Pakti Detar me Greqinë, Kristaq Gerveni: Nuk jam thirrur në Prokurori

October 22, 2014 20:33

Pakti Detar me Greqinë, Kristaq Gerveni: Nuk jam thirrur në Prokurori

Ish-ushtaraku që mori pjesë në ndarjen e detit më Greqinë, Kristaq Gerveni, përgënjeshtron lajmet se është thirrur në Prokurori për të dëshmuar për Paktin Detar.

Kam ndjekur me vëmendje lajmet e datës 22 Tetor 2014 të transmetuara në media, ku midis të tjerave jepet lajmi se  unë Kristaq Gerveni jam thirrur në Prokurorinë e Rrethit Tiranë për të dëshmuar për Paktin Detar me Greqinë. Ju bej me dije se ky eshte nje lajm i rreme. Nuk jam thirrur nga askush dhe per asnje cast per kete ceshtje. Kërkoj nga Gazeta Panorama, Gazeta Shqip që të bëjnë përgënjeshtrimin e këtij lajmi të rremë në të njëjtën faqe ku kishin botuar artikujt. Po kështu, kërkoj nga TV A1 Report të bëjë përgënjeshtrimin në një nga emisionet kryesore të lajmeve. Përndryshe, do të ndjek rrugën ligjore për shpifjet që janë bërë ndaj meje”, shkruan Gerveni në emailin e nisur për media.

October 22, 2014 20:33
Komento

2 Komente

 1. Pëllumb zaimi October 22, 21:08

  Pse shpifje qënka sepse kanë shkruar,- ” Gërveni thirret në prokurori” ? Ua çfarë shpifje mor Gërven? E madhe sa territori detar që me një rrotullim të kompasit ja dhe greqisë? Na shkrive me shpifjet Gërven Kompasi? Po t’ju them unë “kompasi i gërvenit ishte i asfalisë ” shpifje quhet gërveno? Na shkrive,na shkrive gërvenaqis? Hajt të të jap një kafe për humorin e gradës “admiral” !? Tung koleg kompasi !

  Reply to this comment
  • Toni October 24, 08:03

   o Pellumb ky palo-Gerveni qe thua ti as nga kompasi nuk ka haber eshte nul fare,ky gerveni ka qene rrobaqepes dhe u be admiral apo tjeter,dava plerash..

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*