Paloka: Fillimisht u mbrojtën deputetët, tani ‘laku’ ka ardhur te ministrat

May 31, 2018 11:02

Paloka: Fillimisht u mbrojtën deputetët, tani ‘laku’ ka ardhur te ministrat

 

Seanca plenare e Kuvendit ka nisur ditën e sotme me akuza nga ana e deputetit demokrat, Edi Paloka dhe me bllokimin që opozita i bëri foltores.

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi i ka tërhequr disa herë vëmendjen Palokës se po i mbaronte koha, por ky i fundit nuk e la foltoren, duke detyruar Ruçin të njoftonte ndërprerjen e seancës.

“Kanë vetëm një hall dhe ky kuvend mblidhet vetëm për këtë hall, nuk bën asnjë orë punë Rama, 5 vjet vetëm ka mbrojtur krimin dhe interesat personale, se interesat e tij dhe të krimit janë një. Ka filluar duke mbrojtur kryetarët e bashkisë që vuri vetë të inkriminuar, deputetët e inkriminuar, sot laku i ka ardhur te ministrat, të parët janë të Brendshëm, të tjerët do të vazhdojnë më pas.

Kam vetëm një pyetje, për atë që mban titullin e kryeministrit, që ua bëra edhe ju Ruçi: ç’do të thotë kur ministri i Brendshëm përgjigjet për pyetjen a të kap ligji antimafia, ai përgjigjet teorikisht po, por praktikisht heshtje. E keni bërë prokurorinë si letër higjienike dhe e përdorni për çdo pisllëk që nxirrni ju”, i është drejtuar Paloka Ramës.

 

Deputeti Edi Paloka drejtpërdrejt nga Kuvendi i Shqipërisë.

Publiée par Lulzim Basha sur jeudi 31 mai 2018

s.a/dita

May 31, 2018 11:02
Komento

4 Komente

 1. Glaukias May 31, 11:29

  Varja këtyre qelbësirave, National Geografic para tre orësh publikoi në Facebook një artikull të 10 vëndeve që meritojnë më shumë turista. Jemi edhe ne edhe Kosova. Këto janë lajme të cilat duhet t’i lexojmë. Kishte disa pasaktësi të vogla por kryesorja është që po reklamohemi.
  https://www.nationalgeographic.com/travel/features/ten-places-that-deserve-more-travelers/?beta=true&utm_source=Facebook&utm_medium=Social&utm_content=link_fb20180531travel-resurfdeservetravelers&utm_campaign=Content&sf190684284=1

  Reply to this comment
 2. MH May 31, 11:52

  Kriminelet e PD qetesi quajn vendosjen e vetes ne pushtet.Ku te lulezojne pushteti i lazaratit brenda pushtetit shtetit.
  Si do dhe nga do t’ia mbathni Reci ju pret krahe hapur me byzylyqe ne duar.

  Reply to this comment
 3. Alban May 31, 15:01

  PARTIA BABALE E NASTRADINIT TE VICIDOLIT …

  – Genje e genje e mbetet pafytyresia e genjeshtareve !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork.

  Deklarata e Amdasadorit te nderuar amerikan me Tirane, Nderit te diplomacise amerikane sic e ka deklaruar disa here Departamenti amerikan i Shtetit e se fundi edhe vete Shtepia e Bardhe, dhe e Nderit te Kombit Shqiptar, Shkelqesise se tij Z. Donald Lu “ Askush nuk qendron mbi ligjin !” ishte nje presion e nje leksion shume me i madh kunder cilitdo qe mashtron dhe trukon, qe orvatet te shantazhoje apo bleje drejtesine, te tjetersoje te verteten qofte ai Sali Berisha, Lulezim Basha apo Mona Cizmja, Ylli Manjani apo Enkeled Gebels Alibeaj, Ervin Salianjini apo Bledi Kasmi… i cili denoncoi vetveten po aq keqazi sa edhe Ylli Manjani sonte ne Opinion te Blendi Fevzi Toptanit …

  Kur kap veten me rrene ne goje!

  “ Policia me goditi pabesisht me shkop gome nga mbrapa … “ tha ai fjale per fjale me ze e me figure para mijera shqiptareve ne mbare Boten.
  Nderkohe plaga e tij e fashuar ishte ne pjesen e perparme te kokes ngjitur me anen e djathte te ballit …
  Shkopi i gomes nuk eshte nje shkop qe lakohet si llastiku !
  E dyta , sic e tregonin krejt qarte rregjistrimet e kamerave mbrapa Bledi Kasmit nuk kishte asnje polic, por vetem protestues te opozites se Babales dhe Havales se Partise se Havales dhe Nastradinit te Vicidolit, Sali Berisha qe nuk nxjerr fjale nga goja pa rre e mashtruar
  Mjafton vetem ky fakt i gjalle per te hedhur poshte me neveri sajimet, mashtrimet, spekullimet ala Babale te kryeredaktorit te organit zyrtar te Partise se Havales se Shqiperise, Sali Berisha dhe ne teresi te medias se kazanit te tij e shoqerise civile shqiptare.

  Djalli djallit krejt i ngjan !

  Ndersa “ babai i jurisprudences boterore “ Ylli Manjani ia kaloi edhe ish-kryeprokuhorit te Sali Like Floririt, Adriatik Palla kur shpalli hapur se ai kishte qene dhe eshte “edhe sot hapur kunder Reformes ne Drejtesi dhe Vetingut qe e kane rrenuar drejtesine shqiptare “
  Po ashtu me nje djallezi makiaveliste ala Aleksander Frangaj e Blendi Fevziu, ala Ben Blushi e Artur Zheji, ala Enkeled Alibeaj a Ervin Salianjin, linte te kuptohej se ai mund te kete qene nje nga interlokutoret e ambasadorit amerikan Donald Lu per zhvillimet e fundit ala Babale e ala Havale te Shqiperise.
  Ajo qe vene ne dukje vezhgues dhe komentues te shumte te lire ne te vetmet media me te vertete te pavarura shqiptare “ Tema”, “Dita”, “ Pamfleti “… pas takimit te ambasadorit amerikan me “ misionarin e djallit Sali Like Floririt, Ylli Manjani, Z. Donald Lu, ka nje fare terheqje nga aktiviteti i tij i fuqishem per zbatimin dhe shpejtimin e Reformes ne Drejtesi dhe Vetingut qe po ecin me ritmin e Breshkes apo Gomarit te Nastradin Hoxhes se Anadollit, domethene shume larg Boingut amerikan apo Benzit gjerman
  Nuk eshte fají i tij, por i “ Bandes se Gangstereve” qe ua ka pru shpirtin ne maje te hundes jo vetem shqiptareve, por edhe miqeve e aleateve tane strategjike Uashingtonit dhe Brukselit me komplotet e intrigat e tyre ala Ruleta Ruse kunder Reformes ne Drejtesi e Vetingut
  “ Misionar i Djallit” per Ylli Manjanin nuk eshte percaktor imi, por i nje ish-bashkestudenti te tij nga Tirana qe pretendonte se e kishte spiunuar tek SHIK-u i Gazidedes dhe Berishes ne vitet 1996-1997.

  “ Misionaret… “ dhe Perandoria e Djallit !

  Kete dyshim te bazuar ma ka shtuar edhe fakti qe nuk ka ndodhur nje rast te vetem qe kapterri i Sali Berishes ne krye te shtetit shqiptar dhe KLD-se Bujar Nishani ka pasur nevoje per voten e ish- ministrit te Drejtesise se Qeverise Rama – Meta , dhe Ylli Manjani te mos kete bashkuar voten e tij me Xhind Xhonet e Perishanet e antidrejtesise shqiptare !!!
  Keto gjyrulldi e kacafytje tipike shqiptaret kunder shqiptareve, i kane nxitur dhe pershkallezuar vitet e fundit jo vetem “ Misionaret “ por edhe “ Persndoria e Djallit “- Rusia dhe Putini qe kane investuar bujarisht edhe jo vetem ne politiken e Cadres, por edhe ne media e ne shoqerine civile ne thellim te ofensives se tyre ne Ballkan, e sidomos ne Shqiperi, Kosove, Maqedoni e Mal i Zi, ku jeton populli e kombi me proamerikan ne Bote , shqiptaret !
  Vete fakti qe “Mosbindja Civile” e opozites shqiptare u shpall si shpata dhe strategjia e saj, vetem gjashte ore mbas “ Fillimit te Luftes Civile ne Shqiperi “ nga Sputniku i Putinit eshte nje kambane alarmi dhe kushtrim per vigjilence jo vetem per shqiptaret, por edhe per miqte e aleatet tane strategjike me SHBA-ne ne krye !
  Nuk ishin shqiptaret, por armiqte e tyre barbare serbo- greko -ruse qe e kthyen Ballkanin ne nje “ Fuci Baruti “ i cili u perdor egersisht, brutalisht e cnjerezisht kunder shqiptareve si popull e komb e kunder Shqiperise se shteti i vetem ne Bote i sakatuar e copetuar ne kater shtete!
  E kunder kujt !?
  Kunder popullit e kombit te vetem ne Ballkan qe nuk ka sulmuar as zaptuar kurre ne historine e vet mijeravjecare asnje popull e shtet tjeter fqinj apo jo , kunder popullit e kombit qe betim te fundit e sublim te tij ka “ Per Toke e per Qiell !” qe eshte krejt unikale e autoktone shume me e vjeter edhe se Jezu Krishti…edhe se Muhameti… edhe se cdo fe tjeter evropiane!
  Krejt strategjia e “ Mosbindjes Civile” sputniko- putiniste eshte minimi dhe zhberja e Reformave dhe Vetingut ne Drejtesi, Polici, Administrate Publike dhe e Integrimit te Shqiperise ne familjen e saj natyrore, shpirterore, kulturore, fetare e kombetare evropiane, BE.

  Reply to this comment
 4. Alban Dega May 31, 15:14

  BABALJA I PDSH DHE HAVALJA E E SHQIPERISE SALI BERISHA!?

  – KU… KU SA POSHTE KA RENE SALIKRACIA !?
  – MOZOMAKEQ !

  – NGA ALBAN DEGA, NJU JORK

  NARKOTRAFIKANTI….
  HUMANTRAFIKANTI….
  PIJANECI KRONIK….
  HAJDUTI I MAKINAVE…
  KUMARXHIU I FAMILJES DHE FEMIJEVE TE VET … BABALJA ESHTE BERE TASH PESE DITE JO VETEM KALI I BETEJES PER KARRIKE E PUSHTET POR EDHE EMBLEMA DHE SIMBOLI
  I PDSH-SE DHE LSI-SE , I OPOZITES SE PALLUAR E SHPARTALLUAR ME KEQ SE GJERMANET NE STALINGRAD !
  “ BANDA E GANGSTEREVE” DHE KRYPESHQVE TE SAJ SALI LUL MUL MONA CIZME XEN ENKELED SALIANJIN EDI PALOKARIT …. ESHTE KATANDISUR SI MOS ME KEQ !
  BABALJA I TYRE, SIC E TREGOJNE DESHMI E PROVA E FAKTE TE PADISKUTUESHME ME ZE E ME FIGURE ESHTE KTHYER E DO TE JETE HAVALJA E KRYPESHQVE POLITIKE, JURIDIKE, MEDIATIKE, BIOLOGJIKE TE “ KESAJ MAFIA QE KA DALE KREJT JASHTE KONTROLLIT” NGA PANIKU DHE TMERRI I REFORMES NE DREJTESI DHE VETINGUT NE DREJTESI E POLICÍ, NE ADMINISTRATE E
  POLITIKE !!!
  SHQIPTARE KUDO QE JENI!
  SHIHNI SA POSHTE KA RENE KARTAGJENA E SALIKRACISE !
  SHIHNI KE KANE KTHYER NE SIMBOL, EMBLEME E TOPUZ TE TYRE PER ARDHJEN NE PUSHTET ME KOMPLOTE, INTRIGA , MASHTRIME, POSHTERSI IDIOTESKE, QESHARAKE, TE NEVERITSHME DERI NE KRUPE !?
  NESE KINI DYSHIM HIDHNI NJE SY VETEM FOTOGRAFISE SE TIJ SY E FYTYRE KUQE NGA ALKOLI E STRESI I KRIMEVE TEPER TE RENDA TE TIJ TE PERMENDURA NE FILLIM TE
  SHKRIMIT
  CFARE NUK PRITET NGA NJE “BANDE GANGSTERESH “ QE PERDORI ARKIVOLIN DHE KUFOMEN E AZEM HSJDARIT, NJE VIKTIME E SALI BERISHES QE E NXORI NE PRITE, SI TOPUZ PER TE SHQYER DYERT E KRYEMINISTRISE DHE PET TE ORGANIZUAR GRUSHTIN FASHIST TE SHTETIT TE 14 SHTATORIT 1998 NE BASHKEPUNIM ME UDB-EN E SLLOBODAN MILLOSHEVICIT E STANISHICIT DUKE IA FUTUR FLAKEN SHQIPERISE DHE THIKEN MBAS SHPINE VELLEZERVE E MOTRAVE SHQIPTARE TE KOSOVES, MAQEDONISE, MALIT TE ZI DHE LUGINES SE PRESHEVES NE CASTET ME TE RENDA, NE KULMIN E HAZEPIT DHE GENOCIDIT ANTISHQIPTAR SETBOMADH NE KOSOVE TE VITEVE 1997-1999 !
  BABALJA I KESAJ BANDE GANGSTERESH NUK ESHTE GJE TJETER VECSE NJE KRIJESE MJERANE NJE DRU ME PRE I HAVALES SE SHQIPERISE I KRYPESHKUT E KAPOBANDES SE KESAJ MAFIE TE KORRUPSIONIT E KRIMIT TE ORGANIZUAR NE SHQIPERi ME EMRIN SALI RAM BERISHA E CO !
  SI I TILLE BABALJA PO DHE DO TE KTHEHET EDHE NE HAVALEN E HAVALES SE SHQIPERISE SALI BERISHA!
  KU… KU SA POSHTE KA RA SALIKRACIA !?
  JANE BERE PER TI MESHIRUAR E PER TI VAJTUAR PER SE GJALLI !
  ZOT FALUA MEKATET ! NUK DINE CFARE BEJNE TE GJORET, DO TE THOSHTE MARK ANTONI PO TE RINGJALLEJ !
  MOZOMAKEQ ( MOS ZOT MA
  KEQ ) THEMI NE MALESINE E GJAKOVES !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim