Paloka: Mos dorëheqja e Xhafajt po pengon zbatimin e ligjit

May 15, 2018 15:42

Paloka: Mos dorëheqja e Xhafajt po pengon zbatimin e ligjit

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, rithekson qëndrimin e opozitës, duke thënë se Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj duhet të largohet një orë e më parë nga posti i tij.

Përmes një statusi në rrjetin social “Facebook”, Paloka ka renditur 4 pasoja që sjell mos dorëheqja e Xhafajt nga posti i Ministrit të Brendshëm.

Statusi i plotë:

Pse hesht Ministri i Brendshëm?

Fatmir Xhafaj duhet të jetë rasti i vetëm në botë që kapet në flagrancë duke shkelur ligjin dhe fshihet pas karriges së Ministrit të Brendshëm.

Kanë kaluar më shumë se 24 orë që kur shqiptarët panë sesi vëllai i Ministrit të Brendshëm kapet në pazare droge, por Fatmir Xhafaj bën sikur nuk ka ndodhur asgjë.

Fatmir Xhafaj duhet të largohet një orë e më parë.

Çdo orë në zyrën e Ministrit të Brendshëm:

 1. Prish provat e lidhjeve të të vëllait me trafikun e drogës
 2. Pengon hetimin e të vëllait për trafik droge
 3. Pengon arrestimin e tij për vuajtjen e dënimit me 7 vjet e dy muaj burg.
 4. Pengon zbatimin e ligjit antimafia.

s.a/dita

May 15, 2018 15:42
Komento

8 Komente

 1. Glaukias May 15, 15:50

  Nuk ke faj ti jooo, kane faj rilindasit që të lënë ty e sorollopin tënd të rrini akoma me kostum e kollare e të helmatisni popullin. Në cfarë flagrance e ke kap ministrin ti ? Cfarë ligji ka shkelur ? Ai tekniku juaj tha që nuk ka kërkesë nga policia italiane për ekstradim. Cojini provat në prokurori e mos klithni si cakenj në tv.

  Reply to this comment
 2. poloka , ha mut se dhjet grupi sa te dush tej May 15, 15:58

  haleja e shpellarit nen histerine e festes se m.tit

  ha paloqe ha ,
  se te fryn jovetm koken

  Reply to this comment
 3. Syri i Shkodres May 15, 16:22

  Deri kur do te lejoni idiote kriminele te PD te llapin me thuthuqe! Berisha dhe familja e tij,Meta dhe Mona PD dhe LSI jane armiqte e Shqiperise! Mjaft i lejuat te “kakarisin”si pulat!

  Reply to this comment
 4. XXXL May 15, 16:22

  Mbani vesht e degjoni Thuthuqin Paloqe.

  Reply to this comment
 5. AM May 15, 16:26

  ik mer bezhdile shoqerore. Ti je per te derguar per ne incenerator.

  Reply to this comment
 6. Cuku May 15, 18:45

  Pthe kthu mendon ti Paloqe,,
  Qenka e rendethithme
  Epo me qe e thua ti thoku Paloqe ti themi Xhafajt te jape doreheqje
  Kur je.dhe ti ne politike me ca.nevojtore te tjere u dhjefte dhe politika
  Macok qe vetem mjaullin me urdher te Sali.Qen Berishes,,

  Reply to this comment
 7. ALBAN DEGA May 16, 04:10

  SHKURT E BUKUR

  NGA LUFTA VEC AI LARGOHET ….

  Qe eshte i lindur tradhetor !
  Kush burre e nuk frigohet
  Po vdes… po vdes
  Si nje deshmor !

  … Fatmir Xhafa eshte ministri i Brendshem me i suksesshem dhe me i mire qe ka deri sot Shqiperia !
  Fatmir Xhafa eshte arkitekti jurdiK luftetari e mbrojtesi i paepur i Reformes e Vetingut ne Drejtesi dhe polici dy shtyllat dhe fytyrat e shtetit !
  Emri, veprimtaria dhe perkushtimi i tij ndaj ketyre reformave jetike per te sotmen dhe te ardhmen e Shqiperise eshte aresyeja kryesore e sulmeve, shpifjeve, mashtrimeve, falsifikimeve dhe armiqeve me te medhenj e me te eger e krypeshqeve Sali Like Lul Mul Cizme … e krejt “ Bandes se Gangstereve “ dhe “ Mafias krejt jashte kontrollit “ politike e biologjike qe jane objekti dhe subjekti kryesor i ketyre Reformave shpetimtare per shqiptaret dhe Shqiperine kunder pandeshkueshmerise dhe paprekshmerise se tyre ala Luigji i 14- te “ Lgji jam une !
  Lufta dhe intrigat, komplotet dhe destabilizimi politik i Shqiperise ne bashkepunim me Beogradin , Athinen e Nene e tyre Rusine eshte lufte per jete a vdekje, eshte lufta per koken sic e ka deklaruar ketu e 13 vjet me pare Sali Berisha dhe Banda e tij e Gangstereve te hurit e te litarit!
  Tek Fatmir Xhafa, tek Erion Veliaj dhe tek Kryeministri i duhur i Shqiperise qe duam ata shohin armiqte per vdekje dhe fundin turpshem te politikes se tyre kriminale atdherrenuese e atdheshitese te tyre!
  Cmenduria e Sali Berishes arrin deri aty sa ne syte e gjithe shqiptareve dhe nderkombetareve tha se do ta vriste kryeministrin Edi Rama me snajperet e tij , sic vrau kater protestues fakira, krejt te pafajshem me 21 janar 2011 , kur pa u thare akoma gjaku i tyre ne Bulevardin “ Deshmoret e Kombit” deklaroi se do te kishte vrare edhe 300 te tjere, ndersa ambasadori amerikan ne Tirane Arvizu e shpalli “ burre shteti “ per kete akt te mirefillte genocidi te denje per Gjykaten e Hages !
  Ndaj vigjilence !
  Syceltesi !

  Reply to this comment
 8. Alban Dega May 16, 04:11

  KRYEGJYKATESIT SUPREME

  KUR VRASESIT DHE KRYEKUSARET BEJNE KRYEGJYKATESIT SUPREME TE SHQIPERISE !?

  – VRASESIT SERIALE TE MBI 10 000 SHQIPTAREVE ….
  – KRYEKRIMINELET E “BANDES SE GANGSTEREVE “….
  – KRYEHAJNAT ME CIZME TE DHJETERA MILIARDE DOLLAREVE TE SHQIPTAREVE
  …. TE SALI LIKE LUL CIZMES
  1- BRAKTISIN KUVENDIN SE GJOJA NUK MUND TE RRININ NE NJE SALLE ME NJE TE PERFOLUR NGA MAFIA E NARKOTRAFIKUT SI SAIMIR TAHIRI ( !? ) , KUR VETE ATA JANE TE KAPUR NE FLAGRANCE ME ZE E ME FIGURE DUKE VRARE E DUKE VJEDHUR JO VETEM SHQIPTARET POR PIKESEPARI SHQIPERINE!
  2- ORGANIZOJNE MITINGJE ENVERISTE ALA “ARMIQTE NE LITAR” KUNDER SAIMIR TAHIRIT QE ESHTE NE HETIM
  3- BEJNE KRYEGJYKATESIN DHE KRYEPROKUHORIN ALA SALEH RAMOLLAH KARAXHICI E LUL PUTIN FAZLICI, ALA MONA FLORI CIZMJA, ALA FLAMUR NOKA STANISHICI E CORP. KUR VETE ATA DHE BANDA E TYRE DUHET TE ISHIN PREJ VITESH E DEKADASH NE PRANGA PER KUSARI E VRASTARI ALA 97, 98, GERDEC 15 MARS 08, 21 JANAR 11….!
  ZOT RUAJNA MENDET E KRESE !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*