Pak javë pas inaugurimit, stadiumi nuk i reziston motit të keq

December 23, 2019 10:35

Pak javë pas inaugurimit, stadiumi nuk i reziston motit të keq

Stuhitë e shiut në orët e fundit kanë sjellë probleme të mëdha në vend.

Nga moti i keq e ka pësuar edhe stadiumi i rindërtuar Qemal Stafa, tashmë i pagëzuar si “Air Albania”.

Megiithëse pak kohë pas inaugurimit, stadiumi që sipas FSHF ka kushtuar 75 milionë euro ka pësuar dëme të konsiderueshme në fasadën e jashtme në pjesën e kollonave dhe të xhamave.

Ndërkohë përveç pjesës së fasadës së jashtme, punëtorët po kryejnë punime edhe në ambientet e brendshme, pasi pavarësisht hapjes për ndeshjen me Francën aty nuk kanë mbaruar punimet.

j.l./ dita

December 23, 2019 10:35
Komento

19 Komente

 1. anticensurë25642654 December 23, 13:03

  “Nga moti i keq e ka pësuar edhe stadiumi i rindërtuar Qemal Stafa, ”
  i pagzuar arnautllëk hava!!

  Reply to this comment
  • fteri December 23, 15:01

   nga vrima e mutit edhe shurraqi654 është i stresuar ,nuk pushon duke llapur me llapën e pagëzimin e tij arnautllëk hava !.. !….

   Reply to this comment
  • ganiu December 23, 17:06

   Ceno ka të drejtë fteri.
   Përse e quan arnautllëk hava?
   Ai quhet, ja hoqën emrin e Qemalit, “hava arnavutluk”.
   Mëso pak turqisht se je shumë pas.

   Reply to this comment
  • Mandi December 24, 08:48

   Ky eshte stadiumi i armando mafies dhe edvin kurves Armando ka marre Ambientet edvin hajduti kullen populli trapin. Duhet vetem te paguaje biletat me 10 Fishin e cmimit per nivel ekonomik dhe te filloje te frekuentoje ambientet e kulles se Edvin plehres ne menyre qe ky te arrije miliardin e trete gjate perandorise se tij

   Reply to this comment
 2. intelektuali December 23, 14:59

  75 meleone euro?

  KUSH I PA DHE KONTROLLOI SITUACIONET?

  kur:

  Edvin Mashtruesi cdo llogari e ben ne terrin e nates me Lukunine e Bashkim Ulajve te “Fusha e Zeze”?

  MBETET QE TE VIJE TERMETI I RADHES QE TA REZOJE KETE KARIKATURE TE MEGALLOMANISE PUSHTETARE PA BREKE”NE BYTHE” QE E KA LENE POPULLIN NE CADRA SI NJE FIS PREJ AFRIKE ZULU

  Reply to this comment
 3. intelektuali December 23, 15:00

  Ku tha qe investimi ka nje kosto

  75 meleone euro?

  KUSH I PA DHE KONTROLLOI SITUACIONET?

  kur:

  Edvin Mashtruesi cdo llogari e ben ne terrin e nates me Lukunine e Bashkim Ulajve te “Fusha e Zeze”?

  MBETET QE TE VIJE TERMETI I RADHES QE TA REZOJE KETE KARIKATURE TE MEGALLOMANISE PUSHTETARE PA BREKE”NE BYTHE” QE E KA LENE POPULLIN NE CADRA SI NJE FIS PREJ AFRIKE ZULU

  Reply to this comment
 4. info analitike December 23, 15:00

  Kriekaqoli nuk eshte i zoti te beje asnje pune tamam. Ku shkuan superlativat me te cilat ai e mbuloi kete “kryeveper” te mendjes se tij te semure?

  Reply to this comment
 5. fteri December 23, 15:02

  nga vrima e mutit edhe shurraqi654 është i stresuar ,nuk pushon duke llapur me llapën e pagëzimin e tij arnautllëk hava !.. !….

  Reply to this comment
  • mirel December 23, 15:14

   Po ik moj vulve e Dules. Kur flisni dhe ju dhiare te mbaruar. Shko merre ndonje kocke nga ata heronjte greke dhe mbareshtrohuni. Fix pjelle Rilindase e Ramutit

   Reply to this comment
 6. fteri December 23, 15:04

  nga vrima e mutit edhe shurraqi654 është i stresuar ju bashkua g. Dita si 55 ,nuk pushon duke llapur me llapën e pagëzimin e tij arnautllëk hava !.. !….

  Reply to this comment
  • ganiu December 23, 17:01

   fteri përse e ke postuar 3 herë të njëjtën budallallëk?
   A thua se su del një herë me ju ardh për të vjellë miletit?

   Reply to this comment
   • fteri December 23, 18:44

    Që të quajnë Gani allah ,allah këtës di ,po milet çdo me thënë ,ke 100 vjet që turqia ka ikur ti përdor atë turqishte të sulltan salepit,nuk flet me gramatikën e bukur sonë shqipe popull .?

    Reply to this comment
 7. mirel December 23, 15:05

  Po jo mor shoke gazetare, mos ja shtoni emrin e pagezimit te firaunit Ramut.
  Ka emrin “Qemal Stafa”.
  75 milion Euro kushton Ramuti dhe koklopa e Fshfese.
  Stadiumi 750 mije qameti, te tjerat jane fatura ne xhep te kerministrit dhe bushtrave qe e pasojne

  Reply to this comment
 8. Fatosi December 23, 17:27

  Stadiumi i ri jo vetem qe eshte skandaloz nga pamja por eshte akoma me skandalioze eshte vjedhja shume milioneshe e kamudfluar ne situacionet e fallsifikuara te ndertimit te tij.
  Stadiumi luksoz ne Arabine Saudite ku u zhvillua ndeshja Juventus-Lacio ka kushtuar vetem 50 milion dollare per nje kapacitet prej 25.000 vendesh nderkohe
  stadiumi yne kombetar ka kushtuar 50 per qind me shume. me kapacitet mde te vogel. !

  Reply to this comment
 9. Arben December 23, 20:05

  Shqiperia uropiane.

  Mjafton te shkerdhesh popullin para mbrapa dhe je I

  nderuar.

  Reply to this comment
 10. Adih December 23, 20:32

  Ore ky cmimi i kripur ,eshte bashke me ate gradacelen apo pa te . Dhe kush e ka me letra kete gradacele ,se nen dore dihet pronari . Ne kokpalareve qe e hame sa krahu me taksat tona pse nuk na sqaron qeveria e leshit per kete gradacele .aq qorra jemi dhe na konsideroni ju o mafjoze neve kokpalareve fukarenj .Ka transparence ,apo JO ? apo ka ndodhur si ajo te Unaza e RE dhe ai djali me duar ne xhep 26 vjecar ,centralist eshte zhukur ne drejtim te pa ditur ??.Kush me ndihmon ???

  Reply to this comment
 11. Hosteni December 23, 21:20

  E ka marre Makroni mesysh stadiumin.

  Reply to this comment
 12. Monika ne vilen e gjirit te Lalezit December 24, 08:25

  Uaaaaaa…, qenka shembur stadiumi ? …. sa keq !

  Reply to this comment
 13. Te tille jini , sa here qe hapni gojen December 24, 10:15

  “Dita” , ju lutem publikojeni komentin tim ! Jam nje lexues i rregullte i kesaj gazete dhe te asnje tjetre , por juve u jepni perparesi komenteve te njerezve , te njerit krah , qe perbejne llumin e kesaj shoqerie , te tjeret i censuroni pa asnje logjike ! Pse ndodh keshtu … ? ? ? !
  P S E , P S E , P S E ?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*