“Pakti” PD-LSI, 11 ministra i bllokojnë Ramës shkarkimin e Markos

June 24, 2017 13:30

“Pakti” PD-LSI, 11 ministra i bllokojnë Ramës shkarkimin e Markos

Vendimi i Kryeministrit Edi Rama për të shkarkuar zëvendësministrin e Brendshëm, Ilir Marko, ka mbetur pezull dhe pa marrë fuqi ligjore.

Ilir Marko mbetet sërish në detyrë si zv.ministër i Brendshëm, edhe pse është shpallur “non grata” nga kreu i qeverisë. Kjo për faktin se Edi Rama ka firmosur dy ditë më parë një urdhër qarkullues për të gjithë ministrat, në të cilin kërkon shkarkimin të zv.ministrit të emëruar nga LSI-ja.

Por ky urdhër qarkullues është firmosur nga 9 ministrat e Partisë Socialiste dhe vetë Rama, kurse pjesa tjetër e kabinetit qeveritar nuk e ka firmosur. Bëhet fjalë për ministrat teknikë të Partisë Demokratike dhe katër ministrat e mbetur të Lëvizjes Socialiste për Integrim, shkruan “Panorama”

Në këtë rast “aleanca” e fshehtë mes PD-së dhe LSI-së ka lënë pa fuqi ligjore vendimin e Kryeministrit Rama. Duke qenë se në kabinetin Rama ministrat e Partisë Demokratike dhe ata të Lëvizjes Socialiste për Integrim janë më shumë se ministrat e PS-së, zëvendësministri i LSI-së ka mbetur në detyrë. Ministrat teknikë të emëruar nga Partia Demokratike kanë vendosur si kusht për të firmosur shkarkimin e zv.ministrit të LSI-së, Ilir Marko, kërkesën për shkarkimin e zv.ministres së Financave, Irena Beqiraj.

Me të njëjtin motivacion të shkarkimit të Ilir Markos edhe zv.kryeministrja kërkon të shkarkohet Beqiraj, duke qenë se Rama nuk pranon shkarkimin e Beqirajt, e cila disa ditë më parë sulmoi zv. kryeministren Ledina Mandija.

Atëherë 6 ministrat teknikë të PD-së dhe zv. kryeministrja nuk e kanë firmosur urdhrin qarkullues të shkarkimit të zv.ministrit të LSI-së.

SHKARKIMI

Ilir Marko u shkarkua të enjten nga kryeministri për shkak se u konfliktua me mesazhe me Saimir Tahirin. Fillimisht, LSI-ja ka denoncuar me emra konkretë rastet e blerjes së votave në qarkun e Tiranës, duke akuzuar se, pas këtyre veprimeve antiligjore, ishte ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri.

Megjithatë, Tahiri ka replikuar me Ilir Metën, duke thënë se tentoi ta përgjonte me anë të zëvendësministrit të Brendshëm, i cili, sipas tij, i ka vendosur një përgjues në zyrë. Por pas këtyre etiketimeve, Ilir Marko, i cili ka qenë zëvendësi i Saimir Tahirit, ka reaguar me anë të një mesazhi privat të dërguar në celularin e ish-ministrit të Brendshëm.

Marko ka zbuluar në SMS-në drejtuar ish-ministrit se ndërkombëtarët kanë kërkuar me këmbëngulje shkarkimin e Saimir Tahirit për abuzime. Pasi u bënë publike SMS-të, Edi Rama nxori vendimin për shkarkimin e zv. ministrit të LSI-së.

Kush ka firmosur

1.Edi Rama

2.Milva Ekonomi

3.Eglantina Gjermeni

4.Ditmir Bushati

5.Mimi Kodheli

6.Mirela Kumbaro

7.Milena Harito

8.Damian Gjiknuri

9.Ermonela Felaj

10.Eduard Shalsi

Nuk kanë firmosur

1.Ledina Mandija

2.Dritan Demiraj

3.Helga Vukaj

4.Mirela Karabina

5.Gazment Bardhi

6.Xhuljeta Kertusha

7.Arben Beqiri

8.Klajda Gjosha

9.Sokol Dervishaj

10.Lefter Koka

11.Edmond Panariti

June 24, 2017 13:30
Komento

12 Komente

 1. Drejtesia do te behet doni apo nuke doni ju,o mije kenetash dhe mostrash qe ju bejne avokatine June 24, 14:10

  Kesaje qeverie allapluraliste i thone;populli voton,udheheq opozita.Nje marri e shkuar marrise,nje perdhosje votes nga kompromiset e paturpshme dhe te amoralshme te edvinit me bashen- berishen e meten,apo nanon ne mes, si pjellat me te ndyra te diktatures komuniste dhe mostrave te saje ne dite e vite deri me sot,ku me fuqine e kartoni te votes se grabitur e te mashtruar ,perdhosen voten e shumices.Ne kete konteks te votes se perrmjerre,popullit i mbetet qe voten ta hedhe per nje referendum ku te kerkohet mosligjerimi ne votim per partite e kandidatet e ture per deputet ne parlament, si dhe nje qeverie teknike me disidente e intelektuale te pa perlyer me te djeshmen e te sotmen sa kriminale,aqe dhe superkorruptive ne dite e vite deri me sot.Dhe kjo ngase nga keto ujqer e cakej qe voten e perdhosur dhe e pshurren duke u bere pale me krimin,aqe sa minoranca sundon shumicen.O velleze e motra,nena e baballare,miqe,shoke,apo mikesha e shoqe voten ktheje ne nje referendum ku ne te te shkruhet mosnjohja e partive dhe e kandidateve si pjese organizative e binjakezuese me boten e krim-korrupsionit-mafjozo-imoralo-politik ne dte e vite deri me sot,si dhe me shkronja te medha te kerkohet me force nje qeveri teknike e zgjedhur nga disidenca dhe intelektual te pa perlyer me te djeshmen e te sotmen sa kriminale aqe dhe korruptive ne dite e vite,pastaj hidhe voten qe ti plasin syte komisjonereve te ujqerve e cakejve,si dhe t’i behet e qarte USA-s e BE-se vota e popullit mbetet ne sherbim te nje Shqiperie vertet te Lire,Demokratike dhe nje Bote ne Progres Njerezor.Popull beso, voten tuaj ktheje ne nje referendum ku e djeshmja dhe e sotmja politike e superkorruptuar ne te tri pushtetet,plus pushtetin lokal dhe ate pjese te biznesit e medjas qe pastrojne leket e piset te mbeten nje ender e keqe e se kaluares,kurse e ardhja
  ne miqesi me USA-ne e BE-ne si dy faktore te rendesishem per lirine,demokracine dhe sigurine e paqen kudo ne bote.Beso dhe vetem beso,e ardhja do te jete me mire pa rama-basha-e berisha-nano dhe majko mediu ne hije me shoke e shoqe, keto djaj me fytyre njeriu qe nuke kane te ndalur ne ligesi.

  Reply to this comment
 2. fteri June 24, 14:28

  Bandat mbrojn banditët ,kësaj pune i thon të ngreshë një qeveri punë gjell qensh, PD+LSI = kamikazt ,xhihadistët të demokratoshkërdhatësisë shqiptare ,me drejtues shpirtëror ILIR KULETËN + Sali shpellari +Ilir floriri !!!

  Reply to this comment
 3. Vëzhguesi F. June 24, 15:23

  Qofte aleanca e qelbur qe qeverisi per kater vjet dhe qofte keta hamullore qe quhen ministra teknik qe nga ajo e ashtuquajtur zv/kryeministre, jane gabimet e veprimeve politike te Edi Rames, Partise socialiste dhe qenlleqet e zagareve qe kryesojne PP europiane. Kreu i mazhorances shqiptare duhet te kishte llogaritur mire leshimert ndaj zagareve te hajduterve dhe krimineleve pavarsisht kjombesive. Arumuni me shtetesi shqiptare, Marku, nuk dueht te gezohet shume edhe pse aleatet e hajduteve dhe krimineleve qe jane instaluar si teknike ne qeveri, po mundesojne vazhdimesine e kufomes fizike te tij ne ate post. Aq me keq per te se me vone do t’i duhet te pergjigjet penalosht per maskarallelqet qe ka bere.Ashtu sikunder do te pergjigjen dhe keta numeror topi per kete karshiillek ndaj nje detyrimi ligjor dhe kushtetues. Shkelja e etikes me veprime antiligjore nuk i lejohet as nje nepunesi te thjeshte te administrates dhe jo zv/ministrit te puneve te brendshme.Kete e di dhe bufi ne fiset zulu por nuk e dine ministrat teknike te Bashes dhe ministrat e gjasmepresident kryetarit faktik te leshelise, Ilir Meta Kryemadhi.Veprime destruktive me objekt show mediatik, pjese e fushatesse pjerdhur elektorale.

  Reply to this comment
 4. Likja June 24, 15:44

  Keta me nje mocion kuder kryeministrit shkarkokan edhe vete Shalegjatin Edvin!Likja vazhdon te kete fuqi ne kete kuplara si sipermares i saj!

  Reply to this comment
 5. Lennard June 24, 16:04

  deri te Henen Durim.Pas te Henes do te pirdhen Tekniket dhe LSI-stat. te Puthen me Milon,qe mezi po i pret.Pune legenesh dhe mesim per Ramen.Duhet me veprue me grusht te forte. ,keshtu te mbajne mend mire Zagaret.

  Reply to this comment
  • Araniti June 24, 23:41

   Mire e thua, deri te Henen Durim,pastaj keta tekniket do ti fusin te trashin te gjatit.
   Keqardhje per socialistet e thjeshte, qe ju eshte thare fyti…qe nga viti larget 2005.
   Nje sugjerim per ta, abandononi sa me shpejt mavine…se u iku jeta opozitare.
   Bashkohuni forcave te tjera te majta…lereni mavine te mbytet ne zullumin popullor.

   Reply to this comment
 6. Lungara June 24, 16:28

  KËTË SKANDAL E MORËM VESH DISA ORË PARA SE TË VOTOJMË , NË DATËN 25 !
  Ç’TË BËJMË ?
  NA DUHET NJË QEVERI PA SHKOPINJ NË RROTA .
  KOALICIONI ME MAFJEN ËSHTË VETVRASJE !
  TË VOTOJMË MASIVISHT EDI RAMËN QË TË MBYLLEN PAZARET ME QELBËSIRAT ……

  Reply to this comment
 7. MH June 24, 16:41

  Kundershtaret e reformes dhe te vetingut te vendosun ne nji krah te kundert me proreformistet dhe vettingun mbrojne zv.ministrin e brendshem Ilir Marko.
  Kuptoje veten o popull,hiqi trute e gomarit qe ti kane stolisur ne qafe LSI&PD dhe voto PS.Ne do rilindje te besushme per vetveten tende.
  25 qershori asht dita e ndarjes se shapit nga sheqeri.Dite qe vota ti hidhet subjektit pro reforme,pro perendimore.Pro Oksigjenit.

  Reply to this comment
 8. Po.Po June 24, 17:51

  Ky stan , kete bulmet ka . Qeverite teknike jane krejt te pa pergjegjeshme . Kushdo e di , qe ato prodhojne vetem rremuje . Eshte per kete arsye , qe si Lul Bashici , ashtu edhe Ilir Floriri , kerkonin me kembengulje kete pisllek te njohur , me emrin “Qeveri Teknike” ! Prandaj , me te drejte , Edi Rama ngul kembe , qe ne zgjedhjet e 25 qershorit , populli t`i jape mbi 71 mandate dhe te kete keshtu te drejten t`i kerkoje llogari . Ne gjendjen e sotme , kujt duhet t`i kerkoje llogari populli , kur ne qeveri jane 11 plehra diversioniste dhe vetem 10 ne anen e kryeministrit ?! I vene nen presion te forte nderkombetar , si dhe nen kercenimet e vazhdueshme te kundershtareve politike , per destabilizim te vendit , per armatosje te popullit dhe per lufte,qe nuk ka reshtur asnje dite ,cilido qe te ishte ne vendin e E.Rames , nuk do te kishte rruge tjeter .Te rrime shtrember e te flasim drejt !

  Reply to this comment
 9. Agim e Alban Dega June 24, 20:53

  On Friday, June 23, 2017, Alban Dega <[email protected]

  Leter e hapur gjithe shqiptareve

  VOTONI PER SHQIPERINE QE DUAM

  – Edi Rama nuk eshte si te tjeret….
  Eshte kryekalores i politikes shqiptare

  Nga Agim e Alban Dega , Nju Jork

  Jemi 10 vota Dega ketu ne Nju Jork… te dhjetat jane per Shqiperine qe duam!
  Asnje nuk do te hidhen pasneser ne kuti edhe per faj te Edi Rames . Ka nje te gjashten e tij.
  Pese te gjashtat i kane parardhesit e tij… E pane diasporen si nje lope qe vetem milet.
  Harruan se qe te milet lopa duhet ushqyer, ruajtur, mbareshtuar…
  Edhe ne kete pike Edi Rama nuk eshte si Berisha, Nano, Meta, Berisha 2, 3.
  Edi Rama nuk eshte si te tjeret. Te pakten e mbajti nje Kuvend mbarekombetar me e per diasporen.
  Besojme ne fjalen e premtimin e tij se ne zgjedhjet ardhshme do te krijojen mundesite qe votat tona, votat e diaspores te mos shkojne per lesh…
  As tani ne e familja jone nuk i lane te shkojne nul !
  Familja jone ka edhe 59 vota ne Tirane, Shkoder, Tropoje e gati ne tere Shqiperine…
  Do te votojne edhe per ne sic e premtuan pa ua kerkuar e pa i paguar!
  … E di qe e keni zemren ketu me 25 qershor… Rrini te qete se do votojme edhe per ju… Do te votojme per Shqiperine qe duam… Per Edi Ramen… Eshte ndryshe nga te tjeret… Eshte me i miri !, na tha sot ne Skype njera nga motrat, duke na dhene edhe titullin e shkrimit…
  Te njejten premtim perseriten edhe 6 pjestare te familjes se saj !
  Jo vetem ata, por edhe 53 familiare e te afferm te tjere…
  Faleminderit vellezer e motra biologjike!
  Faleminderit te gjithe shqiptareve qe do votojme pasneser per Shqiperine qe duam !
  Pse!?
  Shqiperia qe duam nuk u shpik nga Edi Rama as nga PS-ja.
  Shqiperine qe duam e nxoren nga zemra e shpirti rinia studentore e mbare shqiptaret qysh ne Dhjetorin historike te nentedhjetes…

  Shqiperia qe duam !

  – E duam Shqiperine si e gjithe Evropa !
  – E duam Shqiperine si Amerika demokratike!
  Shqiperia qe duam eshte aspirata e 95 per qind te shqiptareve qe e duan SHBA-ne dhe BE-ne, shtetin ligjor e Reformat demokratike e shtetformuese ne Energji, Aresim, Shendetesi, Polici e Rend, e Territorit, me ne krye Reformen ne Drejtesi e Vetingun, qe do ti hapin shume shpejt rruges e Evropes e te Amerikes popullit me properendimore e me proamerikan , bile edhe me proamerikan se vet amerikanet ne Evrope dhe ne Bote !
  Kush beri me shume, kush luftoi me shume, kush rrezikoi me shume se Edi Rama per keto aspirata.
  Kush i dha me shume pushtet LSI-se e Ilir Metes, Lulezim Bashes e PD-se, PDIU-se e Shpetim Idrizit se Edi Rama dhe Shqiperise qe duam !
  Po pergjigjemi me pergjigjen e liderit te PD-se dhe kolegeve te tij " ne nuk do ta kishin bere kurre nje gje te tille"
  Faleminderit per sinqeriterin !
  Cilat ishin premtimet madhore qe beri Edi Rama pas fitores plebishitare si ndaj shqiptareve dhe nderkombetareve!?
  Asnjehere ai nuk premtoi as luge floriri as bollek, as mrekulli e as ceka te bardhe per askend !

  Premtimi madhor i Edi Rames ! U kry bac !

  – Une do bej Shtet ishte krypremtimi i tij… E mbajti si askush tjeter deri sot. Sakrifikoi gjithcka deri edhe pushtet, rrezikoi deri edhe karriken e tij per Reformat shtetformuese e Shpetimtare per Shqiperine e per shqiptaret pa dallim sidomos per Drejtesine dhe Vetingun!
  A nuk u votuan ato me 100 apo gati 100 per qind te votave!
  Kush pervec disa hijenave politike e mediatike ne sherbim te tyre mund ta quajne Edi Ramen te deshtuar !?
  Ndaj vellezer e motra shqiptare peshoni mire voten tuaj para se ta hidhni!
  Votoni per Shqiperine qe duam te gjithe !
  Votoni per Edi Ramen!
  Edi Rama nuk eshte njesoj si te tjeret.
  Edi Rama eshte ndryshe!
  Le te flasin fakte te gjalla qe i kemi pare e i kemi perjetuar te gjithe.
  Cuditerisht asnje prej tyre nuk i kemi degjuar nga goja e Edi Rames dhe e stafit te tij politike ekektoral
  Ia kemi borxh tia kujtojme se edhe ketu ne kryeqytetin e Botes jemi ngazellyer , e kemi ndjere veten krenare kur shoke e shoqe, kolege e rsstesore na thonin ju shqiptaret kini nje kryeminister te pashem dhe shume te mendjemorehte…
  – I shkriu ne gaz edhe Obamen dhe Biden dje ne Shtepine e Bardhe… Rralle krere shtetesh priten ne Zyren Ovale…. Rama Is a great and brave man! Nuk nguroi as te kritikoje Trumpin… Miku i mire ti thote kater te vertetat ne sy! USA people don't like and don't need asskisers . Populli amerikan nuk i do dhe nuk ka nevoje per bythelepires !
  Sot kryeredaktori i gazetes “Express” te Kosoves Berat Buzhala iu drejtua sot shqiptareve me nje thirrje aspak suprize per seren e tij : Mos votoni per Ramen ! Mos votoni per Edi Ramen se ai na shan e ofendon ne gazetareve…. Konkluzioni i Buzhales: do te perfundoje si Mourinho …

  Vetvrasja donkishoteske e nje hiene

  Jo sot por prej tre vitesh Berat Buzhala ka vene ne gryken e topit cdo veprim, cdo fjali, cdo veprimtari te kryeministrit te Shqiperise. Tonet e tij jane ngritur deri ne skajshmeri mbas vizites teper te suksesshme te Edvin Rames ne Beograd.
  Deklarata thelbesore e Edvin Rames ne Beograd ishte pyetja dermuese qe i drejtoi kryeministrit serb Aleskander Vucic: “Mos valle do ta transportoni Trepcen nga Kosova ne Beograd….” Pra goditi shpirtin e politikes kolonialiste e terroriste serbe ndaj Kosoves e shprehur ne parullen “ Trepcja prodhon- Beogradi nderton “ Pse !? Teme ne vete.
  Pas Kurierit serb, Sputnikut rus…. gazeta qe sulmoi me ashper kete deklarate burerrore sa edhe realiste te kryeministrit shqiptar, Expressi e sulmoi ate me ashper derisa botuesi i saj Buzhala doli edhe me slloganin ala serb te “kombit kosovar” pa e ditur se cfare do te thote fjala dhe nocioni komb !
  Tani me pak se 24 ore para zgjedhjeve dhe vetem dy dite mbas Sputnikut rus eshte perseri Berat Buzhala qe del me thirrjen ala Putin, ala Vucic, ala Athine per te mos votuar per Edvin Ramen !
  Edi Rama do te perfundoje si Murinho, thote i gjori Buzhala duke ia kaluar edhe Don Kishotit me marrezine e tij. Zot falja mekatet! Nuk e di cfare ben e cfare shkruan! As te genjej nuk di i shkreti.
  Shtrohet pyetja e thjeshte: Si ka perfunduar Zhose Mourinho !?
  Trajneri qe me ekipin qe drejton fitoi titullin e Kupes UEFA, trofei i dyte me i rendesishem i Evropes mbas Kupes se Kampioneve.
  Siguroi pjesemarrjen direkte ne Kupen e Kampioneve te Evropes!
  Ka fituar Kupern e Kampioneve te Evropes,
  Zhoze Murinho eshte trajneri me i paguar e vleresuar ne mbare Boten.
  A nuk u zgjodh Murinjo " Trajneri me i mire ne Bote" !?
  E mjerani Berat Buzhala i qan hallin kaloresit te futbollit evropian e boteror Zhoze Murinjo dhe kaloresit te politikes shqiptare Edi Rama!?

  Kaloresi i politikes Shqiptare…

  A nuk ishte Edi Rama qe mori te vetmin rekord boteror te nje politikani shqiptar “ Kryebashkiaku me i mire ne Bote” per kthimin e Tiranes nga nje nevojtore bidonvilesh ne zemren e saj ne nje metropol evorpian, sic shkruanin “ Le Monde” e Parisit,?" The Times” e Londres , “ El Pais “ e Spanjes, dhe mbreti i shtypit te lire boteror ’The New York Times” .!?
  A nuk ishte Shtepia e Bardhe , Presidenti, Zevendepresidenti e gjithe maja e administrates se Obames qe i beri Edi Rames nje pritje qe nuk i eshte bere asnje politikani e lideri shqiptar deri sot !?
  A nuk ishte Kancelarja e Gjermanise Angela Merkel qe e priti me te gjitha nderimet e vleresimet maksimale kryeministrin e Shqiperise Edi Rama ne Berlin dhe e vuri ne krahun e saj te djathte ne te gjitha taklimet me lideret e Ballkanit e me gjere !?
  A nuk ishte Presidentja e Zvicres qe e priti me te gjitha nderet e vleresimet per here te pare ne histori nje kryeminister shqiptar, Edi Ramen !?
  A nuk u takua dhe bisedoi si i barabarti me te barabartin e pa paguar asnje qindarke e jo 300 000 euro si Lul Basha, me Presidentin amerikan Donald Trump, me kryetarin e BE-se, me Kancelaren gjermane Merkel, me Presidentin e posazgjedhur te Frances Macron dhe veteranin turk Erdogan, Sekretarin e Pergjithshem te NATO- s, me Kryeministrin e Greqine Cipras, te Kanadase Trudeau, me te gjithe kryetaret e shtetet e dhe qeverive te Evropes ne Bruksel!?
  A nuk ishte djepi i demokracise boterore, qendra e kultures evropiane e boterore, Franca dhe Presidenti i saj qe i dha Edi Rames titullin me te larte “ Kalores i Legjionit te Nderit”.
  A lexuat dhe pare me syte tuaj deklaraten e Bernard Kushner, ish Guvernatori i Kosoves dhe ish- Shefi i diplomacise franceze qe e vleresoi Edi Ramen e Shqiperine si faktor paqeje dhe stabiliteti ne Ballkan dhe si kombinim politik midis Macronit dhe Tony Blayer !?
  Na gjeni emrin e nje udheheqesi a politikani shqiptar qe ka arritur keto lartesi!?
  Na gjeni edhe nje kalores tjeter te politikes shqiptare ne histori qe te kete marre keto nderime e vleresime nderkombetare!?
  Zero ! Pse ?! Per syte e bukur te Edi Rames !?
  Evropa dhe Bota vleresojne punen e jo gunen e cilitdo e ne baze te tyre te vene kapelen !
  Pse ?Sepse Edi Rama eshte Zhoze Murinho i politikes shqiptare!

  Vota per numrin 2 eshte Vota per Shqiperine
  qe duam !

  Cka nuk kane thene e nuk thone gazetaret per Zhoze Murinhon!
  Po golat nuk i bejne gazetaret ! Golat i bejne futbollistet nen drejtimin e trajnerit! Po te mos ishte sporti dhe futbolli gazetaret sportive do te hanin vetveteen!
  Pak a shume i njejte eshte edhe raporti midis politikes dhe gazetareve e analisteve politike !
  Cka nuk kane thene e nuk thone gazetaret e Kazanit si Aleksander Frangaj e Blendi Koran Toptani, Berat Stanishic Buzhala, Andi Bushati, Artan Hafije Hoxha, presidenti me gisht ne bythe nga Berisha, Shkulshkulaku e korporata e marionetave dhe frymezuesit e tyre politike per Edi Ramen.
  Po gazetaret nuk e bejne politiken! Aq me pak gazetare qe e shohin e njohin ate si politike kazani.
  Gazetare e analiste qe me shume se gazetarin, te cilet vetem ia ndotin emrin, bejne instruktorin e se keqes, e dhunes, e antishtetetit!
  Aq me pak gazetare qe ngrene zerin e perplasin grushtet qe kerkojne me hir apo pahir cka ata mendojne duke e paraqitur veten si gjithckadites e gjithcka beres si kjo lukuni hijenash qe perdorin gazetat e ekranet si mjete shantazhi e gjobvenie per politiken e politikanet, si zhvates te pasurive e taksave te shqiptareve!
  Ndaj eshte koha edhe per nje Reforme te thelle e Veting mediatik e politik per ti spastruar te dyja nga krimet e siperpermendura ! Pa vonese e pa meshire !
  Eshte zakoni me i keq i humbamenove, i hupanave, sic u themi ne ne Malesine Gjakoves, qe te shpfin e trillojne per njerezit e suksesshem..
  Edi Rama eshte ndryshe nga te tjeret!
  Edi Rames i flet me shume puna se sa guna!
  Edi Rama eshte me i miri nder politikanet shqiptare deri tani!
  Ndaj vellezer e motra shqiptare votoni per Shqiperine qe duam.
  Votoni per kaloresin e politikes shqiptare Edi Rama !
  Cdo vote per Edi Ramen e PS-ne pasneser eshte vote per Shqiperine qe duam e sic e duam !
  Vota per Numrin 2 ne fletevotimet e 25 qershorit eshte vote per Shqiperine qe duam, per politikanin Numer 1 shtetberes te Shqiperise !
  Mos nguroni ! Votoni per Edi Ramen e PS-ne !

  Reply to this comment
  • Tap Topi June 24, 23:02

   I nderuar zoti… hmm… si e kishit emrin se harrova? Ah po.. zoti Dega,

   1.) Ne Shqiperi ka afro 22 ore qe sundon HESHTJE ZGJEDHORE ku ndalohet rreptesisht PROPAGANDA E PASHFENUAR pro partiake, keshtu qe thirrja juaj per te votuar “kryekaloresin” (hypur tashme mbi kalin blu), bie ndesh me rregullat parazgjedhore ne fuqi.

   2.) Ju zoteri i drejtoheni shqiptareve me “LETER TE HAPUR” a thua se jeni kushedi ndonje person mjaft i rendesishem i politikes, apo ndonje personalitet i njohur shteteror. Ne ketej nga anet tona te pakten nuk ju njohim per te tille.

   3.) Se ke do votojne shqiptaret, ajo eshte vendosja e tyre, dhe sipas mendimit tim, ju nuk keni as te drejten morale dhe as ate politike qe t’u drejtoheni atyre me atributet qe gezojne njerez me vyrtyte dhe besueshmeri te larte tek masat.

   4.) Ne kete fushate te jane angazhar mjaft persona, disa prej te cileve “incognito” ( ca me maska te kuqe, ca me maska blu ) ne rolin e zhurmeberesit mediatik, dhe ne rastin tuaj konkret, thirrjet perkojne me teper me kete kategori njerezish.

   5.) Per faktin se deri tashme jane njoftuar disa raste per shit-blerje votash dhe incidentesh te cilat duhet te ishin parandaluar me pare, reklama qe i beni ju sidomos nje individi sipas teorise “NJESHI first, pastaj vjen partia”, eshte sa dubioze, po aq dhe absurde, po te mendoni se nuk jetojme me ne diktature, por ne demokraci, sado e re dhe e brishte qofte ajo.

   6.) Une nderhyrjen tuaj pikerisht ne prag te zgjedhjeve e shoh si nxitje per te votuar te kunderten e asaj qe ju reklamoni. Aresyeja eshte e thjeshte. Permes servilizmit te tepruar te personave te nxitur, te paguar, apo te letuar, ne vend qe t’i behet nder tjetrit, me teper i behet dem. Qofte dhe ne mase minimale! Kete qe po te them do e vertetojne rezultatet paraprake neser mbrema. Ne ketu kemi qene dhe ketu do mbesim. Ju na vizitoni nje dite ne vit, dhe na beni reklame kalorsish, POR duhet ta mesoni dhe ta mbani vath ne vesh se

   # Shqiperia ka me dhjetra kalores me te beses dhe burrerore se sa kalorsi yt.
   # Shqiperia ka me dhjetra kuaj me te pergjegjshem dhe me te degjueshem se sa mezi yt.

   Ata kane qene gjithmone brenda nesh. E keqja eshte se ata nuk shihen dot me dylbite e miopit.

   Tung !

   Reply to this comment
   • Alban Dega July 5, 20:23

    KE PROBLEME ME SYTE… POR ME TEPER NE TRURIN…

    Shih daten kur eshte shkruar kjo leter…
    E premte, me 23 qershor 2017. E ke ne krye te saj. Meqe nuk di anglisht ta perktheva ne shqip.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim