Paditet Arta Marku

October 11, 2018 13:56

Paditet Arta Marku

Prokurorja e krimeve të rënda Sonila Muhametaj padit kryeprokuroren e përkohshme Arta Marku.

Ajo e ka depozituar padinë në Gjykatën Administrative dhe kërkon shfuqizim të urdhrit të Markut, me anë të të cilit e transferoi nga Krimet e Rënda në Prokurorinë e Pukës.

Padia do të shqyrtohet nga gjyqtarja administrative Elda Vrioni.

Prokurorja Muhametaj kërkon shfuqizimin e vendimit të Markut pasi, sipas padisë është shkelur ligji për statusin e prokurorëve dhe se prokurorja e përgjithshme e përkohshme ka tejkaluar kompetencat.

o.j/dita

October 11, 2018 13:56
Komento

3 Komente

 1. Lin October 11, 14:40

  Kjo eshte me e ndyre se kriminelet. Ata i njohim ,u fshihemi,i evitojme. Po kjo , ka petkun “ e shtetit” .
  Kjo eshte ne xhep te atyre qe kontrollojne kriminelet.

  Reply to this comment
 2. ALBAN DEGA October 12, 10:20

  I AM ARTA MARKU !

  Une jam Arta Marku !
  Cdo shqiptar i ndershem qe aspiron e frymon per ligji e drejtesi, per Veting e barazi para ligjit kudo ne Bote sot duhet te jete perkrah Arta Mendjearta e Punearta Markut !
  UNE JAM ARTA MARKU !
  Shteti e ka zemren prej Ligji ‘
  Jo prej Luigji i 14 “Ligji jam une “ dhe Saliqi !
  Nuk ka e nuk do te kete kurre ligj e drejtesi shtet ligjor ne Shqiperi me Salikraci e “ Banden e Gangstereve “ te tij politike, biologjike e mediatike !
  Ata jane fatkeqesia me e madhe e shqiptareve dhe Shqiperise !
  Askush nuk eshte mbi Ligjin !
  Ligji dhe vetem ligji eshte zemra dhe shpirti, themeli e shtylla kryesore e nje shteti !
  Pa to, pa shtet ligjor nuk ka shtet !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*