OSBE/ODIHR publikon raportin përfundimtar për “21 qershorin”

September 8, 2015 12:38

OSBE/ODIHR publikon raportin përfundimtar për “21 qershorin”

OSBE/ODIHR ka publikuar sot raportin përfundimtar për zgjedhjet lokale të 21 qershorit.

Raporti thekson se janë bërë hapa para në krahasim me proceset e mëhershme.

Por, gjithashtu ka psur përsëritje të së shkuarës si parregullsitë proceduriale dhe votimi familjar.

“Në përgjithësi liria e shprehjes dhe e votës u respektua, megjithëse politizimi i institucioneve minoi administrimin efikas të procesit elektoral”, thuhet në raport.

Në dokument thuhet se partitë politike kryesore përdorën pushtetin e tepër që kanë në institucionin e administrimit të zgjedhjeve për interesat e tyre duke minuar administrimin efektiv të procesit.

September 8, 2015 12:38
Komento

3 Komente

 1. Populli September 8, 13:05

  Po ato pa rregullsi qe ka zbuluar Basha nuk thot gje?

  nuk paska patur blerje votash?
  nuk paska patur dajak ndaj militanteve te Pd?
  Nuk paskan rrahur ne Vore trimat e Ilir Metes qytetare qe te mos votojne ?
  Uaaaaaaaa sa keq ! me duket se e paska len bashen me gisht ne bythe!

  Reply to this comment
 2. Mark .uk September 8, 13:46

  Per cdo zgjedhje perseritet e njejta gje.Kto ishiin ma te Mira se te kaluarat.

  Reply to this comment
 3. METEH September 8, 13:57

  SALI – LULI yyyyy shkoni ne pyllin e Viçidolit & hollande dhe e lini PD-ne te vuaj sakatimin tuaj te ndyre te saj dhe vendit.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim