Otsu, Japoni/ Osamu Kitagawa shqyrton maskën e fytyrës së tij

November 15, 2018 18:15

Otsu, Japoni/ Osamu Kitagawa shqyrton maskën e fytyrës së tij

Otsu, Japoni

Osamu Kitagawa, presidenti i “Real-f”, një kompani që bën maska realiste fytyre, shqyrton një nga produktet e tij.

REALFACE është një produkt që të jep mundësinë e një objekti që duket tamam si fytyra origjinale e bazuar në teknikën e quajtur “3DPF” (formati i fotografisë tre-dimensionale) i shpikur nga REAL-f. Ai lë trashëgim atë që është pikërisht ju dhe e keni si kujtimet pra si një lloj të ri portret.

Fotografia: Kwiyeon Ha / Reuters

v.l/ Dita

 

November 15, 2018 18:15
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*