Palmer takon Zaev: Vendi i Maqedonisë së Veriut është në BE

October 31, 2019 11:25

Palmer takon Zaev: Vendi i Maqedonisë së Veriut është në BE

I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor Matthew Palmer ka përfunduar sot vizitën e tij tre ditore në Shkup.

Pas takimit me kryeministrin Zoran Zaev, zyrtari i lartë amerikan u shpreh se Shtetet e Bashkuara janë në kontakt të vazhdueshëm me liderët e Bashkimit Europian për çeljen e negociatave për Maqedoninë e Veriut.

“SHBA është mik dhe partner i Maqedonisë së Veriut, ne do të vijojmë partneritetin me liderët e Bashkimit Europian për të arritur qëllimin e negociatave.

E riafirmuam edhe njëherë mbështetjen e SHBA-së për integrimin në BE dhe për perspektivën e saj, këtë ua përcjellim edhe partnerëve tanë europianë”, ka thënë Palmer.

j.l./ dita

October 31, 2019 11:25
Komento

1 Koment

  1. Ceni October 31, 19:47

    Futi nje te bertitur Makronit se e mer kthesen menjehere ai vocrrak.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim