Pakti me Greqinë, Rama: Patriotët me çizme le të bëjnë edhe pak durim

January 30, 2018 15:01

Pakti me Greqinë, Rama: Patriotët me çizme le të bëjnë edhe pak durim

 

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me bisedimet mes Shqipërisë dhe Greqisë.

Duke i kthyer përgjigje kryetares së LSI, Monika Kryemadhi, e cila tha se Rama mashtroi për pronat edhe çamët, kreu i qeverisë thotë se duhet të presin edhe pak “sa të shkruhen gjërat e zeza mbi të bardhë në dokumentet e marrëveshjes së re me fqinjin”.

Reagimi i Ramës në Facebook:

Patriotë me çizme e çamëristë të sapongjizur në kazanin politik e mediatik, pasi i lanë poturet për çerekshekulli varur në telin e fqinjit dhe harruan edhe detin në shtëpinë e tij, na janë ndezur sot flakë e zjarr për të bërë shkrumb e hi qeverinë, në turrën e akuzave për tradhëti!

Janë të mjerë që meritojnë veç mëshirë, po kujt ndër ju shqetësohet prej çizmeve të patriotizmës së tyre pa din e as iman, i them bëj durim edhe pak e prit, sa të shkruhen gjërat e zeza mbi të bardhë në dokumentet e marrëveshjes së re me fqinjin.

Dhe ndërkohë mos dysho hiçfare se ne që ditëm t’i hapëm me kurajo e dinjitet, hesapet e 70 vjetëve me fqinjin, ne dimë edhe t’i mbyllim ne dinjitet e mirëkuptim, në interes të Shqipërisë e të shqiptarëve pa dallim./a.s/dita

January 30, 2018 15:01
Komento

41 Komente

 1. Monikla me Çizme January 30, 15:32

  -Une tere jeten nuk kam firmosur asgjekundi,prandaj nuk kam frike nga VETINGU.
  Aaaa!
  Pasurine tek Gjiri i Lalezit?
  ILIR FLORIRI qe ju befsha …!

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 January 30, 17:38

   OR NJERI NUK JEMI NË STADIUM!!
   nuk po ndjekim ndeshjen ram-monika!
   po shitet shqipëria mor njeri!!
   nuk e di a është e mënçur a budallaqe kjo e floririt,por për fat,për interesat e saj,po flet kundër shitjes së shqipërisëëëë!!
   mos lejo të na shesin si bagëtija në thertore dhe lëre tifozllëkun paritak!!

   Reply to this comment
   • Hammerhaituri January 30, 21:01

    prit pak!nuk eshte ashtu! Le te Llapi Kotziasi!

    Reply to this comment
    • Po,Po January 30, 23:05

     Po pse more Hammerhaituri , a nuk e sheh , qe si Bushati edhe ky llozi flasin sikur kane arren ne goje ?! Keta nuk folen as kur fimosen marreveshjen per varret e ushtareve greke , nuk folen as kur i dhane shtetesine kermes Janullaqisi , as per problemin Çam , bile tani greket na u bene edhe avokate te asaj qe vetem emri i ka mbetur KOASH e per pronat e saj . Greket , per pak sa nuk dogjen Shqiperine , sepse shtepia e kultures ne Permet , kishte hyre disa metra ne oborrin e kishes se ngritur ne vitet 30 , apo ne Korçe , i moren oborin e shkolles femijeve te “Sevasti Qirjazit”, sepse para nja 300 vjetesh , atje kishin varrosur nje dhespot grek .Qysh atehere , femijet e shkolles rreshtohen ne rrugen ku kalojjne makinat , para se te futen ne shkolle , kurse Janullaqi ngriti mbi ish varrin e dhespotit nje si tip tyrbeje bektashiane ! Greqia dhe kisha e saj famekeqe , dita dites kane fituar terren shqiptar , pa u larguar aspak nga qellimet e tyre te egra grabitqare , kurse qorrat e gomaret tane antikombetare , nuk kane ndier qe po u shkohet uji nen rrogoz . Nuk mund dhe nuk duhet te lejohet ne asnje menyre Greqia , qe te na trajtoje si vasale , sepse bota , ka mbi nje shekull qe na njeh si shtet sovran , per te cilen eshte dashur aq shume gjak shqiptaresh , ndaj duhet kembengulur e ndertuar marredhenie te qendrueshme dinjitoze e reciprociteti , veçanerisht me fqinjet dhe me keta kellira .Nuk na duhet fare as BE-ja me nje çmim kaq te rende per kombin tone . Se jane pikerisht ata , qe e katandisen shtetin shqiptar ne kete derexhe dhe akoma kembengulin te marrin troje shqiptare , siç po bejne me Kosoven !

     Reply to this comment
 2. Tartufi January 30, 15:51

  Ti mbylli me sukses hesapet me gjitonin
  dhe ata qe nuk te duan,por duan vendin
  atdheun e tyre,pa kerkuar pushtete,do te te pershendesin.Mos haro dhe kriesoren se ata qe nuk te duan ti,por duan kete vend pa interes i kuptojne shume mire keta qe kerkojne pushtetin,pastaj shqiperine me ty se bashku. Dhe mos haro perseri dhe qe jemi shume pak ne qe nuk kerkojme te sundojme ne kete popull,,, ne ishim vula ,jemi dhe do te ngelemi vula per kete toke.
  Ju do te shkoni dhe do te vini,firma do te hidhni,por vula nuk do te jeni kurre.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 January 30, 17:28

   VILSON
   “Ju do te shkoni dhe do te vini,firma do te hidhni,por vula nuk do te jeni kurre.” ne jemi me të vërtetë vulë,por që nuk duket!!vulë që po mbyllëm gojën sot!?askush nuk do të na pyesi!!të vetmet mundësi që do të kemi pas firmës së tij janë:
   1-të pranojmë atë që ka firmosur ky
   2-të mos e pranojmë dhe ta vulosim me gjak
   3-të marrim leckat dhe të degdisemi diku tjetër,të këthehemi në “çamërit” e rinj!!
   -për të parën duhet të fillojmë e të flasim gërqisht dhe të harrojmë “gjuhën e djallit”(si thotë kisha gërke)gjuhën shqipe!unë se bëj dot vilson!
   -për të dytën duhet të mbrojmë tokën tonë,vetëm me gjoks,sepse na kanë lënë bythëjashtë!unë se kam problem ta bëj,pavarsisht se e di që nuk do të fitoj!!
   -të tretën,unë se bëj dot vilson,prandaj do të mbetem tek e dyta!do të mbetem si shumë çamë diku pa varr!!por të paktën i groposur në shqipëri!!
   vilson nuk duhet të pranojmë këto që thotë ky bastard!!
   ky po gënjen,ky po fsheh gjithçka!!
   po të ishte e mundur ky do ti kishte mbyllur gojën dhe gërkut,PO për fatin tonë atje funksionon demokracia,atje nuk mund ti mbyllet goja askujt!!
   për fatin tonë ne mësojmë tradhëtinë e KRYEMINIESTRIT TONË PERJ DEMOKRACISË GREKE!!

   Reply to this comment
 3. Duam Transparence .S'duam europe duke shitur Atdheun ! January 30, 15:54

  Zoti Kryeminister ,
  te kemi votuar, rrespektuar duke besuar ,
  ne ate se ju do veproni sipas interesave te shtetit Shqiptare tradhetuar ne menyren me te ulet ,nga ishkryeministri salih berisha dhe klyshi tim ish Minister i jashtem lylzim basha .

  Un ,si qytetare shqiptare jam i shqetesuar si shume bashkatdhetaret e mi,
  per ate se ju si Pushtet , po legalizoni Tradhetine e Firmosur nga satrapi e dyshja Famekeqe kriminele serbo grek salih berisha -basha .
  Qe shteti Shqiptare ,te bej prej muajsh me radhe disa Takime -Bisedime ne rang shteteror me palen Greke
  dhe ju t’i intepretoni kto Takime si ,” Arritje Stradegjike” , kur ne si popull shqiptare jemi te parjashtuar nga cdo Transparence , te arritur nga kto Bisedime ,por jemi te njohur deri me sot me disa Fakte ;

  1) me dhenjen e neshtetesise zaptusit grek te Fronit te Fanolit (nji pseudoprift qe ben punen e nji Gjenerali te nji ushtrie vesh me veladona te zinj ne prapavije te politikes Shqiptare )
  2) Miratimi i qeverrise Shqiptare i kerkimit te kockave te ushtareve te ushtrise Andarteve Grek gjate vrare ne Token Shqiptare ,

  pra kjo i ngjan nji padrejtesie te madhe ,te papare ,
  qe na kujton dhuraten ke serbet e Shen Naumit nga satrapi anadollaku idioti Matjan,per me ardh ne pushtet .

  Nqs ju si Pushtet ,mendoni te injoroni kte popull ,
  e te injoroni cdo interese kombetare ,duke na bere Patriotin prej Kartoni ,
  duke mos bere asnji Trasparence ,
  ky popull e Historia do t’ju denoj perjete !

  Shqiperia nuk eshte nji Pron e xhambazeve Politikan zoti kryeminister ,por e nji populli te tere dhe paguar me jete e lare me gjakun e pareve tane e asnji nga ju ,nuk ka te drejte te peshty mbi te paret tane qe jane edhe te tute nqs gjaku s’ju eshte bere uje Cabineti .

  Reply to this comment
 4. Alban January 30, 16:04

  VATE KRYEMINISTRIA…COFI DHE TEPSIA

  ….. Po vjen drejtesia, po u shkermoqet LSI-a !

  – Losers… Humbameno

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Sabelotodo- Gjithckadites!
  Ky jo vetem di gjithcka por edhe ben gjithcka …!
  Kot nuk eshte doktor !
  Ka nje urim filozofik te mencurise shqiptare ketu ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes :
  – Mos u befsh per Doktor dhe per avokat !
  Njeri te qeth ! Tjetri te rruan !
  Njeri te gruan! Tjetri te qeth !
  Jo nga floket e qimet e fytyres !
  Po nga xhepat, nga paret, nga portofoli !
  A nuk ishte Petrit Vasili ministri i Shendetesise se Qeverise Berisha- Meta !?
  E gjeti ne krize e zhvatje …
  E ngriti nivelin e saj ….
  Lart e me lart flamujt e Kongresit …
  E coi ne agoni e korrupsion masiv !
  Pacienti ne spital duhet te paguante edhe ilacet qe ministria e Shendetesise ua jepte nen dore farmacive me mire tri per Lalen se pese per Salen!
  Farmacia ua shiste familjareve me 2-3 fishin pasi spitalet e Vasilit nuk i kishin pasi Petriti ua kishte shitur farmacive sipas ekonomise se tregut “ Kush paguan me shume ! “
  A nuk ishte Petrit Vasili ministri Drejtesise i Qeverise Rama Meta…
  Drejtesia e drejte si litari ne thes e ktheu edhe thesin ne litar ne qafen e shqiptareve.
  Drejtuesit e Burgjeve , shumica e te cileve, ish-burgaxhinj vete, ua vodhen jo vetem ushqimin por edhe jeten mijera te burgosurve …
  Edhe burgjet u bene domen i LSI-se nga ish Kryetari I Grupit Parlamentar te saj, shkolleshumi Petrit Vasili dora vet…
  E sot Vasili bashke me Monen pergjerohen per Kushtetuten !
  A nuk u bene prone pa tapi e LSI-se edhe Hipotekat qe e ben Lesh e Li pronat e Hipotekat si askush para tij !?
  Ku ve e ka dore LSI behet puna Lesh e Li si bakllavs ne tepsi, sic thote ajo kenga filozofike tiranase !
  Petrit Vasili kishte ne komande te Drejtesise shqiptare… Drogat e forta dhe te buta, kanabisi lulezoi si asnjehere….
  Cfare beri ministri i Drejtesise Petrit Vasili per goditjen ligjore te saj dhe mbrojtjen e Kushtetutes !?
  Me pak se nje vrime ne uje !
  Ku mbillej, kultivohej, rritej Kanabisi!?
  Kush i mbulonte pyjet, ekologjine, transportin rruget ne qeverine parardhese!?
  Sigurisht LSI-ja !?
  Pse!? Ku ish parja e madhe e Tepsia atje ishte LSI-ja, te na rroje nene Partia !
  E Vasili, Mona, Luani, Manjani, Keida … u prine hordhive te Bandes se Gangstereve e Kusareve te Sali Berishes ne sulmin kunder Kuvendit !
  LSI shkemb e gur
  Digjet vritet per Flamur !
  Per flamurin e Tepsise..
  Tym e flake i ve Shqiperise !
  Nen komande te
  Mareshall Salise !
  Nacalnikut te Serbise !
  Shkelqimi me i madh i Petrit Vasilit dhe bandes se tij eshte politika…
  E kane ndritur fare…
  Profesor politike si Petrit Vasilin eshte veshtire te gjesh ne planetin tone ! Churchilli, Kisingeri, Theceri, Merkeli, Regani, Klintoni, Ten Hsiao Pini… jane vetem shkollepaka para Petrit Vasilit e compani !
  E shpalli veten kryeminister te Shqiperise pa u caktuar ende data e zgjedhjeve…
  Shkollepaku Edi Rama dy metra burre i duket si nje liliput, nje hic …
  Aq hic sa gjashte thirrjeve telefonike te kryeministrit qe e kishte per detyre shteterore e ligjore diten e komplotit te madh ala Lul, Mehdihoxhe e co. si duket I kishte dehur avulli i rakise se Dashi Shehut, as i begenisi fare…
  Si mundej ta ulte veten ne nivelin e nje shkollpaku si Edi!?
  Larg qofte !
  U fut ne sallen e Konferences se Mukjes si Profesor, si Gjeneral, si Mareshall numer 2, si shkolleshumi i politikes !?
  Si doli !?
  Si nje qen i rrahur kur shkollepaku Rama i futi krahun Lulushit dhe gishtin ne bythe
  shkolleshumit Vasili!
  Petrit Shkolleshumi u fut ne salle si Ptoleme
  E doli prej saj si dru me pre!
  Preludi i disfates te sukseshme te Petrit Vasilit 25 qershorit 2017 qe ia hoqi jo vetem kryeministrine por edhe Tepsine !
  I iku kryeministria !
  E mosomakeq !
  Cofi dhe Tepsia !
  Po vjen drejtesia !
  Ndaj eshte terbuar PD- LSI-a !
  Ndaj si asnjehere me pare ne politiken shqiptare dhe historine moderne nje parti e majte ka shkalluar ne ate fare feje sa do ti marre Tepsine edhe se djathtes si lidere e saj, duke bere edhe protagonistin edhe zjarrmetarin e nje zjarri qe me se shumti po e do ta demtoje Shqiperine.
  Humbameno!

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 January 30, 17:34

   TI QËNKE DEBIL I LINDUR O ALBAN HURI!!
   po shitet shqipëria mor halabak!!
   ti ishe ai që mbrojte me zjarr lidhjen larpamëse të ngjalave,mor halabak,patriot i azem hajdarit,atëherë kur unë dhe shumë të tjerë e quanim tradhëti!!
   ti po quan tradhëtin fitore ndaj “larpamësisë” së djeshme mor bastard pjellë e tradhëtisë!!
   të plaçin sytë mor humbameno hiperaktiv!!
   PO SHET SHQIPËRINË SI KY DHE AI QË I DHA NËNSHTEËSINË JANULLATOSIT!!
   JANË NË TË NJËJTËN LLOGORE ME SALIUN BASHKË MOR TUTKUN!!!

   Reply to this comment
 5. demo January 30, 16:17

  E shite detin ore karagjoz! E bere si lopa,i vervite nje shqelm patriotizmit tend fals.Po kush ta la detin ty,Anita apo Kristaqi?Deti eshte i shqiptareve.

  Reply to this comment
 6. Patriot Mekembenetok January 30, 16:31

  Nuk paska mbaruar pazari akoma? Dmth greket dashkan edhe gjera te tjera?! Po ti o pallosh-gjatosh, keshtu do ta denigrosh veten, jargavan i grekeve??? Nuk ke faj, se ne manifestim publik e demostrata dalin vetem me urdher partie, dhe nuk po lejoni popullin te shohe se si po sakatoset vijimisht trungu Arberor.

  Reply to this comment
 7. anticensurë25642654 January 30, 17:17

  kë të besojm mor pusht me çizme gome të veshura mbrapsht,ty apo goricën e greqisë??
  ty që the se saliu ishte tradhëtar për detin që do japësh ti??
  ti thua të presim??
  që të shkruhet e nënshkruhet dhe pastaj ska idiot që e çrrënjos,as me ato mortajat strategjike 60mm që ke blerë??
  a nuk je ti mor pusht që thua se janë firmosur nga të tjerët dhe nuk mund ti ndryshojmë??
  ti je jo vetëm kulmi i mashtrimit,por dhe kulmi i fodullëkut!!
  ti duhet të kesh lindur me të vërtetë në viçidoll,bile më larg!në pidhin e satëme!!

  demo ky nuk ka shitur vetëm detin,ka shitur gjithçka!ka shitur tërë jugun dhe nesër çështja çame do të jetë më e largët!vëndin e saj do ta zënë çështja labe e fjerake,e skraparllinjve të floririt që dha nënshtetësinë,e lalëve të myzeqesë dhe mallakstriotëve të fierit!!
  ky pusht fodull ka dhe fytyrë të tallet me njerzit!!pavarsisht se thuhet se flet pas reagimeve të monikë floreshës ai reagon ndaj kundërshtimeve tona!!

  fodull i qelbur dhe frikacak brekëmbushur,askush nuk të beson ty!!ti jo vetëm je një karagjoz,por je dhe një TRADHËTAR I NJË NIVELI TË PAPARË NË SHQIPËRI!!
  DHE NUK ËSHTË SE KEMI PASUR PAK TRADHËTARË!!

  Reply to this comment
  • Hammerhaituri January 30, 21:09

   Nuk esht vendos asgje!Nuk firmos Bushati!

   Reply to this comment
   • anticensurë25642654 January 31, 10:24

    nuk duhet të lëmë të vendoset!!
    po u firmos?!
    e ke mren lali!!
    I.Troplini e shpjegonte shumë bukur në “Bushati rrëfen detajet e negociatave me Greqinë: Ja çfarë kemi arritur”
    “Cilèt ekspertè shqiptarè, e konsultuan Zotèrinè, paea se tè zhvillohen takime te njè rèndèsie tè tillè? Cili grup pune, pèrpiloi strategjinè shqiptare, pèr bisedimet me palen greke, dhe ia kaloi pèrfundimet e tij, komisionit tè posaçèm parlamentar?”
    pra një grup i caktuar njerzish,nuk dihet sekush,kanë biseduar në fshehtësi për të bërë një tufë me marrëveshje me gërkun!!
    vendimin për lejimin e varrezave e mësuam si një shi me djell!papritur e pa kujtuar!!
    edhe për shërbimet sekrete ka trasparencë e jo më për gjëra mëse normale!!
    të vendosësh në fshehtësi nuk është asnjëherë e pastër!!
    gjithnjë është me të futur!!
    këtu problemi është se po e hamë ne!!
    POR dhe sikur të ishte me të futur,qeveria gërke ta kishte me hile me popullin e saj,prapë nuk është e drejtë!!seicili duhet të ketë atë që i takon!!
    megjithëse asgjë nuk është vendosur,prap ky karabush dhe ai dymetroshi,flasin sikur të ishin duke vendosur për paratë e xhepave të tyre,ose më mirë për brekët e tyre!!
    flitet për ne të tërë,për interesat e shtetit dhe kombit tonë që janë të qëndrushme dhe jo fluturake si qeveritë,pushtetarët,politikanët!!

    Reply to this comment
   • anticensurë25642654 January 31, 10:47

    Duplicate comment detected; it looks as though you’ve already said that!

    « Back

    Reply to this comment
 8. Xha Braho January 30, 17:34

  Pse ne si komb kemi kete semundje te pasherueshme ate te “mosdurimit” per ta pare te verteten ne sy. Por pa pasur asgje zyrtare direkt te japim pretencen me vdekje. Absolutisht nuk dua te mbroj Ramen ne kete koment dhe jam per ta kryqezuar edhe ate sic kryqezuam Berishen nese edhe ai fal 1 mm nga teresia jone territoriale. Por duhet te presim qe marreveshja te behet zyrtare. Me kete shtyp shpifarak qe ne kemi une gazetat e tyre nuk do denjoja ti perdorja as per leter higjenike. Keshtu durim o te bekuar derisa marreveshja te marre forme. Dhe ajo marreveshje do te ratifikohet ne Parlament.Rames nuk ja ka lene celesat e Shqiperise as i jati dhe as e jema ashtu sic nuk ja lane Berishes dhe as atyre qe do te vijne me pas.

  Reply to this comment
  • Goni January 30, 18:02

   Po ti nuk e sheh qe keta jane ne gare kunder interesave te shqiptareve.Presidenti tallet me historine tone duke thene “me kujtoni kohen kur me thoshte gjyshja greku-greku”.LSI,PD,PS ETJ jane ne nje thes.

   Reply to this comment
  • anticensurë25642654 January 30, 18:09

   pak ke duruar mor njeri??
   kur do të të lëvizësh??
   kur të të ket hyrë gërku në shtëpi e të të ket vënë thikën në fyt???
   atëherë ti haçmunë o xh braho!!
   vepro tashti o njeri!!
   nesër është vooooooonëëëëë!
   po u firmosën ska qylaf që i lëviz më!!
   nuk ke më atë forcë që kishe!jemi bythëjashtë!!
   dhe nuk ma merr mëndja,sipas këtyre që shkruan,se je nga ata që nxjerr gjoksin para!!
   të paktën fol tashti që stë kushton asgjë!!

   Reply to this comment
  • Nje peshtyrje në fytyren e Edi Ramës January 30, 22:40

   E ke gabim xha Braho ! Ku ka ze , nuk eshte pa gje . Ne se nuk ulerijme tani , neser , kur te jete firmosur tradhetia , do te jete teper vone dhe demi do te jete absolutisht i pa riparueshem ! Mendoj se je pozicionuar gabim !

   Reply to this comment
 9. xyz January 30, 17:38

  Mjere ne me kete Kryeminister cka na doli.Po punon per Greqi dhe jo per popullin qe e ka votuar,per te cilin derdhte lote krokodilli.Asnje qeveri asnje kryeminister dhe president nuk bene kete cka bejne Rama-Meta.Perse a i jane betuar grekut Janullatos qe te vine ne pushtet dhe te bejne kete cka bejne.Populli nuk do ua fale.

  Reply to this comment
 10. Kulmi c'po i bojn atij vendi kta politikan plehra January 30, 17:50

  Dhe cfar ndodh ne kto Momente kur shqiptaret
  i kerkojne transparenc zotit kryeminister dhe i kerkojne spjegime Presidentit te LSI-se ,qe ta nxjeri koken e tij per nji cast posht veladonit te Janullatosit dhe pergjitgjet provokimeve te Presidentit Grek qe del cdo dy-tre dite e provokon mbi pronat e minoritetit ?
  Mbasi kann lexuar komentet qe ne bejme kru ,
  del nji tellall i Stanit te Persidences dhe deklaron ,
  “ala s’na ka mbrit gje ne dore per ta Firmose Persidenti LSI-se m.ta !!!

  Pra Shqiperia eshte e kapur mate nga te gjitha anet .
  Firmen per dhurimin e teritorit te Shqiperise e paska
  nji President i ardhur ne ate post nga forcat e bashkuara aleate greqi USA be dhe natyrishte Rama .
  Pra si edhe ke Filmi Duel i Heshtur ,kur Kaperr Rramiu thirri mbas daljes se anijes ne ujrat Nderkombetare ;”Kjo ishte Looooooojaaa !”
  Kush ishte Loja sot ,ne kte maskarade Shqiptare do thot dikush ?
  Eshte pikerishte ajo(per te gjithe ata qe kuptojne cfar po ndodh ) se secili nga Aktoret ben rolin e tij e kann ndare Tradhetine qe eshte pregatit ne shpellin e Djallit ndaj Shqiperise ,ku secili te mari nga pak tradheti me vete ,pra Tradhetia ,te shperndahet ke te gjithe dhe mos te ket nji Fajtore .
  Kurva e vicidolit beri pjesen e tij me shkerdhaten basha ,kto sot Pushtat e PS-se po e ngrejne me lart topin ke Stalla e Persidentit dhe ai ,ka mi dhene shqelmin e fundit Shqiperise dhe keshtu ,te gjithe mbeten te kenaqur ,asnji s’denohet ,Shqiperia merr fund .

  Reply to this comment
 11. Alban January 30, 18:18

  Z.Kministër,shohim tek ju njeriun vizionar që mund t’ja ndryshoj faqen Atdheut dhe për këtë ju votuam në masë por nëse vëndi humb për hir të interesave të castit apo antarsimi në BE at’herë mund të largohesh!

  Reply to this comment
 12. Avni Rustemi January 30, 18:45

  Edi Rama nuk ke mandat per te vendosur per detin.
  Per kufijte detare e tokesore te Shqiperise duhet te pyetet populli me referendum.
  Keto jane ceshtje qe nuk mund t’i besohen asnje qeverije jo nje personi a nje grupi, por vetem populli.
  Neve jemi nje vend qe na kane lene me pak se gjysmen e trojeve te te pareve dhe as Edi Rama as ndonje Saliqen a Fatos Nano a Ilir Mete nuk kane autorizimin e popullit, sovranit te vertete te ketij vendi.
  JASHTE KALI I TROJES QE KANE FUTUR GREKET NE TIRANE.

  Reply to this comment
  • ROBERT CEMCAKIZI January 31, 07:06

   PER TY ORE AVNI RRUSHQENI (pasi se meriton ti ate emer qe i ke vene vehtes)!PATRIOTIZEM SI TY BEJNE TE GJITHE HORDHITE SOT QE PASI E SHKERDHYEN,VODHEN E DOGJEND SHQIPERINE TASHME TENTOJNE TE NGRIHEN SI PATRIOTE E ATDHETARE DUKE U MERAKOSUR PER NACIONALIZMEN QE CFAQ HERE PAS HERE QYTETARI EDI RAMA PARA TRADHETAREVE TE KETIJ VENDI DUKE I TERBUAR PER NDESHKIMIN QE PO BENE .SHQIPERIA HISTORIKISHT NUK ESHTE LIGESHTUAR E KURR SHITUR NGA QYTETARE POR NGA FSHATARE QE TE VESHUR ME PETKUN E PUSHTETIT E KANE TRAJTUAR SI PRONE TE TYRE!SHEMBULL ME TE MIRE E TE QARTE NUK KAE NUK MUND TE KETE QENGA SATRAPI ZOG E DERI TEK SATRAPI SALI!FILLOI TE BUCASE ULERIMA E JENAVE TE DJEGUR PER PUSHTET SIKUR NUK ISHIN ATA QE E PLACKITEN ,DOGJEN,PERVEHTESUAN E PRIVATIZUAN CDO CEP TE TRUALIT SHQIPETAR ,SHITEN E FALEN PJESE TE SAJ E SOT ULERASIN PER QE BEMAT E TYRE TE JENE MINORENE ,POR NUK MBULOHET MUTI ME SHURE!FALE NIVELIT TE ULET SHOQEROR KETO 28 VITE SHKERDHATOKRACI BEHET E MUNDUR QE JENAT HERE PAS HERE TE ULERIJNE PER KERMEN E RADHES NEN MBUROJEN E FSHATARESISE QE MENDON SE PO TE KESH TASTIERE E TE SHKRUASH KE MENDIM E LLOGJIKE PER CKA SHPREH!POSHTE DIKTATURA E BUDALLENJEVE QE SATRAPI SALI I COI DERI NE KRYEPREKURORE ME DIPLOMA FALSE PA BERE SHKOLLEN E MESME (PA MARRE KULTURE TE PERGJITHESHME)!NICE NUK ESHTE EDI RAMA QE KA VRARE JETEN E SHQIPETAREVE POR AI PO EVIDENTON TE VRARET E ME PAS VRASESIT ,NUK ESHTE EDI RAMAQE VODHI SHQIPERINE POR AI PO EVIDENTON VJEDHJET E ME PAS VJEDHESIT PER TI CUAR ATJE KU E KANE VENDIN NGA KU EDHE DOLEN SI FITIMTARE DUKE SHFRYTEZUAR INJORANCEN E NJE POPULLIQE SHTYN TRENIN PER TA NDEZUR!KU ESHTE FAJI I EDI RAMES KUR NJE POPULL ESHTE ANALFABET ME DIPLOME UNIVERSITARE FALSE QE I VERSULET TASTIERES SE KOMPIUTERIT SIKUR GJITHCKA VARET PREJ SAJ !F A T K E Q E S I

   Reply to this comment
   • anticensurë25642654 January 31, 12:27

    o çëmçakëz
    ku e ke hallin??
    çfar të keqe sheh tek avniu??
    vështirë të lexohet shkrimi tënd dhe të kuptohet se çfarë ke shkruar,por mos harro që nuk jemi në stadium!!
    rama po vendos pa asnjë lloj trasparence,dhe kur ndodh një gjë e tillë nuk mund ti besohet ramës!!
    prandaj duhet të ketë në radhë të parë trasparencë!më pas të shihet e të bëhet!!
    përse i marrim lajmet vetëm prej parlamentit gërk??
    nuk të ka shkuar mëndja ndonjëherë??
    sepse atje nuk e pranojnë fshehtësinë,nuk i pranojnë lojrat nën tavolinë!!
    të njëjtën gjë nuk duhet ta pranojmë dhe ne!!
    deri dje e tërë politika nuk kishte hapur gojë!pra bashkpunoi në fshehtësi me ramën!!
    nuk do të thotë për ty se kemi të bëjmë me një tradhëti të shumfishtë!!
    tradhëti brëndapërbrënda,duke biseduar fshehurazi në të njëjtën kohë që “vriten e priten”,duke na shitur tek gërku si tradhëtari i djeshëm,saliu,si tradhëtari i sotëm rama!!
    lëre tifozllëkun partiak çamçakëz!!
    hapi sytë se palloshi se ka problem të të rrasë shkelin kur ka përfituar nga ty!!
    nëse nuk e ke kuptuar akoma!?
    më vjen keq për ty!!

    Reply to this comment
 13. Avni Rustemi January 30, 18:47

  Edi Rama nuk ke mandat per te vendosur per detin.
  Per kufijte detare e tokesore te Shqiperise duhet te pyetet populli me referendum.
  Keto jane ceshtje qe nuk mund t’i besohen asnje qeverijee e jo me nje personi a nje grupi, por vetem populli.
  Neve jemi nje vend qe na kane lene me pak se gjysmen e trojeve te te pareve dhe as Edi Rama as ndonje Saliqen a Fatos Nano a Ilir Mete nuk kane autorizimin e popullit, sovranit te vertete te ketij vendi te bejne pazarlleqe me ate qe nuk e kane trashegim nga familjet e tyre..
  JASHTE KALI I TROJES QE KANE FUTUR GREKET NE TIRANE.

  Reply to this comment
 14. info analitike January 30, 18:48

  Ka te drejte kriepsikoja sepse ne vend te cizmeve ai preferon ta nxjerre Shqiperine me corape te kuqe si veten.

  Reply to this comment
 15. info analitike January 30, 18:52

  Me delet qe i shkojne nga pas kriepsikoja dhe shet vendin dhe hiqet atdhetar i madh sepse e di se militantet e verber i besojne edhe gomarlleqeve me te medha qe mund te beje ai dhe shoket e partise.

  Reply to this comment
 16. String January 30, 18:54

  Edi Rama duhet te kuptoje se konfliktin serioz ketu nuk e ka me Monikeragt qe s’kane asnje vlere e i merr era, por e kane me popullin tone qe po sheh se ne mungese te plote transparence dhe shpesh edhe me dizinformime po behen pazarllleqe me fqinjin nje mban troje shqiptare , qe ka prezene shqiptare e ka kryer pastrim etnik ne Cameri, qe i ka vene zjarrin Shqiperise se jugur, duke vrare mijra shqiptare e duke therrur 200 civile te paarmatosur ne Hormoven martire, qe 70 vjet me pare ngriti flamurin e pushtimit grek ne Shqiperine e jugut qe nuk guxuan ta ngrinin as gjermanet as austriaket as italianet.
  Karrikja ike per pak vjet por nderi juaj, dinjiteti dhe pergjegjesia e juaj jane te perjetshme.

  Reply to this comment
 17. Poshte Politika Shqiptare kanceri Shqiperise ! January 30, 20:15

  Shifeni se manipulohen politikat e Shqiperise .
  Sapo fillon nji Teme si ajo e Drejtesise ,
  hidhen menjiher ne loje ,del papritur ne skene kllouni akrobat Lu dhe devijon Temen e dites qe eshte Vetting-u Drejtesia ,duke i hapur i befasuar shqiptaret me nji Teme te re Sensacionale -Nga Prokuroria Italiane ka prova se Saimir Tahiri shofer ,ka transportuar me kamion thase me ashash per llogari te kushurinjve gansterra , ilustruar kte Fake News edhe me inskenimin e gjetjes ne makinen e nji biznesmeni Pashaporta Skafi etj siedhe nji shume sa Ilir Meta i kerkonte me blok X firme ,pra e gjitha kjo oer te bere te besushem Kllounin e Cirkut kinez. Menjiher rropsia Medie i shkaoj pas dhe kakofonia shurdhoj veshet e qytetarit shqiptare me shume se pelleitjet 5-her ne dite te djllait maje minareve arabe . – Pra e gjitha kjo ,qe te shmangej vemendja nga Vetting-u e Reforma .
  – Qe shqiptaret ta harrojne ngadal -ngadal e heqin dore nga nji kerkese ,deshire ,Loja duhet te vazhdoje .Dhe hop topin e merr Greku . Del Presidenti Grek e pellet mbi tokat e minoritetit ,
  pastaj Koqias qe kohet e fundit duket te kaloj disa RONDEVU me rropsine e Ministrise se Jashteme Shqiptare bushaqa .
  Dhe sigurishte ,duhet te jet Medie aty ,qe te bej edhe lidhjen ,Pra perseri nji shmangie nga Problemi Dites i qeverrise dhe interesit te popullit shqiptare per Vetting dhe e gjitha kjo shoqeruar edhe nga zhurma e prapavijes se politikes antishqiptare Opozita ,me protesta , sherre ne Parlament ,idiotizma katunaresh ,qe te gjitha se bashku ,i sherbejn te njetit qellim . Mos zbatimit te Vetting-ut dhe mos kryerjes se Reformes se vertete ne Drejtesi .
  Sapo te mbaroj zhurma me Grekun ,do marri stafeten perseri kllouni cirkut kinez ,me noj teme perseri sensacionale ,pastaj edhe opozita basha i karikuar fresh nga perversi Francez Daul . Pra ktu ,perball shqiptareve qendron nji Aleance antishqiptare ,te huaj dhe opozitare madje edhe pushtetare & presidente qe i sherbejne njeri tjetrit ne nji Agente te perbashket si dekaroj edhe lylsuma para Protestes .
  Shqiptaret jemi perball pyetjes se cduet te bejme perball ksaj bande politike qe po na con drejt vdekjes perfundimtare ,Do ti lejojme t’na zhdukin APO do ti zhdukim ne kta putana te kombit

  Reply to this comment
  • Tartufi January 30, 21:43

   Problemi i madh i nje kombi idiot ; eshte ; se haron cfare
   hengri dje ne darke. Njeri pjestar i familjes thote ,qe hngrem mumulige me qepe,, tjetri pjestar na thote hngrem
   frikase me kungull. Nje popull viktime kercen nga nje dege
   ne tjetren dhe kurre nuk mbledh ne torve nje frut nga pema !!

   Reply to this comment
 18. Persidenti from qepani . City Skarpar ! January 30, 20:46

  Sh mir ju thot Ram trimi,

  Kini pak durim ,
  sa t’ju soset durimi ,
  me harru Atdhe e Vetting e se do ket shpetim ,
  mereni pak sportive si ne poliitikane tuj te dashurr,
  Europa jone eshte Greqizimi

  Reply to this comment
 19. Po,Po January 30, 22:32

  O Edi Rama , kesaj radhe nuk do te vije e keqja nga cizmet e Monikes , apo cadra e Lulush Bashicit , por do te te vije nga njerezit e tu , nga ne qe jemi bere tellall per te propoganduar e mbrojtur ty , edhe kur nuk e ke merituar , me shprese se nuk do te jesh aq i ndyre sa shpellari i Vicidolit , por me sa duket , ti do te na vesh ne gjume e te na zhgenjesh , aq thelle , sa te mos e kujtojme me kete vend ! Ne se do te dalesh kaq i pa burre , sa qe do ia kalosh edhe serbit te Vicidolit , na u hiq qafe , qe te mos te terheqim zvarre . Ne se nuk ndryshon nga serbi Sali , cfar na duhet greku Edi ?! Veri gishtin kokes , se je vertet ne caste historike , kur duhet te zgjedhesh : turpin e pabesine , apo nderin e atdheun qe na lane te paret dhe katandisi ne nje ngaster , qe asnje dite nuk kane reshtur pislleqet greke e ato serbe . Gati te gjitha vendet qe na rrethojne , iu kane gjetur aq te pa afte , aq injorante e antikombetare , sa qe te gjithe kerkojne pjese ne kete vend qe ka mbetur sa nje leme . Erdhi para pak kohesh presidenti Rumun , dhe kerkesa e pare qe beri , ishte njohja e minoritetit rumun , gjashte muaj kryesojne BE-ne fshataret e Europes , qe njihen me emrin Bullgari dhe , kerkesen e pare qe paten , ishte njohja e minoritetit bullgar ,te asaj popullate qe , qysh ne lashtesi e kane mohuar , luftuar e debuar nga trojet e tyre . Edhe atje ku nuk ta merr mendja , ne mes te myzeqese , ti gjete qe paska minoritet serb dhe iu hape shkolla ! Politikanet greke , ngrysen e gedhihen vetem me “Vorioepirin” ne goje , me Himaren e pronat e tyre dhe tashme edhe me pronat e Kishes Ortodokse “Autoqefale” Shqiptare , kurse ti me servilizem u buzeqesh dhe u bindesh , duke na i shitur si i zgjuar dhe “mbrojtes” i flakte i interesave kombetare !Te them me dashamiresine e nje votuesi tradicionalisht te majte , qe mos bej veprime te tilla te pa pjekura , te nxituara e antikombetare te kesaj shkalle , se do ti vesh zjarrin ketij vendi , per te mos mbetur njeri ketu ! Mjaft me batuta e humor banal , se nuk na vete me buza ne gaz kur shohim qe po na rreshqet toka nen kembe ! Grekeve nuk iu duhet bere as edhe leshimi me i vogel , me megalomanine dhe arrogancen e pa prere shekullore qe tregojne ata vampire dhe kisha e tyre famekeqe ndaj vendit tone , te mbetur pa zot e pa “coban” !

  Reply to this comment
 20. KOZi January 30, 22:45

  Presim po cfare presim? Normalisht shpresuam per nje qendrim te kundert me qendrimin e PD dikur! Une pres prononcimin e Myslim Pashajt ,,,,,,,,tung

  Reply to this comment
 21. KUR DO TE SHOHIM VENDIN ME QEVERI E LIGJE ? January 30, 23:31

  Zoti k/minister , a e dini ju se problemi kryesor me Greqine eshte firmosja e nje marreveshje dypaleshe , per njohjen zyrtare te kufijve tokesore Shqiperi-Greqi dhe , vetëm së fundi , kur te gjendet kohe , le te hidhet edhe hapi tjeter , per kufijte detare . Jo pa qellim , mbahet ende gjalle ligji i luftes , qe shkon paralel me mosnjohjen e kufijve ndares midis dy shteteve dhe kerkimin me kembengulje te vorrezave te ushtareve greke ! Ky duhet te ishte dhe te jete problemi i pare , qe ka mbetur pezull dhe mbart me vete shume pabesi greke ! A ke keshilltare rreth vetes , te te plotesojne kete boshllek qe te paska lene shkolla moniste ?! Nqs ke , per kur te duhen qe te keshillohesh me ta , se problemi eshte aq i vjeter sa eshte kalçinosur dhe lënë në harrese , gje qe shkon ne interes te tyre !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*