Pamje e rrallë: Ja si dukej Roma e Lashtë në 3D (VIDEO)

February 29, 2016 20:48

Pamje e rrallë: Ja si dukej Roma e Lashtë në 3D (VIDEO)

Nëse keni pyetur veten se si dukej dikur Roma e Lashtë, kjo video u jep shansin që ta shihni.

Videoja virtuale e dërgon shikuesin përmes qytetit, këtu e 320 vjet Përpara Krishtit.

Ajo që është unike në këtë video ka lidhje me faktin se akademikët kanë mbushur të gjithë hapësirat në qytetin 25 kilometër katrorë.

Akademikët që morën pjesë në projektin “Rome Reborn” thonë se pas këtij viti nisi edhe rënia e qytetit me 1 deri në 2 milionë banorë.

 

February 29, 2016 20:48
Komento

1 Koment

  1. Moisi Golemi March 1, 09:01

    Pas Krishtit dhe jo para Krishtit, o gazetar injorant. Nuk ka pasur Koloseum perpara Krishtit.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*