Basha ndërron version: Nesër, bojkotoni. Por pa dhunë

June 29, 2019 21:53

Basha ndërron version: Nesër, bojkotoni. Por pa dhunë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha pak orë para zgjedhjeve lokale të 30 Qershorit heq dorë nga thirrjet për dhunë dhe u kërkon të gjithë demokratëve që të bojkotojnë.

“Ndryshe nga Edi Rama që për pushtetin e tij personal është i gatshëm t’i çojë nesër shqiptarët në vëllavrasje, unë kam përgjegjësinë për jetën e çdo demokrati, çdo socialisti, çdo qytetari shqiptar. Ndaj, për nesër unë kam vetëm një thirrje: Mos bini pre e instinktit të dhunës! Mos bini pre e provokimeve për dhunë!

Unë ju bëj thirrje të mos shkoni të votoni, të bojkotoni! Nëse jeni të detyruar të shkoni në qendrat e votimit nga hakmarrja e regjimit, rezistoni! Regjimit po i vjen fundi”, tha Basha.

e.t./dita

June 29, 2019 21:53
Komento

7 Komente

 1. Zogisti Shefqet Peci June 29, 21:58

  Pellazget me kafka superiore mendojn se Basha dhe Rama jane kundershtar.

  Reply to this comment
 2. Dritero VICIDOLI June 29, 22:00

  Duhej nderhyrja e Dritero BERISHES qe Basha te INSTALOHEJ ne Bashkin e Tiranes.

  Reply to this comment
 3. Hasan zyko kamberi June 29, 22:03

  Po sikur dje thoje ndryshe.
  Sa per dijeni nuk te pyet me njeri ty
  Qe deri dje u more me molotov e duke djegur institucionet,sot qenke bere qengj.
  Ti je i mbytur ne gjak,e fillove me dashin e shkrete qe there ne mes te Tiranes e me pas me kater te pafajshem ne mes bulevardit.
  Ti duhesh varur aty ku vrave ne mes bulevardit.

  Reply to this comment
 4. MH June 30, 01:11

  Njoftimin porosites Basha duhet ta coje deri ne fund!

  Nesër, bojkotoni. Por pa dhunë se do procedoheni me ligj.

  Kjo porosi e plote qe do garantonte qetesi diten e votimit.

  Reply to this comment
 5. sali enver,jemi gati kurdoher June 30, 08:16

  na ngelen molotovet tek shqupi.
  saliu do nxjeri kallashnikovet nga shpellat dhe shpellaret yxhym mamlyk

  Reply to this comment
 6. Jimi June 30, 12:31

  Druri ka dale nga xheneti ! Drejtoi kurrizin pastaj ndricoi mendjen! Kete beri edhe Daj Sami me keta pushtat.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim