Paditet ish-shefi i Shtabit, pagoi udhëtimet e gruas me paratë e shtetit

November 18, 2015 22:21

Paditet ish-shefi i Shtabit, pagoi udhëtimet e gruas me paratë e shtetit

Ish-shefi i Shtabit të Përgjithshëm në periudhën e qeverisë së kaluar Xhemal Gjunkshi është paditur nga Ministria e Mbrojtjes duke u akuzuar se ka paguar me paratë e buxhetit të shtetit udhëtimet e bashkëshortes së tij jashtë vendit.

Detajet e çështjes civile Nr. 13989, regjistruar pranë Gjykatës së shkallës së Parë Tiranë, dy ditë më parë, e kanë vënë Ministrinë e Mbrojtjes përballë të paditurit Xhemal Gjunkshi, nga i cili kërkohet kthimi i shumës pas.

Bëhet fjalë për 5.845 euro, që sipas Ministrisë së Mbrojtjes i përkasin “vleres se biletave te udhetimit per jashte shtetit te bashkeshortes se paditesit te paguara padrejtesisht nga buxheti i shtetit dhe 800 euro te marra paradhenie sipas urdhrit te MM nr. 1793. date 09.09.2013 ose kompensimin e detyrimeve duke e kompensuar kete detyrim nga pagesa kalimtare, shperblimi i menjehershem dhe nga te drejtat e tjera”.

November 18, 2015 22:21
Komento

12 Komente

 1. Pilo Lala November 18, 22:42

  Kapni ore ato 1 Miljon Do;;aret qe i dha Berisha Shoqates Vatra dhe Gazetes Iliria ne New York per 100 Vjetorin e Clirimit.
  Erdhi ketu dhe hiqej sikur ai vete kishte ngritur Flamurin e Pamvaresise.

  Reply to this comment
 2. Barboon Bath're November 18, 23:43

  aha? per kete e kishte fjalen Llala qe prisni se do bej arrestime te bujshme…e mbani mend nje fare Llalle….tre muaj me pare….cudia e kesaj eshte se po arreston nga partia e sali berit…me nje fjale per nje kafe…ose dy..
  kesaj i thomi pamvaresi te organeve te gjyqsorit…do thote saliu neser…

  Reply to this comment
 3. Hurma Arabie. November 18, 23:54

  Nuk ka shume rendesi se kush eshte dhe si eshte Xhemal Gjunkshi, shuma e eurove duhet te paguhet nga drejtuesi dhe llogaritarja e Drejtorise Ekonomike apo e Finances, qe kane tejkaluar ligjin. Cdo kush do t’a bente nje veprim te tille, perse nuk e parandaluan nje shkelje te tille, ne kete rast Xhemali nuk ka pse te ktheje esnje kokerr euro dhe shume gabim qe perfolet ne kete menyre nje xheneral e ish Shef Shtabi.

  Reply to this comment
 4. Komiti 3 November 19, 02:40

  Dy vjet e gjysem tu deshen moj Mrike te zbulosh nje fakt te dokumentuar ne cdo dokument financiar ?Po ecen si breshka Mime ? Vetem ne moden e kostumeve te tua ecen shpejt ! Po me padine “Mimi kunder Imamit” cbere moj bibe apo e ke harru fare? Mime moj ? Po cben moj korbe cben?

  Reply to this comment
 5. Z/Kallami November 19, 02:45

  Kjo asht fotografia qe nxjerr fodull ne tru Berishen.Shtremberon trupin per tu tregue burre shteti i madh.Lum populli qe e ka zgjedhe.
  Keshtu qe nuk duhet te merzitemi, cfare ka kerkue,populli,ka gjete.

  Reply to this comment
 6. Emigrant November 19, 04:40

  Deri me kete pike ka Arita Xhemali po nuk e di pse nuk po paditet per shitjen e klubit partizani dhe drift te Berishes qe po nderton pallate.

  Reply to this comment
 7. Alphade November 19, 04:47

  Rrasni ne burg ! C’prisni !!!

  Reply to this comment
 8. Arben November 19, 06:50

  JA MBYLL LLALLA, MOS KINI MERAK.

  PRANDAJ E KA VENE SI KUSHT ILIR META QE LLALLA TE RRIJE NE DETYRE.

  KY ESHTE KONFLIKTI PER TE CILIN NUK BIHET DAKORT PER REFORMEN NE DREJTESI.

  BURG BURG BURG BURG
  BURG BURG BURG BURG
  BURG BURG BURG BURG

  DHE SEKUESTRIM PASURIE

  PER ILIR METEN DHE GJITHE LSI.

  KJO E RREGULLON SHQIPERINE.

  Reply to this comment
 9. papi November 19, 10:10

  kta plerat te gjithe bredhin boten me leket tona e kalamajte e vet i kane ne shkolla jashte shtetit si ka mundesi ku i gjejne leket.u vdekshin femijet o moterqirat e mutit

  Reply to this comment
 10. Armando November 19, 11:00

  Tani iu kujtua Mrika, kuptohet kur i pelcet lkorrupsioni tek zyra e saj, kjo “leter higjenike” degon ngaonje pacavure ne gjykate. Kjo eshte kryekeput e korruptuar, e babezitur, e ndyre deri ne infin e fundit, palo Ministre. E kuptoni lojen qe ben kjo felliqesire, e pa imagjinushme, kujtohet tani per disa dieta rrugesh te nje Gjenerali, po ske turp moj plere, cfare bere deri tani, se fajin Gjenerali e ka, pse nuk dergon ata qe ja kane dhene padrejtesisht. Po si ti denoshti moj MRIKKKKKKK, te duhen po ata njerez qe ishin dije, per ti kapur dhe per te te sherbyer ty. JE E MBYTUR NE KORRUPSION GALOBANT NGA DETI DERI TEK AJRI – KE LIGJERUAR NJE MAFJE TE RE NE MM; TI BASHKE ME PARTNERIN TEN TE BASHKJETES ARJAN KRAJEN; PO LE MAN TE PA PARE PROTOKOLLAR DHE SHTETAR; JE NE FORME FARE; JEPI PA NDALESE; SE E KE MESUAR RRUGEN E ITALISE KUR TE VJEN DITA E LLOGARISE TEK DREJTESIA. Po vjedh cdo dite si asnje me pare, kupthet se te mbron partia dhe kryetari. Mos vepro keshtu me se po te qeshin dhe femijet moj injorante, e paafte dhe midiokre.

  Reply to this comment
 11. Mileti November 19, 12:46

  Po gruas se kryeministrit kush ja paguan shpenzimet e udhetimeve kur fluturon sa andej ketej
  me te shoqin ?

  Reply to this comment
 12. perkthyesi November 19, 13:08

  Shume e thjeshte…..Ti kthehen buxhetit te shtetit me gjithe perqindjen, dhe ky personazh i korruptuar qe e kemi mbajtur me page te majme, ti jepet drejtesise! Pse nuk e beni?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin