STERVITI
  QE POLITIKA TE KISHTE NJE OPOZITE
  QE RILINDJA E EDIT TE DILTE NE DRITE
  FAMILJEN HOXHA TA GARANTONTE
  KANABISIN TOTALISHT TA ZHVILLONTE
  DHE EVROPIANET TE MASHTRONTE

  Reply to this comment
  • Zhelefina November 5, 20:58

   Karabushi Inteloleshi , pas “suksesit” famoz ne proze , tashme ka mprehur penen te provoje e shpalose ” talentin” ne poezi edhe pse te gjithe letraret e fillojne me poezi dhe me pas , kur piqen , vijojne me proze !

   Reply to this comment
 4. Mark .U.K November 5, 17:07

  Per dy lek nuk jau heq bythe ati populli ket injorant.

  Reply to this comment
 5. shqipe November 6, 11:06

  Kjo treshja me larte,
  qe mbyllet me Mark strucin,
  Jane, t’u thuash pak,
  Na hengeshi m….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*