Pamje e mahnitshme! Balena gjigande hidhet me kurriz duke i lënë turistët qull (VIDEO)

June 13, 2018 13:20

Pamje e mahnitshme! Balena gjigande hidhet me kurriz duke i lënë turistët qull (VIDEO)

 

Vëzhgimi i balenave nuk është pa rreziqet e veta, pasi turistët në bordin e një anijeje australiane zbuluan se poshtë barkës së tyre ishte gjitari i madh i cili kërceu me kurriz dhe për pak sa nuk përmbysi anijen e tyre.

Anija, që shërben për të vëzhguar kafshët detare jashtë brigjeve të Port Macquarie, i kishte të merituara paratë e turistëve kur një balenë shumë e madhe u ngrit me kurriz, duke krijuar një valë të madhe dhe duke lagur shumë prej turistëve.

Pamjet u postuan menjëherë në rrjetin social Facebook nga Port Jet Cruise Adventures, kompania e cila shëtiti spektatorët rreth zonës, duke treguar gjitarin që kërceu deri në majë të mjetit lundrues.

a.s/dita

June 13, 2018 13:20
Komento

1 Koment

 1. anticensurë25642654 June 13, 17:09

  “Fatmirësisht, balena kërceu aq sa për të mos lënduar njeri dhe rënia sërish në ujë i la turistët qullë.”
  lodheni shumë për të krijuar fjali të tilla??
  nuk ma merr mëndja!!
  ju dalin nga budallallëku si me magji!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*