Pallati te diga, Gjykata rrëzon Bashkinë

May 18, 2016 10:21

Pallati te diga, Gjykata rrëzon Bashkinë

Gjykata Administrative e Apelit  vendosi të rrëzojë kërkesën e bashkisë për ndryshimin e trupës gjyqësore që po gjykon çështjen e pallatit tek Diga e Liqenit.

Bashkia kërkoi përjashtimin e gjyqtarëve Arjan Qafa, Enkelejda Softa, Alkelina Gazidede, pasi Softa ka lidhje familjare me aksionerët që po ndërtojnë pallatet tek diga.

Vendimi për të ndryshuar trupën gjyqësore është shtyrë 2 herë.

Vendimi i sotëm do të thotë që ky trup gjyqësor do japi vendimin në datën 19 maj.

Në këtë datë do të shqyrtohet çështja në themel për kërkesën që ka bërë IKMT dhe bashkia për shfuqizimin e lejes së ndërtimit të pallatit 17 katësh, i pari i një serie ndërtimesh aty.

Themelet e tij janë hapur tashmë pak metra larg Digës së Liqenit të Tiranës (foto).

May 18, 2016 10:21
Komento

4 Komente

 1. elio May 18, 12:09

  ha ha ha ha ….hundet me m…t per Veliaj…Personalisht jam kunder te gjitha lejeve te ndertimit ne Tirane..por ky Veliaj…e egzagjeroi..

  Reply to this comment
 2. A.GRAMSH May 18, 13:13

  GJYKATA PARIMISHT KA TE DREJTE!
  Trupin gjykues nuk mund ta vendose as Salia as Mziu e as Velija!POR:Trupi ‘gjykues’ ka per te shkuar per ‘LESH’ nese influencohet nga Salia,Mziu apo Velia e jo nga MENDIMI INTELEKTUAL INXHINIERO-HIDROTEKNIK-URBANISTIKO- SHKENCOR E SIZMIK QE:

  GRADAÇIELAT PREJ BETONI TE MAFJES DROGES E PROSTITUCIONIT POLITIKO MAFJOZ NUK DUHET E NUK KANE PER TU NDERTUAR KURRRRE PARA DIGES SE NJE LIQENI-PELLG SE NUK KA E NUK MUND TE KETE ASNJE ARGUMENT AS SI INVESTIM AS NGA PIKPAMJA AMBJENTALISTE E URBANE E AQE ME TEPER EMERGJENCA CIVILE NE RRASTE PERMBYTJE!

  Reply to this comment
 3. skifteri May 18, 13:34

  *****z.Velija duhet të jeni kriminel që të ju hapet dera e gjykatës administrative,ose të paguani nëndorë gjykatsit .Kurse për njerzit e ndershëm dhe popullin e thjesht dyert e gjykatave dhe të prokurorisë jan të mbyllura,po pate para si biznesment ndërtues në fjalë hapet dera,prandaj populli duhet të ngrihet dhe tu thyej qafën këtyre gjykatsve që sot ja kan vënë këmbën në qafë popullit,po e masakroin .Një refformë e fortë në sistemin e drejtësise do ti qërronte këto kalbësira.

  Reply to this comment
 4. AALBAN DEGA May 18, 18:27

  CFARE VENDIM GJYKATE?

  VENDIM I MAFIAS POLITIKO FAMILJARE TE MARESHALLIT BERISHA DHE KAPTERRIT NISHANI…
  GJYKATA VETEM NOTERIZOI URDHERIN E TYRE ALA KADAFI….

  HALLALL GJIRI I NENES
  O CUNI I TIRANES….!

  Ata me shashka …
  ti me Pune!
  Ata me kercenime ….
  ti me punime
  Ata me plumba fjale
  Ti vepra vale-vale
  Ata me escorta rrenuese
  Me zhurme e me dhune
  Plumbat e tu..
  E kane vulen Pune
  Ata me kama
  jenicere Karaosmanesh*
  tele- pistoleta
  Ti me mendje ndritur
  E me krahe te lehta
  Ata Gardiane
  pallatesh kusare
  Ti Promete
  I Botes qytetare
  Ti me parqe femije
  Ata me shpifje
  bomba talibanesh
  Ti me lulishte
  unaza titanesh
  Ata me Gjykates
  edhe Prokuhora
  Me SHISH bandite
  Presidenta hora
  Ata me Saraje
  e dugaja krimi
  Ti si shqipe malesh
  Prin nga qyteterimi
  Ata lakuriqe…
  uritha verbimi
  Ata gjenerale
  kapterra rrenimi
  Gjykates Plepash
  taborre shkaterrimi
  Profesore Domosdove
  Kardiologe masakrimi
  Bombardues Gerdeci
  Doktore ekzekutimi
  Ti shqiponje kreshtash
  Zgalem veprimi!
  Fabrike idesh
  Strateg perparimi
  Mbi cdo erresire
  Fiton Qyteterimi
  Ardhmeria … femijet
  Jo Mafia jo krimi
  Hallall gjiri Nenes
  Ore Erion trimi
  Jo vec gjiri i Nenes…
  dhe vota e Tiranes!
  Te fala Edi Rames
  Ose qeveris
  Ose u sikterris!
  Mesazhi nga Brukselit
  SOS -I prej Obames
  Coni ata hora
  Mu ne p… te sames!

  *Karaosman ne Turqisht do te thote Osmani i Zi… Cfare domethene?!
  Domethene ishte edhe me i Zi se vete Osmanet e Perandorise Osmane. Per sherbimet qe u beri atyre Osmanet i dhane titullin Karaosman bashke me shperblimin perkates ne para, prona…
  My eshte mbiemri i fisit te bashkeshortes se Presidentit te Shqiperise Bujar Nishani.
  Sidoqofte ky titull eshte shume me u ulet se ai qe Sali Berisha dhe Mafia e tij politike dhe familjare i dhuruan pabesisht Bujar Nishanit ne haze te kontrates tipike Mafioze te besnikerise dhe sherbimeve ndaj tyre, vecanerisht betonizimit te impunitetit pandeshkueshmerise ligjore per krimet e tyre te perbindshme ndaj shqiptareve dhe Shqiperise si
  1- 2 prilli i Shkodres, me 4 heronjt e ekzekutuar publikisht me arme Serbe mercenare te UDB-Es
  2- shkelja dhe dhunimi e embargoes nderkombetare te naftes dhe armeve ndaj Milloshevicit dhe makines se terrorizmit shteteror Serb,
  3- ekzekutimi pa gjyqi dhe ne tortura i atdhetarit Remzi Hoxha,
  4- rrenimi I shtetit shqiptar me mbi 10 000 viktima ne 1997,
  5- Grushti klasik I shtetit ne bashkepunim me UDB-ne Serbe dhe mercenare te saj me 14 shtetit 1998,
  6- masakrimi familjar politik e biologjik I Gerdecit me 26 te vdekur e qindra te plagosur me 15 Mars 2008,
  7- ekzekutimi publik pa gjyq i 4 protestuesve paqesore e krejt te pafajshem me 21 janar 2011 ne Tirane….
  Krimet e permendura futen ne kategorine e KRIMEVE kunder njerezimit te denja per Gjykaten Nderkombetare te Hages.
  Jane me dhjetra krimet e tjera si Korrupsioni masiv, vjedh ka masive e votave, kusaria me Autostraden e Kombit,
  tenders te kunderligjshem, rrenimi I Arsimit,Shendetesise, Financave, Drejtesise…. I cdo hallke Jetike te shtetit shqiptar…
  E jeans me e madhe Jane minat me sahat qe ai dhe Banda e tij e gangstereve ka lene mbrapa ne cdo hap e ne cdo skaj… ne cdo hallke.
  Asnje pushtues i huaj e asnje despot shqiptar nuk ia ka bere Shqiperise dhe shqiptareve ato te zeza qe ia ka bere Shqiperise Sali Berisha dhe Banda e tij politike e familjare e krimit.
  Krye e zeza: ai po leviz gjithe levat kriminale ne duart e oergjakura te tij me gjak shqiptaresh per te minuar edhe reformen ne drejtesi vetem e vetem per ti zgjatur jeten e kontrolluar hallkat Jetike te shtetit qe i ka akoma nen komande te plote:
  1- Presidence 100%
  2- KLD. 80%
  3- Prokuroria e Pergjithshme. 78%
  4- Gjykata e Larte. 85 %
  5- Gjykata Kushtetuese. 60%
  6- KLSH. 82%
  7- SHISH. 75%

  Prandaj Reforma ne Drejtesi eshte jetike jo vetem per te sotmen e te ardhmen e Shqiperise.
  Reforma ne Drejtesi eshte nje urgjence kombetare!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

SONDAZH

NËSE NË TIRANË KANDIDATI PS + RILINDJE, ERION VELIAJ DO TË KISHTE PËRBALLË SI KANDIDAT TË PD, LULZIM BASHËN, PËR KË DO TË VOTONIT:

Shiko rezultatin