Paloka: E dënuam sulmin ndaj gazetarëve, Rama është dhunues i medias

June 17, 2014 19:34

Paloka: E dënuam sulmin ndaj gazetarëve, Rama është dhunues i medias

Kryetari i Grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Edi Paloka, përmes një deklarate në emër të deputetëve demokratë akuzoi kryeministrin Edi Rama se është dhunues sistematik i medias, ndërsa shtoi se PD e ka dënuar sulmin ndaj grupit të gazetarëve të A1 Report në Lazarat.

“Rama ka deklaruar se PD nuk ka reaguar për sulmin ndaj  gazetarëve në Lazarat. Ne kemi dënuar në çdo rast dhe në çdo rrethanë sulmet ndaj gazetarëve. Ai që jo vetëm nuk u ka dalë ndonjëherë në mbrojtje, por perkundrazi ka qënë nxitës apo dhe agresor direkt i gazetarëve, është Edi Rama. Kujtoj që gazetari Telnis Skuqi, i cili ishte ndër gazetarët e guximshëm që denoncoi narkotrafikun nëpërmjet strukturave shtetërore, jo vetëm nuk u mbrojt kur u kërcënua nga narkotrafikantët, por ai u sulmua në Parlament nga deputetët, sharës të paguar të Ramës. Denoncimet e tij në Komisionin e Mediave jo vetëm nuk u dëgjuan nga deputetët socialistë që bojkotuan qëllimisht komisionin, por me urdhër të Ramës u fshinë ato denoncime dhe nga procesverbalet zyrtare në komision”, theksoi Paloka.

Në vijim ai theksoi se “marrëdhëniet e Ramës me mediat në kohë të ndryshme janë mëse të njohura nga gazetarët”.

“Ai është dhunuesi më i madh i mediave në Shqipëri por unë po kujtoj vetëm dy raste të tjera të ditëve të fundit; sulmin prej shoqëruesve të Ramës ndaj gazetarit të njohur Frrok Çupi dhe “luftën me pjata e pirunj” të vetë kryeministrit tonë me gazetarin tjetër shumë të njohur, ish-mik i Ramës, Adi Krasta. Të dy të sulmuar sepse kanë guxuar ti thonë Ramës disa të vërteta… Ky është Rama, “mbrojtësi ” i mediave të lira për të cilin të gjithë gazetarët që nuk janë të shitur tek ai, janë armiq”, thuhet në deklaratën për mediat të Grupit Parlamentar të PD-së.

June 17, 2014 19:34
Komento

10 Komente

 1. Anderson June 17, 19:44

  Injoranca politike e PD-se e udhehequr nga Sali Shpellari s’paska fufij…..

  Reply to this comment
 2. Enkel June 17, 19:45

  Pthe PD nuk e denon thulmin me arme ndaj policithe z.Paloqe?

  Reply to this comment
 3. Sherbyesit e mafies se saliut June 17, 20:21

  ed paloka, te te rendisim pak, por shume pak bemat e tua?
  Je njeri pa karakter, bir, nip komunisti, servil i kohes se Hoxhes, ti qe krenoheshe me punen e babait tend, ti qe duartrokisje dhe brohorisje LAVDI PPSH, pianec ordiner, thashethemexhi, intrigant, servil si ne kohen e hoxhes dhe tani ndaj sali kriminel berishes, spiun i cdo regjimi, imoral i felliq.
  Duhet te kuptosh o ed paloka, se cfare do qe te nxjerresh nga goja jote e shpifme , askush nuk te beson , sepse as ti vete nuk i beson orrdhiqet qe flet,, ti je nji nga zaret qe saliu te hudh si i teket, ti kujton se bejne efekt fjalet e tua, vecanerisht tek saliu, por ke harru se te urrejne edhe vete deputet e klanit ku ti po lepihesh… kujton se pas 20 vjetesh do mund te kapesh ndonje rol kyc ne ate klan te felliq, se deri sa te jene njerez si ty , vetem parti nuk mund te quhet!
  Pse ekzistojne plehra si ty , prandaj dhe Edi Rama do qeverrisi te pakten per 12 vite rrjesht!

  Reply to this comment
  • E VERTETA June 17, 21:03

   Eshte e vertete se Paloka eshte shume antipatik si njeri dhe paloka, por Strazimiri ja kalon. Mjafton ta shohesh si flet e te vjen te ikesh emigrant ne Zelanden e Re. Kurse ai Halimi eshte si keter qe ha lende dushku pa pushim.

   Reply to this comment
 4. Edgari June 17, 20:39

  Sido qe te jete, kete sistem dhune ju, Partia Demokratike e ngritet zoti Paloka! E duke qene se jemi ne lemin e gazetarise ne te cilin ju keni milituar para se te beheshit deputet, perse nuk folet per gazetarin Fatos Mahmutaj i cili mori plumbin ne dore ne protesten e 21 Janarit. Madje A.Frangaj se bashku me televizionin e tij KLAN& ABCe detyruat te terhiqte denoncimin duke e kercenuar? Fatos Mahmutaj eshte nje nder shume gazetare te tjere ndaj te cileve qeveria ka ushtruar presion. Nuk ju kam degjuar te flisni per pagat e gazetareve qe merrem me mua vonese??? Cfare beri ”DASHNORI FJALES SE LIRE” Sali Berisha per lirine e fjales? Asgje! Vecse dergonte ne organin e akuzes mediat apo gazetaret qe shkruanin mbi abuzimet e familjes suaj. Nje prej tyre eshte gazetari dhe publicisti Mero Baze. Meros iu desh te mbyllte gazeten e ti bente balle dhunes se ushtruar nga familja e Klanit berisha. Kujtoj dhunen qe ushtroi biznesmeni Rezart Taci…Eh sa shume dhune keni ushtruar ju, dhune qe edhe vete kryeministri i sotem Edi Rama e provoi dikur dhe, qe sot e kesaj dite e kujton. Se nese nuk do kujtonte, Sali Berisha me sorollopin e tij do te dergjeshin ne qelite e burgut. Zoti Paloka, per Telnis Skuqin me vjen keq pasi vijoni ta perdorni per qellimet e juaja por, te mbrosh Frrok Cupin ju ben aq bashkefajtor per ngjarjet e vitit 1997. Ky njeri dilte perkrah bandidteve e kriminleve qe dogjen vendin. Para disa muajsh nje ndaj gazetarit- fotoreporter Hamza Hatika garda e republikes ushtroi dhune , vetem se disa foto te tij te publikuar ne gazetata te djathta nuk u pelqyen nga kryeministri (H.Hatika kishte fotografuar kryeministrin E.R. ne seance plenare). Nuk degjova Edi Paloken ta merrte ne mbrojtje Hamza Hatiken por, vetem nje shoqate si dhe ca rreshta ne gazeta e Farhiut foli. Kete linkun shpresoj ta lexoni, dergojani dhe zonjave deputete demokrate Majlindes, Albanes, Mesiles e keto me rradhe grave te aleances se parlamentit, e pastaj do shohim nese do kete ndonje reagim.

  http://www.cityfm.al/lajme/kulture/item/2943-martin-leka-nuk-merem-me-kurva-te-sponsorizuara-nga-kurvat.html

  Reply to this comment
 5. lulushja June 17, 21:21

  Te qellofte e te befte hi
  Ku flet dhe Ti o ditezi
  do besh mire te shkosh ne shpi
  As per grua sje i zoti ti

  Reply to this comment
 6. MARKO June 17, 22:20

  Edi PALOQE, tani eshte dhe pa bythe, qe kur ka humbur te ardhurat nga trafiku i heroines se bashku me Daut KADRIOVSKIN, mikun e tij te zemres.. arrestuar dhe ekstraduar ne Itali…

  Reply to this comment
 7. vezhguesi June 17, 22:34

  Kur flet ti o Paloqe thuuuuu thuuuuuu qqqqqq , mua me vjen per te vjelle !! Po ti c’ dhunues je apo i trurit tend , qe flet ato qe t’i jep me te shkruar SALKEQI ?? Po ti ke ngjyer ne corben e droges te Lazaratit ?? Moth ki merak the do ta vjedhes nga gryka , trap , njeri kot , funderrine e felliqur , jashteqitje e SALHITLERIT .

  Reply to this comment
 8. partizani June 18, 11:28

  Si rregull qeni leh atje ku i japin per te ngrene.Mos p[roni gje tjeter prej kesaj monstre.

  Reply to this comment
 9. partizani June 18, 11:31

  Si rregull qeni leh atje ku i japin per te ngrene.Mos prisni gje tjeter prej kesaj monstre,oasi tani leh per inerci se per te ngrene ska me.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*