Paloka: Ju tregoj arsyet pse nuk na votuan qytetarët në zgjedhjet e 25 qershorit

September 30, 2017 18:03

Paloka: Ju tregoj arsyet pse nuk na votuan qytetarët në zgjedhjet e 25 qershorit

I ftuar në emisionin ‘Kjo Javë’ në News24, deputeti dhe nënkryetari i PD, Edi Paloka ka folur për analizën që do bëjë PD për humbjen në zgjedhje si dhe reformimin e strukturave.

Paloka u shpreh se ka nisur një proces i gjerë me anëtarësinë për të dalë në një përfundim për rezultatin e dobët në zgjedhje. Sipas tij shumë qytetarë nuk e votuan PD, pasi zgjodhën të largohen nga Shqipëria si dhe iu frikësuan marrëveshjes Rama-Basha se mund të qeverisin bashkë.

“Procesi që ne kemi nisur synon konsultimin e gjerë të anëtarësisë së PD dhe marrjen e disa informacioneve për të kuptuar atë që ndodhi dhe në varësi të saj për të gjetur zgjidhje për të ardhmen. Ky konsultim dhe marrja e informacioneve do na bëjë ne të qartë për të kuptuar se kush ishin ata që na votuan. Janë votues që i tunduan presionit dhe parave. Dhe më pas do dhe ata që nuk na kanë votuar.

Pra pse nuk na kanë votuar? Janë një pjesë e këtyre që janë larguar nga Shqipëria bashkë me fëmijët. Janë mbi 200 mijë njerëz. Janë pjesë e njerëzve që për mirë apo për keq u detyruan të dorëzojnë kartat e identitetit. Janë nga ata që nuk votuan, pasi nuk iu pëlqeu Lulzim Basha apo marrëveshja dhe zërat se PD dhe PS do qeverisin bashkë. Ka shumë arsye që ne duhet t’i kërkojmë dhe ta dimë. Këto 8 javë ne na shërbejnë edhe për strukturimin. Edhe unë mendoj se një kryesi me aq shumë anëtarë mund të mos jetë aq funksionale”- tha Paloka, raporton ‘BalkanWeb’.

September 30, 2017 18:03
Komento

9 Komente

 1. MH September 30, 18:18

  Duhet ju falenderuar per heqjen e gozhdes se shit-blerjes se votes.Na doli largimi i 200.000 njerezve qe dorezuan karten e identitetit.
  Une jam vete ne emigracion dhe mbaj karten e identitetit.Ndaj mesohun te rreni se do dilni huq si me shitblerjen e votes.
  Keto ikjet u kryen te nesermen e marveshjes se Rames me Bashen apo mbas bashkqeverisjes ku karvani i zgjedhur nga SHQUP-i nuk shkuleshin nga karriga e qeverisjes deri mbas disa javeve ne shtator.
  Thirrini mendjes dhe uluni me bythe ne toke se me kembe ne toke vashdoni te corientoheni si mos ma keq.Jeni filifiu ne kuptimin e paster cdo te thote demokraci.Demokracia nuk pranon rrena me goje te cthurun.

  Reply to this comment
 2. perkthyesi September 30, 19:29

  Paloka, fole relativisht gjate, por nuk na the gje! Per mendimin tim, arsyeja kryesore qe nuk u votuat eshte renia drastike e besimit te formacioni juaj politik! Te me falin lexuesit e nderuar te gazetes, por keni ngelur ca cuba dhe delenxhinj, qe duhej te ishit larguar me kohe nga politika! Pse? Sepse jeni totalisht te konsumuar, ashtu sikurse ka te tille dhe ne radhet e PS!

  Reply to this comment
 3. Jimi September 30, 19:33

  Nje here thoni votat u blene!? Heren tjeter thoni votuesit tane u larguan nga vendi!? Cudi e madhe si nuk u larguan votuesit e socialisteve!? Cili nga keta variante eshte i vertet?

  Reply to this comment
 4. demo September 30, 20:16

  Ju nuk ju votuan se jeni rrugace,jeni maloke,jeni hajdute dhe kriminele.Ne presidencen e pare te Berishes,ju nuk late burgaxhi ordiner pa i falur fabrika dhe nderrmarrje,nuk late hajdut ordiner pa e dekoruar me magazinat e popullit,nuk late kapterr pa i falur repartet ushtarake me gjithe tunelet me arme.Ju nuk late malok pa i falur fermat rrotull qyteteve,nuk late katundar pa i falur token e pronareve,nuk late rrugac pa i falur hapesirat midis pallateve.Ju mor Palooqe do te kujtoheni si turmat e kryqtareve kur pushtuan Kostandinopojen,si Turqit kur pushtuan Bizantin,si Haxhiqamilet kur pushtuan Durresin,si nacional-clirimtaret kur pushtuan Tiranen dhe Shkodren.Nqs 200 mije prej jush jane arratisur neper bote se nuk durojne dot Edi Ramen,kjo qenka mrekulli.Nqs Edi Rama qendroka aty profilaktik, si lule Idershah,per te perzene mushkonjat,aq me mire,..aty do ta mbajme me vote te lire dhe te ndershme,sa te zhduket rraca juaj e qelbur nga Shqiperia.

  Reply to this comment
 5. Sali o le le, o nene. September 30, 20:36

  O Paloqe sa here flet kundershton ne cdo fjale ate qe ke llapur me pare, 100 variante 100 idiotesi pse keni humbur zgjedhjet, pse nuk thoni kur i keni fituar njehere pervec v.1992.
  E Para zgjedhjet i humbet se nuk u votoi qytetari, vota shkoi aty per ke u hodh dhe u nemrua po ashtu, drejte.
  E dyta ore toc e bixhozci, nuk jane 200 mije votues qe nuk u kane votuar, por ju nuk keni mundur dot kete rradhe te vidhnit 200 mije vota.
  Nuk pati me emigrante qe kishin vite pa ardhur ne Shqiperi dhe dilnin se kishin votuar per…… PD.
  E treta, qytetaret jane ndergjegjesuar dhe nuk votojne me kriminel, serial-killer dhe grabitqare te padenuar si Sali Serbi Kar-axhic, Lulush Tranvestitja, Medi Gerdeci etj etj…
  Kjo eshte e verteta, o Thuthuq Paloqja.

  Reply to this comment
 6. opinionist bjond fevzi kaqureli September 30, 22:13

  Asnjehere pd nuk ka marre me shume vota.
  Cubat e sales mbushnin kutite me dhune. Saliu e di mire. Pd ska fituar kurre.

  Reply to this comment
 7. alphade October 1, 13:07

  Sali,o le le…. As ne 92- shin nuk i kane fituar zgjedhjet
  banditet e Sali Berishes. Ramiz Alia ua dorezoi pushtetin
  ne tabaka te arfpgjente. Kete e kane thene disa diploma-
  te huaj e jo une.

  Reply to this comment
 8. Po,Po October 1, 19:18

  Nuk iu heq dot asnje presje komentuesve te mesiperm .
  Nje vagabond e rrugac politik , qe e ka perdorur Saliu si bandit ne te gjithe zgjedhjet , i tejkonsumuar dhe i pa besueshem ne gjithecka qe thote , eshte pikerisht KY !

  Reply to this comment
 9. tonini October 2, 10:13

  Palok a te bejne pershtypje te gjithe keta komentues,nuk e kuoton qe PDja sa te jesh ti dhe disa te tjere do mbeteni tek djali Fari Balliut me gjith Fariun vete. Ti dhe te tjere kujtoni se kur ben te fortin ne parlament ju don basha,basha mund tju doje se kesoj pallash si ty,do beje kryetarin dhe nja njezet vjet te tjera,Plaok ka ikur koha jote,lero vendin boll e shtyve me servilizma aq sa dhe kur flet duket sikur te ka mbetur dicka ne goje.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*