Paketa e drejtësisë kriminale dhe pagat e gjyqtarëve tek ligjet

Redaksia Online April 3, 2013 10:35

Paketa e drejtësisë kriminale dhe pagat e gjyqtarëve tek ligjet

Komisioni i Ligjeve diskuton sot dy paketa të rëndësishme për drejtësinë, ai i paketës së Drejtësisë kriminale dhe ai për pagat e gjyqtarëve. Një ditë më parë në Facebook, ministri i Drejtësisë Eduard Halimi shprehet se nismat janë hartuar me ekspertët më të mirë, por duhen edhe votat e opozitës.

“Te dyja keto paketa shume te rendesishme per konsolidimin e sistemit te drejtesise ne vend, kane marre mbeshtetjen tuaj te plote. Ne mbajtem premtimin e dhene ndaj jush, i hartuam ato me ekspertizen me te mire dhe mbeshtetjen e gjithe aktoreve te drejtesise. Por ato kerkojne edhe votat e deputeteve te opozites”, është shprehur Halimi.

Redaksia Online April 3, 2013 10:35
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*