Paloka: Edvin Rama nuk mund ta zhdukë opozitën, do përballemi me të

September 10, 2014 09:10

Paloka: Edvin Rama nuk mund ta zhdukë opozitën, do përballemi me të

Kreu i grupit parlamentar të PD-së, Edi Paloka, thotë se PD nuk do t’i bojkotojë zgjedhjet vendore.

Sipas tij, askush nga PD nuk e ka thënë këtë gjë.

Ne do të ndjekim çdo rrugë ligjore dhe politike që me kërë hartë të mos zhvillohen zgjedhje në Shqipëri. Sepse është e gjithë kjo antireformë, se nuk mund të quhet reformë.

Antireforma territoriale është edhe kjo si çdo tjetër që ai bën, në kundërshtim me kërkesat më minimale që ka Kushtetuta për reforma të tilla.

Nuk ka thënë asnjë në Partinë Demokratike që nuk do të hymë në zgjedhje.

Është tjetër që nuk do të ketë zgjedhje dhe tjetër që nuk do të hymë në zgjedhje”, tha Paloka.

Ai ndërkohë ka akuzuar Ramën se do të zhdukë opozitën.

Por, sipas tij, nuk mund t’ja arrijë kësaj gjëje.

Nuk mund të them se kemi ndonjë plan për të vazhduar ndonjë luftë në qeveri, por mund të them se në qoftë se ai, siç ka filluar, do ta vërë opozitën në kushtet e mbijetësës, sigurisht ne nuk do të pranojmë të zhdukemi.

Nuk ka ardhur dita që një Edvin Rama të zhdukë opozitën në Shqipëri, nuk ka ardhur dita që një Edvin Rama të zhdukë atë që fituam në 90. Ne do të përballemi me çdo mënyrë”, u shpreh Paloka.

September 10, 2014 09:10
Komento

12 Komente

 1. Qytetari September 10, 10:03

  O Palok, para se te besh kete deklarate degjo nje here kolegun dhe anetarin e PD Fatos Hoxha qe thote; Nuk bëhet opozitë hoteleve e salloneve, apo në Facebook.

  Reply to this comment
 2. Jimi September 10, 11:10

  Po or Paloka! Ku dine keta te rilindjes te bejne reforme!? Reforme dinte te bente vetem qoftlargu, vetem ai i qane ato
  Ti thua se nuk ka ardhur koha qe te zhduken ata qe fituan ne 90 ten!
  Keshtu thoshin dhe ata qe fituan ne 44 en dhe qe qendruan ne pushtet plot 45 vjete!?
  Uthulla e forte prish enen e vete!!!!!

  Reply to this comment
 3. doni September 10, 11:22

  o paloqe o legen vetem ti mos fol o bis burr

  Reply to this comment
 4. andromeda September 10, 11:50

  Opozitën dhe PD-në po e zhdukni ju vetë o Paloqe thuthuqe. Më mirë pa këtë lloj opozite që e saboton qeverinë në çdo hap.

  Reply to this comment
 5. orienti September 10, 11:55

  -Ti e bere tenden ..ja bere te qarte Rames..Rama pa tjeter po dridhet prej teje..,
  por une mendoj se ajo fjalia lapidar e Rames se” ju s’keni pare gje akoma”,ka nje dmth,qe ju e spjeguat vulgarisht deri ne kufijt e inteligjences suaj…,Rama eshte largpames,kurse Ju shihni vetem mbrapa.

  Reply to this comment
 6. bato September 10, 12:02

  Eh mor Paloka! Ku di ti se si behet politike. Te kane thene ” thuaj keshtu” dhe ti perserit si papagall. Asnje nga partia juaj, qe kur Berisha e privatizoi ate, nuk flet me mendjen e tij, por vetem me gojen e tij e me mendjen e Berishes. Sikur Berisha te thote neser se do futemi ne parlament, ti i pari do thuash po te njejten gje! Te partia jauj eshte materializuar Vargu i Majakovskit: ” Kur themi partia, nenkuptojme Lenini( Saliu), dhe kur themi Lenini( Saliu), nenkuptojme partia”. Edhe Enveri, mesuesi dhe idhulli shpirteror i Sales, keshtu e beri partine, private.E keni bere Partine Demokratike( vlere e padiskutueshme per vendin) ne nje parti te neverithsme, sic u be PPSH ne fund te jetes se saj e neveritshme.

  Reply to this comment
 7. musolini September 10, 12:12

  ja rruash EDI RAMES O THTHUQ ME GJITH BREKE BANDIT

  Reply to this comment
 8. lejleku September 10, 12:21

  Ne nje gje nuk po kuptojme , ju keni hallin tuaj si deputete te opozites qe nuk po gjeni udhen nga humbja e madhe, apo per hallet e popullit.
  Ju, ju ka mbire te gjitheve emri i Ed Rames ne goje sikur ai te kish veshur lekuren e ujkut ,
  boll se late nam , keni ALTERNATIVA…flisni ne te kundert me mire rrini te SHQUPI se keni vend boll tani per te kaluar kohen.

  Reply to this comment
 9. Mala September 10, 14:38

  Paloka! Vertet je pa identitet e koncept politik.Pa opozite askush nuk mund te jetoje as ne pozite.Rama eshte me logjik e me i ditur e politikan se ti.Atij i duhet opozita qe friksohet nga e kaluara e saj.Ju merroheni nga refomat e Rames, si ne arsim,ndarje teritoriale e ndjekje te krimit.Juve, si bishtin tuaj,nenbishtin e tij dhe ty me shoke,Ju tmerrojne keto nisje e ecje te mbara Gjitha mund te ndalen, friga dhe tmerri nuk ndalen as me prift e as me hozhe,Merrni sa te doni, Merrni aq sa keni bere krime,Te gjitha po ju dalin per lendine si diten me diell.

  Reply to this comment
 10. Mahmuti September 10, 15:09

  Nuk shterrojne leket e Fullanit , ajo qe keni bere koto 8 vjet , u mor vesh tashme , asnjeri nga ju nuk e paskeni patur frik Berishen , ja keni futur pas kraheve dhe keni bere kerdine , nuk di cilen vjedhje te permendesh me perpara , rrugen e kombit , hidrocentralet , tenderat e kesh , albtelekomin, fasllicin , universitetet , fullanin ,,,,

  Reply to this comment
 11. Denisi September 10, 19:37

  O Palo-k
  Ju ja keni futur vet vetes,nuk jua ka fajin njeri.
  Deshet me ja fut shqipetareve,por jua ngopen ata ju.

  Reply to this comment
 12. Plaku i mocem September 10, 20:39

  Z.Paloka!Kane kaluar gati 15 muaj dhe nuk guxoni te mblidheni e te beni analizen,mbi shkaqet e humbjes!Ju pyes ju personalisht,me te vertete e keqja ju vjen nga Rama?Nuk ka shqiptar t’ju besoje?Ne se nuk e shikoni te verteten ne sy nuk do te shikoni drejt te ardhmes.E vertete, shqiptaret nuk se jane me mire se dje, veshtire t’ju besojne me ne qofte se nuk thoni te verteten,ju keshtu vetem vegjetoni.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*