As në moshë, as e sëmurë. Kjo është viktima më e re nga Covid në UK

March 25, 2020 15:27

As në moshë, as e sëmurë. Kjo është viktima më e re nga Covid në UK

Një vajzë vetëm 21-vjeçare pa sëmundje të tjera më parë, e prekur nga koronavirusi, ka humbur jetën.

Lajmin e ka bërë me dije familja e saj.

Chloe Middleton mendohet të jetë viktima me moshën më të re në Mbretërinë e Bashkuar.

Nëna e saj Diane Middleton postoi një dedikim prekës për vajzën e saj sot në rrjetet sociale, shkruan Daily Mail.

Në postimin e saj në Facebook, Diana, e cila jeton në Buckinghamshire, shkruante:

“Për të gjithë njerëzit që mendojnë se është thjesht një virus, ju lutem mendojeni përsëri sepse ju flas nga përvoja personale, i ashtuquajturi koronavirusi i ka marrë jetën vajzës time 21 vjeçare”.

l.h/ dita

March 25, 2020 15:27
Komento

4 Komente

 1. Amanet Tarzanin degjuat? March 25, 15:38

  Mire o mire po shikoni te ruani si site e BALLIT zgalemerit e partise heroike se ashtu si dalin ata fare fare pa maske e ka nje dobicllek kjo pune

  Reply to this comment
 2. Ali aslani March 25, 17:20

  O zot ma ruj

  Reply to this comment
 3. Mali March 25, 17:47

  Njeri thote ilacin e malarjes, e tjetri ate te artritit. Njeri thote merrni paracetamol dhe kjo mjafton. Ok. Po si te kuptohet qe semundja po degradon? Si ta kuptojne njerezit e prekur, qe jane me pneumoni? Pneumonia eshte infeksion bakterial dhe nuk sherohet me paracetamol. E mo, se eshte virus dhe talleshin ne Itali dhe Spanje! Ja ku jane tani. Situata u ka dale komplet nga kontrolli.

  Reply to this comment
 4. Beti March 25, 21:40

  Pse pacientet nuk vizitohen nga pathologu i lagjes me stetoskop. Eshte fakt qe kur pacienti me cov virus ka komplikacione, ai kalon ne pneumoni. Pacientet duhet te vizitohen nga mjeku i klinikes se lagjes, per te pare ne se pacienti ka kaluar ne pneumoni, ne menyre qe te marre mjekim per pneumonine. Te mbyllemi ne shtepi jemi dakord, por ne shtepi nuk mund te sherohesh vete, kur gjendja keqesohet.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim