OSHEE : Stakime të energjisë në disa qarqe, defekt në 5 fidera

June 19, 2016 12:53

OSHEE : Stakime të energjisë në disa qarqe, defekt në 5 fidera

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, OSHEE, njofton se mëngjesin e sotëm ka pasur ndërprerje të energjisë elektrike në disa zona të vendit pas stakimit të 5 fidera për shkak të defekteve .

“Janë pa energji fideri 145 i n/stacionit Valias që furnizon me energji zonën e Qerekës (pjesërisht), Tapizën dhe pompat e Tapizës, fideri 10 i n/stacionit Kavajë që mbulon me energji zonën e Helmësit, Gjoc dhe Momël zona e Zagorisë në Gjirokastër, zona e Leklit, Tepelenë dhe zona e Velabishtit, Berat”, njoftoi OSHEE.

Sipas OSHEE-së, nga punonjësit e këtij operatori po punohet për rregullimin e defektit de kthimin e energjisë brenda pak orësh.

June 19, 2016 12:53
Komento

1 Koment

  1. ??? June 19, 14:01

    Fider (feeder ang.) – ushqyes ne Shqip. KAQ!

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*