Organizata Anonymous kërcënon qeverinë shqiptare

February 17, 2017 14:42

Organizata Anonymous kërcënon qeverinë shqiptare

Në një video të fundit të lëshuar nga organizata e hackerave Anonymous, i jepet ultimatum qeverisë shqiptare që të kthejë faqen.

Janë të lezetshëm këta Anonymous – u shpreh qeveria shqiptare.

Në video bëhen akuza të forta ndaj qeverisë në fjalë. Zëri kompjuterik i Anonymous thotë:

Qeveria ka rritur taksat për qytetarët dhe bizneset e vogla.

Qeveria favorizon universitetet private.

Qeveria e ka zhytur vendin në korrupsion dhe papunësi.

Qeveria ka shtyrë shqiptarët të humbin shpresën te vendi i tyre duke u përpjekur të krijojnë të ardhme në Gjermani dhe vende të tjera të Europës.

Qeveria është e tejmbushur me kriminelë.

Nejse, si Gojë të Liga që jemi, le të mos e zgjasim. Pra Anonymous thjesht kanë thënë atë që çdo shqiptar e di që në lindje.

P.s. Të nderuar hacker-a, nqs doni të bëni ndryshim në Shqipëri, na tregoni kush nga këngëtaret shqiptare është shtatzënë për momentin.

February 17, 2017 14:42
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim