Pagat, Vokshi: Gënjeshtrat e Ramës për mjekët e mësuesit

April 4, 2019 14:34

Pagat, Vokshi: Gënjeshtrat e Ramës për mjekët e mësuesit

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi në një dalje për median nga selia blu akuzoi kryeministrin Edi Rama se “i ka gënjyer dy herë radhazi që nga viti 2017-të mjekët e mësuesit, duke iu premtuar rritje rrogash”

Edi Rama mashtrues që nuk njeh asnjë kufi për pushtetin e tij mashtrime me mjekë e mësues për rritjen e pagave. Në fund të vitit 2017, 28 dhejtor 2017 deklaronte para mjekëve dhe mësuesve:

Rroga juaj do rritet cdo vit. Por as pagat e mjekëve, mësuesve dhe administratës nuk u rrit asnjë qindarkë. Njerëzit për të janë vetëm objekte elektorale, që ose duhen blerë ose duhen mashtruar. Më 17 tetorti 2018 tha se rrogat do rriten më 1 prill. Sot është 4 prill, mjëkë e mësues më cojën sms për mos mbajten e premtimeve nga Rama”, tha Vokshi.

Sipas saj një gjë e tillë ndodh sepse, “Në arkë nuk ka para. Muaji mars në Tatime dhe Dogana është mbyllur me minus. PD shpreh keqardhje për përdorimin e 35 mijë mësuesve nga Rama”.

 

b.b/dita

 

 

 

April 4, 2019 14:34
Komento

2 Komente

  1. Raul April 4, 16:17

    O goca e komunistit famekeq Sadik Vokshit, mos e hap shume gojen se po te hyn ndonje lakuriq nate,

    Reply to this comment
  2. petriti April 5, 07:32

    Po cfare kujton se je moj hajdute. Ti aktualisht nuk je asgje, e pse te ardhkan ty ankesat e shqiptareve per mos rritjen e pagave?

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim