Paloka: Xhuvani ishte në kërkim por e kishte marrë në mbrojtje qeveria

November 4, 2014 22:45

Paloka: Xhuvani ishte në kërkim por e kishte marrë në mbrojtje qeveria

Kreu i komanduar i grupit parlamentar demokrat, Edi Paloka deklaron se Konstandin Xhuvani ka qenë person i shpallur në kërkim nga policia më 26 prill të këtij viti. Por sipas tij, Xhuvani nuk u ndalua sepse kishte mbrojtjen e Kryeministrit

Kostandin Xhuvani ka qenë person i shpallur në kërkim nga policia që me 26 prill të këtij viti, për shkak se ka kanosur qytetarët dhe ka qëlluar me armë në lagjen 18 shtatori në Gjirokastër. Është shpallur në kërkim, por nuk është ndaluar kurrë nga policia. Sepse Konstandin Xhuvani është shpallur në mbrojtje nga qeveria, përpara se të shpallej në kërkim. Siç u shpall në mbrojtje edhe kur  iu kundërvu me armë forcave të policisë gjatë operacionit në Lazarat, një fakt i dëshmuar nga vetë Drejtori i Policisë së Gjirokastrës në mediat televizive”, deklaron Paloka, ndërsa publikoi shenimet e meposhtme:

 

 

1

2

 

November 4, 2014 22:45
Komento

5 Komente

 1. o zot!!! November 4, 20:49

  O paloke, po si qenka kjo pune:
  Qeveria e kishte shpallur ne kerkim (Ministria e Brendshme) qeveria e mbronte?
  Po nuk i bie em mire te mos ishte shpall ne kerkim fare? 🙂
  Po pse jeni kaq k..ra ju ne PD mor aman? Apo beni opozite vetem per nivelin e katundarev e te Bathores?

  Reply to this comment
  • ziku November 4, 20:57

   Është shpallur në kërkim, por nuk është ndaluar kurrë nga policia.???
   Po pse do ta shpallte ne kerkim e njejta polici qe nuk e arrestonte?

   Reply to this comment
   • albi November 4, 20:58

    Dmth o Paloqe, ky Kostandin psikopati qenka ushtar i Saliut.

    Se Saliu deklaroi publikisht qe e kishte lejuar vete Lazaratin.

    Zgjidhni e merrni tani: O ishin tuajet keta ne Lazarat, o nuk ishin tuajet

    Reply to this comment
 2. Indrit November 4, 22:05

  o paloke o kokrra e kkk po nuk doli ndonjeri nga juve te pede-s te flase sic duhet jo tu flase fakalja goje para mendjes po ku kini mend juve punoni te gjithe te lidhur me Wifi tek skizofreni kopili i serbise saliu,ore po me ke tallesh ti more klysh spiuni-komunisti pyt tet ate per mekatet qe ka bere po i lane ti tani shikoje sa cope kkk je paska qene i kerkuar ky ordiner xhuvani kur min-drejtesie ishte eduard halimi,min-brendshem lul bythsi basha me nje fjale prokurori+gjykata ne duart e juaja dhe e liruat ne 2011-en po me ke flet ti ore plere sharre anadoll hesapi.

  Reply to this comment
 3. orienti November 5, 15:55

  -..ky eshte trandofili i pd-se

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*