Paditet kryebashkiaku i Belshit, KLSH: Miliona lekë dëm me tenderat

May 29, 2018 17:01

Paditet kryebashkiaku i Belshit, KLSH: Miliona lekë dëm me tenderat

 

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar në Prokurori kryetarin e Bashkisë së Belshit dhe pesë zyrtarë të tjerë të këtij institucioni, pasi gjatë auditimit kanë gjetur shkelje në dhënien e tenderave, që i kanë shkaktuar buxhetit të shtetit miliona lekë humbje.

KLSH thotë se ka gjetur shkelje në 14 procedura në total, nga të cilat 10 prokurimi dhe 4 zbatimi, që të gjitha në fushën e infrastrukturës.

Gjatë auditimit u konstatuan shkelje dhe parregullsi të dispozitave ligjore në fushën e prokurimit publik, kryesisht në përzgjedhjen e procedurës së prokurimi, vlerësimin e ofertave ekonomike duke vepruar me dy standarde vlerësimi dhe zbatimin e investimeve.

a.s/dita

May 29, 2018 17:01
Komento

4 Komente

 1. Lasting mascalsoni kry-bashkiak-lake. May 29, 17:20

  Kur gjejne pse jo ? Shteti n Tirane nuk shikon eshte Qorr!!

  Reply to this comment
 2. Drejtesia May 29, 18:09

  Ashtu si vetingu filloj per juristet po ashtu eshte e domosdoshme edhe per te gjithe kryetaret e bashkive komunave dhe prefektet qe nga viti 91 deri sot.Ne dem te shtetit dhe ne fitim per xhepin e tyre kane bere kerdine ne cdo cep te vendit.Eshte shume e thjeshte per tu kapur po te funksionoj shteti ligjor.

  Reply to this comment
 3. Pushtet lokal i krimbur May 29, 18:18

  Nuk esht pune e egzekutivit
  Bashkit jan qeveri autonome

  Reply to this comment
 4. Arben May 30, 06:19

  Edhe njehere

  Me vangjush balozin a merret njeri

  Ne kete vend??!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim