Padia për shpifje, dështon seanca e pajtimit Tahiri-Paloka

May 25, 2015 09:37

Padia për shpifje, dështon seanca e pajtimit Tahiri-Paloka

Ka dështuar seanca e pajtimit mes ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri dhe kreut të Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Edi Paloka.

Edi Paloka, i paditur nga ministri i Brendshëm për shpifje, nuk u paraqit në Gjykatën e Lartë ditën e hënë.

Edhe në seancën e kaluar, Paloka nuk u paraqit në gjykatë. Për shkak se posta nuk ia kishte dalë të njoftonte Palokën për procesin e hapur kundër tij, ministri Tahiri shfrytëzoi mediat jo vetëm për ta vënë në dijeni deputetin demokrat, por edhe për ta këshilluar që të mos ketë frikë nga drejtësia.

“Unë po prirem ta besoj që ai nuk ka marrë njoftim, por shpresoj që seancën tjetër ai të marrë njoftim, të gjejë kurajo, të vijë në gjykatë dhe të vërtetojë akuzat ndaj meje. Në të kundërt duhet të mbajë përgjegjësi për akuzat që ka bërë ndaj meje”, deklaroi Tahiri.

May 25, 2015 09:37
Komento

5 Komente

 1. sildi May 25, 11:06

  kjo eshte fryma sesi duhet te funksionoje modeli i nje shoqerie.ata qe padisin duhet ti permbahen shpifjeve.por skane kurajo sepse shpifin me ane te shqupit.

  Reply to this comment
  • neri May 25, 11:11

   po ku ka ftyre paloka qe ti mbaje fjalet e tij dhe te ballafaqohet me to.politik e shqupit dhe politika e shpifjeve,por harrojne se shpifjet mund tju bien kokes.

   Reply to this comment
  • zheji May 25, 11:13

   politika e shqupit dhe e shpifjeve.por mire qe flasin por nuk kane as kellqe qe te perballen me fjalet e tyre.vaj medet pd per njerzit qe ke ne gji.

   Reply to this comment
  • nori May 25, 11:15

   kane goje te flasin keta drogaxhinjte dhe pijanecet e shqupit.keta jane te degraduar ne cdo aspekt.

   Reply to this comment
 2. artani May 25, 11:08

  shpifjet e shqupit dhe akuzat e pabaza te bera nga disa drogaxhinj dhe pijaneca si puna palokes.pse kshu duhet te vazhdoje te funksionoje politika shqiptare?keta jane te deshtuar sa nuk kane as kuroja te bvine te perballen me fjalet qe i dalin nga goja.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim