Paloka: Pas 21 qershorit do të kërkojmë zgjedhje të parakohshme

May 3, 2015 16:01

Paloka: Pas 21 qershorit do të kërkojmë zgjedhje të parakohshme

Kreu i grupit parlamentar të PD-së, Edi Paloka, thotë se mazhoranca ka nisur përpjekjet për të manipuluar zgjedhjet e 21 qershorit.

Ai tha se ka informacione  për zhvendosje të votuesve drejt Tiranës për të mbështur kandidatin Erjon Veliajt:

Qoftë me sjelljen edhe të kohëve të fundit, gjë që do të vërtetohet të votuesve nga zona të tjera në Tiranë për të votuar Erion Veliajn, por edhe me ndarjen territoriale që u bë, duke përjashtuar zona që njihen që janë djathtas dhe që janë ngjitur me Tiranën dhe duke futur komuna që janë në distancë me Tiranën, por votojnë majtas, qëllimi është ky”.

Megjithatë, sipas Palokës, të gjithë sondazhet thonë se fitues në Tiranë do të jetë Halim Kosova.

Sot në të gjitha sondazhet dihet qartazi që kandidati i PD është përpara”, thotë Paloka për Ora News.

Nuk mendoj që nuk ka qytetar në këtë vend, qytetar i Tiranës, qytetar i ndershëm që i do të mirën në radhë të parë vetes dhe është i ndershëm në radhë të parë me veten, që kur gjendet përballë zgjedhjes mes Halim Kosovës dhe Erion Veliaj, të votojë Veliajn.

Erion Veliajn nuk ja duan as socialistët e tij.

Nuk mund të pranojnë as ata vetë që në krye të bashkisë të vihet sozia i Ramës, i cili nuk do bënte gjë tjetër nëse fitonte por të fuste në xhepat e tij dhe të Ramës, paratë e qytetarëve”, tha ai.

Në rast të një vote pozitive, demokratet 21 qershorin e shohin si rrugen drejt zgjedhjeve të parakohahme parlamentare.

Vota e shqiptarëve do të jetë jo vetëm një alarm për këtë qeveri, por edhe një tregues i qartë se me këtë mënyrë qeverisje nuk mund të vazhdohet. Pas 21 qershorit, në mbështetje të shqiptarëve do të kërkojmë që në Shqipëri të bëhen ndryshimet e duhura”, thotë Paloka.

May 3, 2015 16:01
Komento

32 Komente

 1. lulzim basha(lulushi) May 3, 16:05

  Mbahu Paloqe mbahu.Mbahu gojaç mbahu se mos u futet ndo nje hu… rruges.

  Reply to this comment
  • Elma May 3, 16:30

   Paloka as veten nuk e mer me seriozisht jo ta marim ne,,, nje njeri qe per dreq askush nuk e di se cfare lidhje ka me politiken,, duket qe nuk eshte i afte ta beje kete gje.

   Reply to this comment
   • andrea May 3, 16:54

    e per ca arsye dashkeni zgjedhje te parakoshme??? apo kshu kot se skeni cbeni, po ik ore paloqe meso te flasesh mire njer pastaj kerko zgjedhje te parakohshme

    Reply to this comment
    • palluqi thuthuq May 3, 17:38

     Po ju vetem per te destabilizuar vendin jeni, nuk jeni per te bashkepunuar per te cuar perpara kete vend, por te parakohshme apo jo, do ta shihni si do katandiseni, nje parti ne minorance, juve ju larguan edhe 6 deputete tani para zgjedhjeve, anetaret ju largohen perdite dhe ju pretendoni se do fitokeni zgjedhjet.

     Reply to this comment
     • orjada May 3, 17:39

      Keta kane filluar serish te gjejne justifikime per humbjen e zgjedhjeve, ne vend qe te ulen e te reflektojne si te reformohen, mendojne vetem te perdorin alibi, keshtu si e kane nisur, nuk kane per te ardhur ndonjehere ne pushtet.

  • jona May 3, 17:20

   po per cfare do i kerkosh more aman se nuki do fitosh zgjedhjet 😛

   Reply to this comment
 2. myzeqeja e vogel May 3, 16:10

  Ti do rr…..n ne goje qe te eleminohet th-ja

  Reply to this comment
 3. .......... May 3, 16:11

  Paloka PSE do kerkoni zgjedhje te parakoshme, apo se pritet te filloje reforma ne drejtesi dhe saliu ka frike se arrestohet!!!!
  Gjithe jeten lesh ta beni vendin ju fashistat e PD!!!!

  Reply to this comment
 4. erushi i mamit May 3, 16:13

  emigrimi brendshem para zgjedhieve eshte nje teknike e perdoruredhe me pare nga te majtet kur nuhasin humbjen, por kete radhe edhe ata qe do i sjellin me pashaportizim ne tirane do votojne dr.halimin se jane lodhur nga Rilindja.

  Reply to this comment
 5. Labi Vlore May 3, 16:16

  Nuk ka zgjedhje me kete harte Elektorale.Opozita nuk merr pjese ne zgjedhjet lokale.Tani po thoni:Ne te PD-se do i fitojme zgjedhjet lokale.Dhe mbasi te fitojme zgjedhjet lokale do kerkojme zgjedhje te parakohshme.Ky eshte PSIQIZEM,nuk eshte politike.

  Reply to this comment
 6. aaa May 3, 16:17

  ky eshte budalla fare, ku dreqin e gjeten, s’kishin ndonje me te sakte..

  Reply to this comment
 7. Reina May 3, 16:23

  Po normale qe Partia Socialiste dhe Eri zogu i Rames per Tiranen e kane menduar dhe do e gjejne ndonje mundesi qe te vjedhin vota se me vullnetin e lire te qytetareve nuk e marin dote voten dhe Bashkine e Tiranes . Jane te deshperuar dhe po e ndjejne humbjen . Ne ndryshim me Doktor Kosoven i cili e kerkon voten me pune dhe ndeshmeri , duke degjuar dhe mbeshtetur njerzit qe takon . Kjo eshte politika e duhur dhe Halim Kosova eshte njeriu i ndershem qe duhet te drejtoje Bashkin e Tiranes . Urime Halim Kosoves .

  Reply to this comment
 8. Klea May 3, 16:30

  Nuk besoj se nje njeri me mend do i jepte me vote ndonje kandidati te PD, duke marre parasysh ato qe kane bere te “perzgjedhurit” keto 4 vite. Fitoren e meriton vetem nje person punetor e pozitiv i cili ka treguar se i realizon qellimet qe i ve vetes dhe mendon per te miren e popullit qe zgjedh. Erioni ska nevoje per manipulime se veprat e tij tregojne shume.

  Reply to this comment
 9. superman May 3, 16:32

  argumenti i vetem i vdeksinave eshte te shahet kundershtari dhe te goditet me grusht, kuptohet se kjo behet nga keta njerez pa anje lloj integriteti. mungesa e llogjikes te con ne rruge te tilla. shqipetaret nuk jane si vdeksinat e rilindjes, mos ofendoni zgjuarsine e sovranit, se di te ndeshkoje shum mire, dhe kjo do vertetohet me 21 qershor.

  Reply to this comment
 10. Nona nga Tirana May 3, 16:42

  sa mire! I dini keto hile se I kini zbatuar vet! A ju kujtohet qe numri I komunave ne kukes u shumefishua me kosovare e te rregjistrar si kuksian! A ju kujtohet ish – ministri I brendshem Flamur Noka ? si tha : Burrat e kulsit pjellin dhume,madje grate I lindin ne moshe votimi! Keto jane te qara para te ” rrahurit” Nu nxisni njeri,pasi jeni te konsumuar me shprehje e veprime te tilla. Si thate: Nuk marrim pjese ne parlament deri sa ge jape doreheqjen Ilir Meta. Tani I thoni : I nderuari zoti kryetar….ha ….ha ha .kjo eshte burreria juaj .pasi u flet goja para mrmdjs , E dini pse po vepron keshtu PS? SEpse Kastriot Islami ka parashikuar si gjithmon fotore te PD,SI AJO E 23 QERSHORIT….Bravo Paloka je ” eurodit” debil I lindur ! C;thot baba,ka gje andej nga ministria e brendeshm?

  Reply to this comment
 11. petro May 3, 16:43

  Kuth ua zvillon thondazet o gojenallone!

  Reply to this comment
 12. Nona nga Tirana May 3, 16:45

  Se harrova ! Per te mbajtur dosjet e cantat e Berishes je I zoti.Per kete te falenderojme……..

  Reply to this comment
 13. niku May 3, 16:47

  Te pakten na mbajne me humor. Akoma nuk e kane kuptuar se shqiptaret nuk duan ti shikojne me sy. Vodhen per 8 vjet dhe kujtojne se shqiptaret jane budallenj. Prape Saliun?

  Reply to this comment
 14. Billy May 3, 16:51

  Gjithe sondazhet thone se deri tani para eshte Halimi. Me pas Erjoni mund t’ja kaloj dhe mund te dale i pari ne finish, por ne fillim Halimi ja kaloj Erjonit. Po eshte me i vjeter Halimi, lodhet shpejt.

  Reply to this comment
 15. Billy May 3, 16:57

  -“Në rast të një vote pozitive, demokratet 21 qershorin e shohin si rrugen drejt zgjedhjeve të parakohshme parlamentare.”- E lexuat, Palokja nuk ka besim se PD fiton. Po pse hyn kot ne zgjedhje o Paloke, kur dyshon se mund te fitosh?

  Reply to this comment
 16. LORA May 3, 16:57

  Per mua,dobia e leximit te pa-loqes eshte vetem se ne sulmet e tij per kundershtarin ai me deshmon shkoqur bemat dhe gjemat qe ish-pushteti-brekedhjere I ka bere vullnetit zgjedhes te qytetareve shqiptare.
  Pa-loqes dhe nahijes Shqup-se I ka mbetur vetem NJE alternative,,,,simulimi I ngjarjes se Shkozetit ,ne te gjithe territorin shqiptar,,,,si alibia e vetme, perballe derrmimit qe do t’u jape votimi korrekt I 21 qershorit.

  Reply to this comment
 17. dori May 3, 17:02

  Paloka qenka zgjuar keq sot, dhe endrrat e keqija po i shikon cdo dite, por me 21 qershor do qetesohet kur te marre vesh qe ato endrrat qe gjasme fiton halimi kan qene te keqija per te. sepse fiton veliaj ne realitet

  Reply to this comment
 18. kola May 3, 17:03

  paloka po ben parapri humbjes se thell duke mashtruar e duke shpifur . e majta eshte super shumic dhe do fitoj bindshem edhe ne keto zgjedhje

  Reply to this comment
 19. Noli May 3, 17:29

  Qe i humbni zgjedhjet jo vetem ne Tirane kjo dihet e Paloke por keni filluar te prezantoni shkaqet pse i humbet. Deri tani keni nxjerre dy shkaqe: 1. Harta e ndarjes teritorit 2.Do ti vjedhin.3. Vazhdoni me te tjerat ne ditet ne vijim. Luli kur flet per fitore te madhe plebishitare ne 21 qershor e ndryshon zerin e nge dhe cirret, nuk ka siguri ndryshe mendon dhe ndryshe flet. Ti Paloke si strateg i madh politik paske parashikuar zgjedhje te parakoheshme per te kenaqur militantet e mbuluar humbjen qe ju pret me 21 qershor. Vazhdo mashtroi votuesit e tu po te besuan. Thuaji edhe Lulit ndonje llafe e jepi kurajo e cirret kur flet per tu dukur i forte te mose marre me frike 21 qershorin humbja eshte e sigurte. Te mendoje per veten si kryetar i PD pas 21 qershorit se po premton fitore dhe do dale me humbje. Cdo te beje pastaj me keto perrallat na i vodhen?

  Reply to this comment
 20. skifteri May 3, 17:47

  *****…..Paloka e ka filluar me kohe vjedhjen dhe zhvendosjen e votuesve militant te P.D-se,turp te akuzoi PALOKA akoma pa filluar preçizimi I sakte te zgjedhjes se kandidatve .Por me qe ra fjala per manipulime dhe vjedhje do te ju tregoi nje raste shume negative per P.D-ne e Palokes.Ka qene afersisht d.t 16 mars 2015,me duket dite e hene ,une isha per nje çertifikat ne njesine bashiake N/R. 7 tek 21 dhjetori, aty takoi nje te njohur nga kuksi qe banonte ne Kamez ,ne koridor te kesaj bashkie ishin afishuar lista me emra te pa funde zgjedhesish,dhe ky miku po shkruante ne nje leter shume emra te zones tije te kuksit,dhe une I thashe perse I mere gjithe ato emra?!…Ai tha na kane paguar dhe me shkeli syrin duke qeshur ,une I theme per çfar ?..Ai ma ktheu e’or mik ti s’ marke veshe fare se qe behet nga do ti marrim zgjedhesit ?!..Keshtu behen keto pune ,çfar pune -ja kthej une ?.. Po ja me tha ne qe jemi ne kamez mbushim listat e zgjedhsve ne fshatrat tona ne kukes ,dhe kur na duhet I sjellim ketej ne kamez ,e pyes si ka mundesi te votohet dy here nje atje dhe nje ketej?.Sipas porosise se parties tone.DHe mendova me vete shume keqe ka vajtur puna ne Shqiperi.Prandaj I them Palokes kete shembullin e vjedhjes votes e ke filluar ti se bashku me Saliun,Lulin,Ndoken,Ristanin,Halimin,Bogdanin,e Vokshin,pa llogaritur Meziun e Kamzes kamikazin e Saliut ,mos bertisni kapni hajdutin,kur hajduti jeni vete,turp Paloka shqipria nuk behet me vjedhje te votes..~~~~~~~~~~~~~~~#

  Reply to this comment
 21. fadu May 3, 18:33

  Per vjedhje votash ju te pd keni pervoje se e treguat ne sy te gjth botes, ja pra kush esht pd, nje parti rrumpall qe do vetem destabilitet prandaj o popull sa te jene gjalle keta figura qe jan sot mos ja jepnin kurr voten.

  Reply to this comment
 22. ermir May 3, 18:43

  O paloqe mos po e ngaterron ps me partine e trustit te lulelakres qe i shperngulte malokerine ne Tirane sa here kishte zgjedhje….

  Reply to this comment
 23. [email protected]@n Nolisti May 3, 21:26

  ne radhe te pare ,…o pallosh pa mende, ju e vodhet bashkine e Tiranes,dhe e katandiset sa ska ku te veje me !

  ju i vodhet zgjedhjet e 2009 tes,dhe plotesuat nji 8 vjecare qe krijuat nji sketerre ekonomike te qellimeshme ,per shqiptaret !

  cfare kerkoni tani ,ju te pafytyre ?!

  dhe ,tjeter gje, ju nuk do merrni as 20%,ne zgjedhjet vendore .
  te dridhurat dhe tmerri qe do te shihni kete rradhe…nuk munde te barazohet ne keto 25 vjete mutokraci !

  nuk ka shqiptare qe jua do tu shikoj bojen juve fazlliceve qe shkaterruat qellimishte ate vende !

  me te vertete qe qeverisja e Edi Rames nuk ka ngjallur ekonomine tek shqiptaret….por jo shpresen !
  humbja katastrofike,do tiu bej koqe -koqe dhe nuk do te jeni me ,as bande antishqiptare…do te zhdukeni,dhe te zhdukeni qe te gjithe ju qe keni 25 vjete ,qe i keni vene dinamitin truallit te nemur, shqiptare !

  te mallkuar qofshi ju,dhe ata qe ju ndihmojne.

  vdekshi komplete ju antishqiptaret !

  uuusssssssssssssssssshhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhtttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt !

  Reply to this comment
 24. Aleko Gjoka May 3, 23:09

  Ska pse te ndodhi manipulim e vjedhje vote,se pari se mazhoranca kerkon e lufton te beje shtet ligjor e demokraci te vetet ,qe te eliminohen nje here e mire felliqesirat,se dyti mazhoranca i fitoj zgjedhjet per bashkine e Tiranes e vetme ne 2011 dhe kur veproj agjentura e vjedhjes se votes se Sali Berishes,se treti e majta dhe koalicioni i mazhorances hyne ne keto votime me mbi 20-30 mije vota me shume se eshte bashke me LSI dhe parti te tjera qe i jane bashkuar,se katerti kandidatet e pavarur do ti shkepusi shume vota te djathtes se Lulit e Saliut,se pesti vete mosrealizimet dhe mosmbajtja e premtimeve nga Luli per kater vjete jane nje minus i madhe per kandidatin Kosova,,pra te gjitha keto jane bindje per PD dhe Paloken e Berishes se humbja eshte e padiskutueshme dhe thelle sa qe nuk do justifikoje dote punen e dobet te PD dhe do te perpiqen te thone sic thone qe tani po pergatiten manipulime e vjedhje votash,na vodhen vota,pra do kundershtojne ,do protestojne,do destabilizojne vendin dhe do kerkojne “Zgjedhje te parakoheshme” Po a valle do ta besoje populli apo do beje si ne 96 qe vodhi zgjedhjet masivishte dhe ndodhen ngjarjet tragjike te 97 si rezultat i firmave piramidale dhe vjedhjen e votave qe nuk folen njerzit se vepronte dhuna “berishiane” dhe njerezit u revoltuan aq shume sa u shkaterua gjithe vendi,u shkaterua gjithcka,u shkaterua shteti,u shkaterua ushtria e policia dhe pastaj u desh nje pune e madhe prej tete vjetesh nga PS qe fitoj zgjedhjet te ndertoj gjithcka nga e para,e pastaj ne 2005 perseri dhuna “berishiane” ne pushtet ndertoj nje regjim, qe prape shtetin dhe institucione e tij i shkateroj duke i vene ne sherbimin e tij,dhe tani e vuajme perseri ne padrejtesit qe jepe drejtesia,dhe mazhoranca po lufton prape te rindertoj shtetin ligjor sipas normave te demokracise…!!??Pra PD e Paloka te mendohen mire para se te destabilizojne vendin se nuk eshte me 97,por eshte 2015 dhe se kemi humbur shume kohe dhe se ka humbur durimi i njerezve,dhe kur humbet durimi i njerezve duhet presesh dhe reagimin e tyre…!!!??

  Reply to this comment
 25. pro.... May 4, 08:33

  ..ju keni rene ne koma..,ngadale po ju heq edhe tubat e oksigjenit elektorati dhe me pas enderon; ..do ngrihesh nga varri te permbysesh zgjedhjet?..do dalesh lugat?..ky eshte premtimi juaj,qe mos ta lini kete popull te jetoje si gjithe europianet?..na thuaj ndonje te re o Paloka,qe se dime,se keto i kemi ndjere..
  ..te gjithe do te mundohen per nje jete me te mire ,por organizimet personale ,jua kane varferuar shpirtin dhe besimin te te tretet.Ujku jua hengri kopene,..dilni me slogan tjeter dhe me fytyre te re,njerez te rinj…jini ne kerkim te se mires.

  Reply to this comment
 26. Alis May 4, 09:57

  Me se e vertetet, Erion Veliaj nuk ka asnje shans perball nje zoterie si Halim Kosova

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim