Paketa “anti-shpifje”, Shqipëria rrezikon Presidencën e OSBE-së

December 17, 2019 10:47

Paketa “anti-shpifje”, Shqipëria rrezikon Presidencën e OSBE-së

Reporteri i Parlamentit Europian për Shqipërinë nga grupi parlamentar i PPE-së, David Lega, ka reaguar në lidhje me paketën “antishpifje” për median on-line, të cilën maxhoranca pret ta kalojë për miratim në Kuvendin e Shqipërisë.

Me një shënim në “Twitter”, Lega thotë se nëse Parlamenti miraton këtë paktë, atëherë Shqipëria rrezikon seriozisht të komprometojë kryesimin e OSBE-së, por edhe negociatat e anëtarësimit me Bashkimin Europian.

Në reagimin e tij, Lega nënvizon faktin se rezistenca e Partisë Demokratike është e shumëpritur përballë kësaj strategjie të qeverisë Rama.

“Nëse Parlamenti shqiptar miraton ligjet e reja për median, ai vë në rrezik kryesimin nga Shqipëria të OSBE-së. Gjithashtu, ky vendim do të komplikojë negociatat për anëtarësimin në Bashkimin Europian. Për këtë arsye, rezistenca e fortë nga Partia Demokratike është e mirëpritur”, -shkruan ai.

 

December 17, 2019 10:47
Komento

5 Komente

 1. Vasili December 17, 11:34

  Ky nga surrati dhe nga pozicioni, duket si doci i dorispakut e haremit te kulles se zeze.
  Tani po i shikojme xhveshur ashtu sic jane,kete lloj specie,kur dikur,cdo lloj kritike ndaj perendimit e quanim te paqene dhe dashakeqese,nga pozicioni i ferrit ku jetonim.

  Reply to this comment
  • Artemisa December 17, 12:51

   Surrat te bukur per ju “te ripjellurit ka Knuti, Mogerini, Soreca, Boshardi dhe Lu-ja .
   Kush eshte kunder “Duces” suaj nuk ben.

   Reply to this comment
  • mirel December 17, 15:02

   Ju dhiaret e Dules e keni surratin me te bukur. Shiko Dulen, shiko Rilindjen..

   Reply to this comment
 2. Adih December 17, 12:47

  Zoti EURODEPUTET ,interesant ,akoma nuk e keni kuptuar ju qe keta politikanet mbare shqiptare te ketij tranzicioni te pa fund post komunist ,nuk e duan shqiperine ne BE .i tremben ligjit dhe trasparences se BE . .Me te zgjuar ju lutem .
  Por nga ana tjeter , na prishni pune ne popullin e mjere e te neperkembur Shqiptar .Se diktati i ligjit ,transparenca e ligjit ,do na ndihmonte shume ne popullin shqiptare qe e kemi shume te domosdoshme .

  Reply to this comment
 3. Skrapari December 17, 13:33

  Poshte B.E. Mashtruesja me e madhe e te gjitha kohrave.Rrofte Turqia realiste.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim