OSHEE garanton furnizimin me energji, vë 2 mijë punonjës në gatishmëri

December 31, 2018 16:58

OSHEE  garanton furnizimin me energji, vë 2 mijë punonjës në gatishmëri

31 dhjetori është dita me konsumin më të lartë të energjisë në Shqipëri.

Operatori i sistemit të shpërndarjes thotë se kulmi do të arrijë në orët e pasdites deri në darkë dhe për këtë janë marrë masa si nga ana teknike ashtu dhe ajo sasiore, që të ketë energji pa ndërprerje.

“Fasha orare kuptohet që fillon në orën 6 të pasdites deri në orën 9 të darkës. Është pikërisht atëherë që ndodh piku sepse është njëkohshmëria e gatimeve të amvisave. Megjithatë ne këto i kemi të trajtuara dhe ka rezerva”, thotë Petraq Lika, drejtor i divizionit të shpërndarjes në OSHEE.

Lika thotë se sistemi i ka kapacitetet për të përballuar këtë pik energjie, ndërkohë që në çdo moment, në rast avarie janë rreth 2 mijë punëtorë në gadishmëri në të gjithë vendin.

“Qytetarët të jenë të qetë të bëjnë gatimet sipas recetave të tyre dhe OSHEE i garanton çdo moment”, tha ai.

l.h/ dita

December 31, 2018 16:58
Komento

1 Koment

  1. robi December 31, 17:06

    Po hajdutët e Oshe që ndërrojnë sahatet e bizneseve të fuqishëm çdo 2 muaj që të marrin shpërblim nga pronaret a janë pjesë e gadishmerise

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim