Ndryshon Neni 25

May 16, 2016 13:53

Ndryshon Neni 25

Maxhoranca dhe opozita kane rene dakord qe te gjithë ish-ministrat te hetohen nga struktura e posaçme anti korrupsion.

Ne mbledhjen e Komisionit te Reformës ne Drejtësi, deputetet me konsensus vendosen ndryshimin e nenit 25 qe parashikonte hetimin vetëm te ministrave te 3 viteve te fundit, duke hequr çdo kufizim.

Ndërkaq, Komisioni ka diskutuar rreth kapitullit per gjyqësorin, duke u përqendruar tek çështjet teknike, pasi problemet politike janë lene për t’u zgjidhur ne fund.

May 16, 2016 13:53
Komento

1 Koment

  1. andromeda May 16, 16:09

    Me dyshen Berisha- Meta në politikën shqiptare, drejtësia do të mbetet thjesht një iluzion.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?