Panariti: Valutë e lirë në treg, vjen nga tregtia e drogës

June 7, 2018 18:17

Panariti: Valutë e lirë në treg, vjen nga tregtia e drogës

Ish-ministri i Bujqësisë, Edmond Panariti përmes një reagimi ka lëshuar një sërë akuzash në drejtim të qeverisë.

Panariti thotë se në treg po qarkullon një valutë e lirë, që sipas tij vjen nga tregtia e drogës.

Ai thekson se kjo valutë po thellon deficitin tregtar.

Reagimi i Panaritit:

Valute e lirë me tepri nëpër xhepa, çanta dhe thasë. Finalja operacionale e tregtisë së drogës. Me një sistem të vetin paralel financiar, kjo masë qarkulluese po pompon lekun për t’i zënë vendin në shitblerje e transaksione. E pambështetur, nga prodhimi dhe eksportet po thellon deficitin tregtar dhe falimenton prodhuesit, bizneset. Askush nuk kupton asgjë! Ose bëjmë sikur nuk kuptojmë! Si ta shpjegojmë që leku po tejnxehet në një ekonomi në ngrirje të thellë.

Surealizëm financiar…

s.a/dita

June 7, 2018 18:17
Komento

9 Komente

 1. lexuesi June 7, 18:22

  Mor idiot, qe ke bere edhe ministrin ti njeri medioker, euro perhere bjen kur fillon sezoni turistik, nese paret e turisteve jane pare droge atehere ti paske te drejte.
  Idiot tullac!

  Reply to this comment
  • Timi June 7, 23:49

   Nese ke fakte coji ne Prokurori ti provosh ne Gjykate. Perndryshe ha m.t se te ben mire. Ndal mashtrimeve dhe genjeshtrave propagandistike.

   Reply to this comment
 2. likaderte June 7, 19:16

  Gjalle qenka ky idioti. Po per pergjegjesine tende si ish minister i bujqesise per drogen nuk e di, apo ska gje se perpiqesh tua hedhesh te tjereve e ti duhet vetem te llapesh. Keshtu te meson partia e mones, lesh e lia.

  Reply to this comment
 3. H June 7, 20:12

  Kurse kur ishe ti në pushtet, ishin nga zhvillimi i madh. Qen plehrash.

  Reply to this comment
 4. shushica June 7, 20:28

  O injorant,kush te ka bere minister…Ne se ka ekonomi informale ,por jo konkuruese e ekonomise se rregullt ,kjo e fundit perfiton per tu rigjalleruar,natyrisht me para jashte sistemit .Pra ne se ka para ,detyrimisht ajo do te hidhet ne qarkullim .Spanja ,Italia ,Portugalia ,Greqia ,Qipro ,Bullgaria ,Rumania ,Kroacia ,te gjitha vende ne BE kane rreth 15…30 perqind te ekonomise ne te zeze ,e barabarte me qindra miliarde euro .Jam absolutisht kunder ekonomise se zeze ,por ky fenomen e ka bazen tek Berisha dhe Pashko ,shkaterruesit kriminale te ekonomise kombetare .Per te shkaterruar ,mjafton te heqesh tullen e fundit ,..sic thoshte i madhi Agolli tek Zylo….Per te ndertuar duhet mund i jashtzakoneshem …,nuk mjafton tulla e pare.Nuk e kuptoj se si ka punuar Rama me idiote te tille ,njerez pa kulturen minimale ekonomike .

  Reply to this comment
 5. thanas mustaqi June 7, 20:46

  Z. Panariti, si ish-Ministër i Bujqësisë, përfaqësues i LSI-së, ka vendosur në karantinat fitosanitare në pikat kufitare-doganore militantë Meta-Kryemadhit. Nëpër këto pika kanë kaluar me dhjetëra tonë farë kanabisi me rendiment të lartë, që janë deklaruar si fara perimesh. Panariti, bashkë me LSI-në, ka përgjegjësi të rëndë për kultivimin masiv të kanabisit, që ia faturuan Ramës, Tahirit, Xhafajt.
  Z. Panariti, si ish-Ministër i Bujqësisë, ka mbështetur grosistët e bananeve me origjinë nga Ekuadori dhe Kolumbia, ngarkesat e të cilave kishin kokainë, si rasti i fundit në Maminas.
  LSI-a ka kontrolluar portin e Durrësit, ku është bërë transitimi jo vetëm i kanabisit, por edhe i drogave të forta.
  LSI-a ka emëruar drejtor transporti në Sarandë “Eskobarin” e Ballkanit, që nuk po i gjenden gjurmët.
  Ka dhe fakte të tjera.

  Reply to this comment
 6. Dridhe me lesh Monike. June 8, 01:42

  Ky hajdut, Panarit Tullaci eshte per burg na del sot dhe na jep mend e ben te diturin, ku ishte para 1 viti e gjysem.
  Ky rrjeps ne cdo “kreditim” qe bente per “fermeret” e rreme, merrte % e tij te larte, keto para ishin te BERZH, BQE, nga Qeveria Shqiptare etj.
  Raportohen fiktivitete per kullime e sistemin e vaditjes, per mekanizime ne bujqesi dhe permiresime rracore ne blektori, vetem nje hic eshte bere dhe ky hajdut nuk mban asnje pergjegjesi.
  Tete vite ne Qeveri LSI doli pa lagur me drejtesine, por me xhepat plot qe i kane ne forme thesi, plehra dhe antishqiptare.

  Reply to this comment
 7. Devolliu June 8, 07:35

  T’ëmën e s’ëmës oreeee…. veteriner Mondi na u bë ekspert i qarkullimit monetar.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*