Paloka paralajmëron bllokimin e parlamentit

March 18, 2015 12:04

Paloka paralajmëron bllokimin e parlamentit

Kreu i grupit parlamentar të PD-së, Edi Paloka, thotë se nesër kjo parti do të protestojë te dyert e parlamentit, bashkë me qytetarët.

Sipas tij, PD nuk do të ndalet deri sa Ilir Meta të largohet.

Nuk dihet nëse deputetët demokratë do të hyjnë në Kuvend, apo do të pengojnë hyrjen dhe daljen e deputetëve të mazhorancës dhekryeparlamentarit Ilir Meta në parlament.

Bashkë me qytetarët, me 12 mars, treguam njëzëri se kjo është kërkesa jonë, kërkesa legjitime e mbarë vendit e mbarë shqiptarëve, që Ilir Meta të dorëhiqet, e Edi Rama të mbajë duart larg hetimit, në mënyrë që të kemi një proces të plotë, të drejtë, të painfluencuar nga pushteti.

Parlamenti dhe demokracia kanë pësuar goditjen më të rëndë të këtyre 25 viteve, kur kryetari i institucionit më të rëndësishëm në vend, gjendet nën akuzën e porositjes së vrasjes së dy deputetëve.

Megjithëse janë bërë 16 ditë që Ilir Meta gjendet publikisht nën akuzën më tronditëse të dy dekadave të fundit, ai jo vetëm nuk ka reflektuar, nuk ka dhënë dorëheqjen për t’i hapur rrugën drejtësisë, por në bashkëpunim të ngushtë me Edi Ramën, me Saimir Tahirin dhe gjithë strukturat shtetërore që kanë në dorë, po i bëjnë presion prokurorisë, dëshmitarëve kyç, po tentojnë fshehjen e të vërtetës.

Partia Demokratike nuk do të lejojë që republika jonë të bjerë, që ky atentat ndaj ligjit, ndaj hetimit, ndaj drejtësisë, të ndodhë.

Bashkë me qytetarët, me 12 mars, treguam njëzëri se kjo është kërkesa jonë, kërkesa legjitime e mbarë vendit e mbarë shqiptarëve, që Ilir Meta të dorëhiqet, e Edi Rama të mbajë duart larg hetimit, në mënyrë që të kemi një proces të plotë, të drejtë, të painfluencuar nga pushteti.

Nesër që në 9 e 30 të mengjesit, bashkë me qytetarët e vendit, do ta ritheksojmë edhe një herë kërkesën tonë në dyert e Parlamentit. Ne nuk të ndalemi, derisa të ketë drejtësi, derisa të ketë ligj, derisa të zbardhet e vërteta.

Ilir Meta nuk është më “de fakto” kryetar i parlamentit, asnjë qytetar i vendit nuk e njeh për të tillë. Ai e mban karrigen e numrit dy të vendit kundër vullnetit të popullit, vetëm e vetëm për të penguar hetimin, për të fshehur ngjarjen, e për të diktuar përfundimet që ai dëshiron.

Kërkesa e qytetarëve sot është të kemi hetim të plotë, objektiv dhe të drejtë. Kjo është kërkesa e Partisë Demokratike.

Ne do ta çlirojmë vendin nga sundimi i krimit”, tha Paloka.

March 18, 2015 12:04
Komento

17 Komente

 1. Vasili March 18, 12:08

  Parlamenti ndjehet i bllokuar dhe absurd kur e ka brenda kete qenie labile dhe te interesit te Vogel.
  Kur ndodhen jashte lloji i ketij,kuvendi shkon ne normalitet.

  Reply to this comment
 2. Nona nga Tirona March 18, 12:18

  Bulevardi ka nje rregullore. Edhe Sheshi ka nje rregullore! Kush tenton te rrethoi institucionet e shtetit ,kunder tyre veprohet edhe me arme! Institucinet e shtetit nuk mund te preken!

  sali Berisha

  Tirane ,me 21 janar 2011.

  Reply to this comment
 3. Toni March 18, 12:22

  ed paloka nje narko-alkolist dhe idiot i stazhinuar i biri i tonin palokes,sikur te ishin hapur dosjet ku tonin paloka ka qene eksponent i spikatur ne min e brendshme ne kohen e PPSH ku plera sali ishte edhe sekretare,me hapjen e dosjeve sot edi paloken do ta shikonit tek plerat sharres duke mbledhur kanoce+plastike,,oooo degjenerim total ….

  Reply to this comment
 4. NAN MYZEQARI March 18, 12:47

  RAMA bashke me METEN TE marrin nje vendim; Bashke me zgjedhjet lokale te beje dhe zgjedhjet e pergjitheshme, te bashkohet LSI-ja me PS, e sigurte qe do i fitojne.PASTAJ te fillojne pastrimin e politikes.Ne demokraci gjithmone zgjidhjet i jep vota e lire e popullit. KJO ESSHTE E VETMJA RRUGE QE SHQIPERIA TE SHPETOJE NGA POLITIKA E RRUGES QE NDJEK OPOZITA DHE NGA KRIMINELET QE KANE HYRE NE POLITIKE.

  Reply to this comment
 5. arjani March 18, 13:44

  te jete ndonje njeri me vlera e te flasi ne emer te popullit hajde de, po u bere ti more ndyresire, ti alkoolist, ti njeri pa piken e vleres dhe me nivel intelektual me pak se gjysma e nivelit tone intelektual si komb e te na tregosh parlamentarizmin?..te na tregosh si funksionon demokracia?..u bere ti vegel e ndyre dhe pjesetar i kastes qe shkaterroi Shqiperine keto 25 vjet e na flet ne emer te popullit?..ti maskara qe bashke me te tute nuk late cep te buxhetit te shtetit pa vjedhur?..pa na thuaj more qenie e inkriminuar, sa vepra me vlere per kete komb keni ndertuar per kete vend ne keto 25 vjet?..sharjet e percmimet per njerez si ty nuk kane fund por eshte humbje kohe te degjosh e te lexosh ty duke folur ne emer te popullit..jo se keta qe jane ne pushtet jane sterile, por vemje si ju mos pafte kurre ky vend..ytttttttttt qenie te inkrimuara..

  Reply to this comment
 6. peci March 18, 14:07

  sa psikopat nje morr nga koka e sali berishes flet cti vije pjerth me njeri se ekziston saliu apo p-d parti e leshit jane bere mut per pulat e mundohen te marrin fryme

  Reply to this comment
 7. Arber March 18, 14:21

  Ik more goje shtrember, ngeli vendi ta shpetosh ti me Sali qenefin…

  Reply to this comment
 8. "Horri i Bulevardit" March 18, 14:40

  Pederastet kur protestojne jane shume te rrezikshem.

  Reply to this comment
 9. Platoni March 18, 15:22

  Ed Paloka, mik i ngushte i spiuneve te sigurimit me pseudonimet:KORANI, ALFONS BALLSHI, RRJEPSI, BOZHURI, ÇIFTELIA, kerkon te rrezoje me dhune parlamentin shqiptar. Nuk e di ku e gjen kete budallallek, ky fare memeci, por duhet t’i tregohet vendi menjeherë.
  Duart larg nga hetimi mbaji ti mor plehrë, se prokuroria dhe gjykatat jane plehra tuaja dhe te Sali Berishes, prandaj birbilon keshtu ti se nuk ka kush te denoje. Por do te vije edhe ajo kohe qe te vihet freri ty dhe zagarëve te sojit tend.
  Mjerë ku ka rene PD-ja, me nenkryetare si puna jote dhe e Ristanit pijanec dhe hajdut.

  Reply to this comment
 10. caci March 18, 15:29

  Zoti Paloka! Do besh me te vertete nji detyre ne te mire te popullit, qe perehere flet ne emer te tij, duke mos ber zbritjen votues minus nji milion ti besh thirrje Sales, Lulit Bodes,Ristanit Xhenit dhe ndonji tjetri, te japin llogari per katastrofat qe kane shkaktuar, pastaj me te drejte te kerkojne drejtesi per akuzat qe ngrene. Por ju keni koke e bythe ne uje dhe thoni se ju u laget. Hik moj vemje, qe dhe ne toke po te jesh e infekton, jo me neper bime te ndryshme.

  Reply to this comment
 11. caci March 18, 15:33

  Zoti Paloka! Do besh me te vertete nji detyre ne te mire te popullit, qe perehere flet ne emer te tij, duke mos ber zbritjen votues minus nji milion ti besh thirrje Sales, Lulit Bodes,Ristanit Xhenit dhe ndonji tjetri, te japin llogari per katastrofat qe kane shkaktuar, pastaj me te drejte te kerkojne drejtesi per akuzat qe ngrene. Por ju keni koke e bythe ne uje dhe thoni se ju u laget. Hik moj vemje, qe dhe ne toke po te jesh e infekton, jo me neper bime te ndryshme.Prisni sa te dalin konkluzionet e Drejtesise, pastaj suluni si hienat mbikerma, ne se do kete.

  Reply to this comment
 12. demo March 18, 16:38

  Meta ketyre u mori elektoratin,partine,pasurine dhe rrugacerine.Zor se ua kthen prape.

  Reply to this comment
 13. eduart March 18, 16:43

  kjo eshte politika qe afron saliu me mitingje me bllokim parlamenti me sharje me shpifje dhe nuk afroi per 25 vjet istitucione te pamvarura ,drjtesi te pamvarurur etje qe ky popull i meriton

  Reply to this comment
 14. qerosi March 18, 20:32

  o paloqe u rrite u poqe po kok loqe

  Reply to this comment
 15. lilo March 18, 21:06

  Eshte e trishtueshme kur shikon protesta dhe bojkote pa kuptim

  te gjitha protestat duhet te jene per interes te popullit e jo te qeveritareve

  populli shqiptar nuk perfaqesohet nga elemente qe e kane rrjepur te gjalle e tani te emer te tij flasin per kerkesa dhe bojkote te pakuptimta

  turp turp turp

  Reply to this comment
 16. Vëzhguesi F March 18, 21:42

  Ky thuthuqi, qe gjysmat e fjaleve i ha si çamçakez, eshte nje lloj trapi i neveritshem qe nuk i gjendet hale harixhiu qe ta zevendesoje.
  Kur do dhe ky qenef te flase ne emer te popullit!
  Po ik o delenxhi se me bythelirsa te sojit tend keta te majtet megjithe gafat trashanike dhe mashtrimet e tyre te perditesuara, do te rrine ne pushtet edhe 21 vjet dhe jo tete vjet.
  Po nuk doli nje alternative e sakte dhe e ndershme politike qe te konkuroje dhe te marre pushtetin jo me pordhe demagogjike, keta qumeshtoret e Edi Rames do thinjen ne karriket e pushtetit. Se sado te paafte te jene per te bere shtet te vertete, keta kane te pakten nje te mire, nuk jane cuba dhe kriminele qe vrasin ne prite dhe njerzit e tyre.
  Se dhe bufi e di qe gjithe skenaret e vrasjeve qofte politike nga Hajdari, Xhindi dhe deri tek Olldashi,apo dhe ato ordineret qe lidhen me politiken jane te inskenuara dhe dirigjuara nga Sali PD.Berisha dhe legenet e tij cuba qe e ndjekin nga pas.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*