“Ora e Tokës”, Tirana fiku dritat për 60 minuta

March 29, 2015 09:44

“Ora e Tokës”, Tirana fiku dritat për 60 minuta

“Ora e Tokës” në thelb është një iniciative kundër ndryshimeve klimatike. Veprimi është i thjeshtë, por mban një simbolikë të fortë: sensibilizimi për ndryshimin ndërsa për rreth 1 orë fiken dritat në shenjë sensibilizimi.Më shumë se 150 kryeqytete në të gjithë botën ju bashkuan Orës së Tokës, mes tyre edhe Tirana

Organizatarorët e Orës së tokës në Tiranë performuan në sheshin Skenderbej duke dhënë mesazhin e ndërgjegjësimit për ndryshimet klimaterike.

Nisma “Earth Hour” e ka zanafillën në 2007 në Sidnei dhe u propozua nga “World Wilde Life Fund”. Dhjetëra kryeqytete të botës iu bashkuan projektit duke fikur për një orë dritat në zyrat qeveritare apo pikat turistike dhe simbolet shtetërore.

March 29, 2015 09:44
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*