Pakti me Greqinë, Meta: Ku duhet bazuar procesi

July 18, 2018 20:00

Pakti me Greqinë, Meta: Ku duhet bazuar procesi

 

Presidenti Ilir Meta, gjatë konferencës për shtyp me homologen e tij kroate Kolinda Grabar-Kitarović, foli edhe për paktin detar me Greqinë, për të cilin tha se procesi duhet të bazohet në barazi mes palëve në raport me të drejtën ndërkombëtare.

“Ky është një proces i cili duhet të bazohet në barazinë e palëve në raport me të drejtën ndërkombëtare dhe së dyti, edhe në respekt të Kushtetutës dhe legjislacionin përkatës.

Nga ana ime si president, dua t’ju siguroj se do të bëj gjithçka për të përmbushur detyrimet e mia në mënyrën më konstruktive, por gjithmonë në respekt të Kushtetutës së vendit dhe të transparencës dhe bashkëpunimit si me qeverinë, ashtu edhe me Kuvendin e Shqipërisë, që kanë përgjegjësitë e tyre për këtë proces”, deklaroi kreu i shtetit.

a.s/dita

July 18, 2018 20:00
Komento

5 Komente

 1. behuni me te sakte July 18, 20:18

  Duhet, thote iliri, jo do te behet. E le zvarre qe neser te beje ate qe do i thote Saliu. Po pse o Ilir presidentja kroate do ta beje qe i thua duhet? Ej, shqipen e kuptojne shqiptaret.

  Reply to this comment
 2. x July 18, 20:28

  Kitarovic qe i bie kitares me gishta, njesoj si Like Floriri edhe kjo Presidente celsat e kashtes ka ne dore, i futi nje muaj qejf duke pare Kampionatin Boteror te Futbollit ne Rusi.
  Eshte profesioniste e vjeter.

  Reply to this comment
 3. Lennard July 18, 21:56

  Po nuk te pjerdh njeri o Like Bajga -Hajdut Floriri.Prite se po te vjen Vetingu!!!

  Reply to this comment
 4. ukujot July 19, 08:57

  More zoti president, si te duket vetja si me i zgjuari i vendit? Po a e di ti se per nga intelegjenca dhe politika je ne funderrinat e ketij vendi. Po mundohesh me cdo kusht qe te pengosh cdo gje te mire qe mund te behet, vete me postin qe ke dhe jot shoqe me lesh e line. E sigurisht qe cdo gje e ben per te penguar drejtesine e per ti shpetuar denimit per vjedhjet e maskaralleqet qe ke bere soi dhe mendon se rruga jote e maskaralleqeve mund te vazhdoje pa fund, por mendoj se po i vjen fundi.

  Reply to this comment
 5. Pellazgos July 19, 13:56

  E drejta nderkombetare duhet edhe per Marreveshjen e Korfuzit per Aftonomia te Vorio Epirit nga Albanistani zoti president i Pashallekut te Erdoganit apo Amerikaneve.
  Ta leme historine dhe Marreveshjet qe jane per ata qe nuk u turqizuan dhe te bejme ato qe i intereson te semurit te Bosforit?
  Ironia eshte se kete te semure qe per kombin Epirote eshte me katastrofik se Milloshevicet e ka perkrahur pa asnje lekundje Amerika qe ne 1913en dhe aresyeja dihet,Rusia.
  Per keto interesa gjeostrategjike viktime ka qene dhe jemi ne Epirotet e Jeorgios Kastriotit qe nuk u turqizuam dhe luftuam per historine dhe identitetin tone te shkeputjes nga Turqia.
  Zoti Meta qe emrin e ke Ilir nga diktatura e komuniste se ndryshe do quheshe Novruz,.
  Ne emer te ketij shteti hibrid te quajture “Shqiperi” nga Shqipo ja Greke e Bizantit Orthodhokse luani karten e Babait tuaj te Sulltanit Erdogan.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?