Paloka: Karta jonë fituese, premtimet e mbajtura

Redaksia Online March 14, 2013 16:26

Paloka: Karta jonë fituese, premtimet e mbajtura

Deputeti demokrat, Edi Paloka, akuzon kryesocialistin Rama se e ka kthyer në tender përzgjedhjen e kandidatëve për deputetë. Paloka u shpreh se karta më e fortë e PD-së në zgjedhjet e qershorit janë premtimet e mbajtura dhe besimi i qytetarëve.

“Ne kemi deputetët në Parlament, të cilët kanë detyrimet e tyre ndaj qytetarëve deri në ditën e fundit të mandatit. Pavarësisht se si do të ndryshojnë listat, a do të jenë apo jo këta deputetë në listat e reja, ne vazhdojmë të jemi në detyrën tonë deri ditën e fundit. Në përzgjedhjen që do të bëhet do të ketë ndryshime qoftë në emra qoftë në lëvizje qarqesh. Tek ne zgjedhja e deputetëve nuk është një dramë , si është tek Partia Socialiste. Tek PS-ja zgjedhja e deputetëve është kthyer në tender. Rama zgjedh për deputetë  biznesmenë, të cilët nuk i njeh më as qyteti i tyre”, tha Paloka në një intervistë për Ora News. “Karta më e fortë e Partisë Demokratike është dhe slogani ynë. Ne jemi në rrugë të mirë dhe kemi treguar se çfarë premtojmë ne e realizojmë. Njerëzit e ndiejnë që ndryshimi që ata kërkojnë është tek PD-ja dhe jo tek Rama dhe tek PS-ja. Vullneti ynë është i qartë, të realizojmë ato që premtojmë.  Besimi i qytetarëve tek ne është arma më e fortë që ne do të kemi”, tha Paloka.

 

Redaksia Online March 14, 2013 16:26
Komento

8 Komente

 1. leon68 March 15, 07:19

  Ky eshte komplet thuthuq edhe nga mendja…jo vetem nga goja.Na ngatarron me ndonje idiot

  Reply to this comment
 2. sali hajni March 15, 08:26

  ky asht ftyra ma e shemtume e pd se si thithlopa edhe ky dopjo dysh klysh komunisti nji hajdut ordiner ti don vetem paulin sterken ai ta lot burmen

  Reply to this comment
 3. mitro March 15, 08:49

  Ketij te shkretit i kane bere lavash ne tru.Pjesa me e ndyre e kesaj pacavure te PD-se.

  Reply to this comment
 4. sxopiqot March 15, 09:14

  EDI PALOKA DEPUTETI ME I “MENCUR” I PD-s NE PARLAMENTsIGURISHT QE KONTRIBUTI I TIJ PER REALIZIMIN E PREMTIMEVE ESHTE I MADH NGA QE KA NJE LLAFOLLOGJI TE PASUR NE MBESHTETJE TE sali berishes .TE HABIT ME MENCURIN E TIJ KUR DISKUTON NE PARLAMENT PA LE NE DEBATET TELEVIZIVE.

  Reply to this comment
 5. drini March 15, 09:30

  Perralla dhe genjeshtra.

  Reply to this comment
 6. lumtor shkreli March 15, 09:59

  OOOOOOOOOOOOOOOO ja keni lujt zotin tuj majt premtimet,tuj vjedh cdo gje qe mund te vidhet ,edhe xhepat,tuj heq nga ouna me ane te lsi buces gjithe anetaret e p.d. ne thojm ne Shkoder,kte temin keni me fitu ma ju,,as mos tju shkoj ne mend ajo pune,,keni 80% te popullit kundra more koqe.

  Reply to this comment
 7. Gjin Musa March 15, 10:10

  Po keta jane vagabondat e P.D-es Berisha qe shkaterruan Shqiperin.
  Te gjithe do dalin para drejtesis,e kure flete ky Edi Paloka nji bire komunisti ,rrugace i p.d-es–turpi i vendit me kesi deputetesh te pa moraleshem.

  Reply to this comment
 8. mentari March 15, 11:10

  jo cdo llojrugaci nxiret ne gazete

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*