Padia e Beqajt, gjykata shpall të pafajshëm Lulzim Bashën

June 24, 2016 12:53

Padia e Beqajt, gjykata shpall të pafajshëm Lulzim Bashën

Gjykata e Tiranës ka shpallur të pafajshëm Lulzim Bashën, i paditur për shpifje nga ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqja.

Në seancën e dhënies së vendimit, Beqja ishte i pranishëm, ndërsa Basha u përfaqësua nga avokati.

“Prokuroria dhe gjykata legjitimuan shpifjen si mënyrë e të bërit politikë”, tha Beqja pas dhënies së vendimit.

June 24, 2016 12:53
Komento

3 Komente

 1. rolando June 24, 14:00

  Ne rast se Basha ka dale i pafajshem duhet te denohet Beqja sepse ose Basha ka shpifur ose ato qe ky i fundit ka thene jane te verteta dhe per kete duhet te denohet Beqja ndersa keshtu dalin te dy te pafajshem.

  Reply to this comment
 2. fteri June 24, 20:57

  Po si ka mundësi të dënohet L.Basha ,kapoja e K.L.D-së me Nishanin në krye ,ka bërë krime më të rënda vjedhje , vrasje dhe tradhëti kombëtare dhe nuk i ka hy gjembë në këmbë,dhe jo të dënohet për fyerje ,të qi…drejtësinë.

  Reply to this comment
  • shqiptar June 25, 09:50

   Cdo akuze qe ju referohet propogandave politike e thashethemeve mediatike e qe nuk eshte vertetuar ne rruge juridike me prova e dokumenta, quhet shpifje e denohet me ligj. Qe te akuzosh Bashen per “vjedhje, vrasje e tradheti” bazuar vetem tek akuzat politike pa asnje prove e fakt te vertetuar, eshte perseri nje shpifje e denueshme, kushdo qe e ben kete. Per Beqen ka nje hetim te prokurorise per disa akuza qe i jane bere bazuar ne disa fakte. Nuk e kam tagrin te formuloj ndonje akuze per te si “hajdut”, pasi kete e ka per detyre ta beje drejtesia. Derisa drejtesia nuk e ka konsideruar shpifje akuzen e Bashes ndaj Beqes, kjo te le dyshimin e se drejtesia ka prova se akuza bazohet ne te verteta.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*