Paketa “McAllister +”, ambasadori Lu i shkon Bashës në zyrë

May 17, 2017 13:32

Paketa “McAllister +”, ambasadori Lu i shkon Bashës në zyrë

Ambasadori amerikan Donald Lu po zhvillon një takim me kreun e PD, Lulzim Basha. Takimi i ambasadorit amerikan me liderin demokrat, po mbahet në selinë e PD-së.

Ky takim vjen menjehere pas publikimit te paketes “McAllister+”, me 20 pika e cila synon zgjidhjen e ngërçit politik prej 18 shkurtit ne vend.

Ndersa nga ana tjeter Rama nuk negocion shtyrjen e zgjedhjeve përtej 18 qershorit, PD kërkon shtyrjen e zgjedhjeve, pasi sipas tyre implementimi i paketës dhe instrumenteve që garantojnë zgjedhje të lira e të ndershme kërkon kohë.

May 17, 2017 13:32
Komento

1 Koment

 1. ALBAN DEGA May 17, 15:53

  SINE QUA NON .

  Vetingu nje kusht i domosdoshem me konsensus ose me Referendum mbarepopullor njekohesisht me zgjedhjet e reja!

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Cdo marreveshje, cdo negocim, cdo konsensus pa miratimin e Vetingut eshte antishqiptare, antiamerikane dhe antiperendimore. Pike !
  95 per qind e shqiptareve kudo ne Bote perkrahin Reformen jetike ne Drejtesi dhe Vetingun!
  100 per qind e deputeteve te Kuvendit te Republikes se Shqiperise miratuar me vote Reformen ne Drejtesi !
  95 per qind e Shqiptareve kudo ne Bote e duan SHBA-ne dhe BE-ne !
  Reforma ne Drejtesi pa Vetingun eshte si nje trup pa zemer, si nje kadaver pa shpirt !
  Askush nuk ka te drejte ligjore as njerezore te beje pazare as allishverishe me kete aspirate as vullnet te lire te nje populli te lire!
  Vetingu eshte nje kusht i panegociushem, i domosdoshem per cdo marreveshje, konsensus ose vendimarrje politike !
  Vox Populous Vox Deux !
  Zeri i Popullit ! Zeri i Zotit !
  Nese bisedimet nuk japin rezultat te shkohet ne Referendum mbarepopullor per miratimin e Vetingut njekohesisht me zgjedhjet e reja !
  Miratimi i Vetingut eshte kusht i domosdoshem, i pakundershtueshem, i panegociushem!
  Eshte kusht: SINE QUA NON .
  PIKE .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim