Pa leje qëndrimi në Greqi/ Vetëvritet në qeli shqiptari

February 16, 2018 16:50

Pa leje qëndrimi në Greqi/ Vetëvritet në qeli shqiptari

Një shtetas shqiptar, 54 vjeç, i ka dhënë fund jetës së tij në një rajon policor në qytezën Kisamo të Kretës.

Pesëdhjetë e katër vjeçari, sipas mediave lokale, u gjet nga policët në qelinë ku mbahej për t’u deportuar drejt Shqipërisë, pasi nuk kishte leje qëndrimi në Greqi.

Emri i 54 vjeçarit për momentin nuk bëhet publik, por mësohet  se u vetëvar me një batanije rreth orës 02:00, në mëngjesin e së premtes.

Ai u dërgua në spital, por mjekët thanë se nuk mund të bënin asgjë për ta shpëtuar.

Për të saktësuar shkaqet e vdekjes, trupi i tij u dërgua në Morgun e Spitalit të Iraklios për ekzaminim mjekoligjor.

 

s.a/dita

February 16, 2018 16:50
Komento

5 Komente

 1. Kisha terroriste "greke" February 16, 18:03

  Si gjithmon shqiptaret “vrasin” veten .

  Reply to this comment
 2. Pellazgos February 16, 18:20

  Fatkeqesisht antigreqizimi ne Albanistane vazhdon per 500 vjet dhe keto pasoja i paguajne te ashtuquajturit Came te pafajshem,te kthyerit qe nuk duan te kthehen ne “parajsen” qe quhet “Shqiperi” myslimane
  Cdo gje varet nga Shqiperia,kjo eshte vertetuar historikisht per 500 vjet Osmanllek qe myslimanet u moren pasurite,vrane,perdhunuan dhe detyruan ata qe me vone u quajten Arvanitas apo Arberesh,ashtu sic u be ne 97en,brasje,perdhunime,shkaterrime etj.
  Kjo duket ne cdo gazete apo program antigreqizmi kur ne te vertete ky vend i quajture myslimane dhe me prezence Arabe eshte pozicionuar kunder luftes se Kastriotis.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*