Pandeli Majko: Në Shqipëri po vdes edhe fjala

April 23, 2015 08:29

Pandeli Majko: Në Shqipëri po vdes edhe fjala

Deputeti socialist, Pandeli Majko, ka thënë gjatë diskutimit të djeshëm kur raportonte kreu i ILDKPI, Shkëlqim Ganaj, se shqiptarët po largohen nga Shqipëria, pasi këtu ka një disproporcion midis asaj që ndodh dhe asaj që duhej të ndodhte.

Majko tha se ata që po largohen janë të majtë dhe të djathtë.

Sipas Majkos, këtu po vdes edhe fjala.

Nuk është nevoja të fshihemi pas gishtit.

Ka një disproporcion të madh midis asaj që duhet të ndodhte dhe asaj që po ndodh”, ka thënë Majko.

Sipas tij në vendin tonë ligji ndryshe është shkruar dhe ndryshe po zbatohet.

April 23, 2015 08:29
Komento

29 Komente

 1. Berlin April 23, 08:33

  Majko ke te drejte se nuk ke me ne dore per te shitur tanke dhe armatime ke gjakdhjeret duke shkaterruar ushtrine Shqiptare te ngrejtur me djersen e atij populli aq te shume vuajtur!

  Reply to this comment
  • KATHERINA DIE GROSSE(Madona prej Sauku) April 23, 10:30

   Majko hyni ne politik ashtu me paterica ,boni emen te mire si Kryeminister,u largue ne Amerika me qellimin me u punue atje,por na e sollen prap ketu dopje gjashte.
   Majko na thuej si te mos vdesim si shoqni dhe mos boj Doktorin duke diagnostiku.
   Je burre me thinja ne koke dhe duhet te japesh zgjidhje,dhe jo vetem si ti dhe Ben Bloza te boni Upuziten brenda PS.
   Dil dhe thuaj se çfar po bon gabim Edi e qeveria dhe si duhet ta boj ma mire.
   Boll ma se na e shpifet jeni bo si fmij qarraman.

   Reply to this comment
   • anticensurë000 April 23, 11:58

    o tironci i vjetë
    më je bo më keq se alpinisti i berishës dy vjet më parë!!
    çfar ka ndodhur me ty??çfar të ka bërë që për këdo që kritikon edi ramën ti kërcen sikur të të kenë vënë teizerin në bythë??
    mos vall të nxorrën nga halli dhe të kanë dhënë ndonjë vënd pune??
    iu vërsule doshit,që në sekondat e para!!kur askush nuk kishte asnjë informacion!!atij doshi që para katër vjetësh ti “i thurrje vargje kreshnikësh”(demostratën e 21 janarit)!dole kundër blusht sikur të të kishin vënë C4 nën divan!tashti po del dhe kundër majkos për ato që thotë sikur të të kishin ulur mbi një rraketë “patriot”!!
    çfar ka ndodhur me ty or lal??mu bëre si …. nuk dua të them ndonjë gjë tjetër!!
    ku është ai shpirt opozitar?ku janë ato lavdërime e urime që i bëje mero bazes për të mbetur opozitar dhe pas rënjes së berishës!!ti na u këtheve vetë në pushtetar të tërbuar!!
    mos mor njeri,mos!u bëre si shfqet peçi në mbledhjen e KQ për arrestimin e kadri hazbiut!!

    Reply to this comment
  • tepo cobani April 23, 11:53

   PSE S’PRANON ME SAKTE

   SE JENI KTHYER JU E VETEQUAJTUR ‘ELITA’,

   INFLACIONI MAKABER I ‘QENIEVE ME INTEGRITET’ …

   (ME FALNI DI NDOKUSH SI ARTIKULOHET NGA ANA
   SOCIO-PSIKOLOGJIKE, POLITIKE, PROFESIONALE,
   MASONE, … ETJ, KY KONCEPT PA KONCEPT ? …)

   NE

   ‘KUFOMA ARMANI QE ECIN’ …

   Reply to this comment
  • mondi April 23, 13:05

   hahaha jane sulur gay 99 kunder pandeli majkos hahahaha, o njerez therritini trurit mos lejoni te na kthejne minimumi 40 vite mbrapa ku luftoheshin armiqt e partise me propagande etj. Nuk duhet toleruar as edi rama as ilir meta as sali berisha, mbeshtetni figurat e pastra si Majko sepse vetem gjera te mira do keni. Mua rilindja dhe keta propagandistet e hitlerit ma shpifin …. Une jam i majte nuk jam i djathte dhe po flas me inat.

   Reply to this comment
   • mondi April 23, 13:09

    po flas me inat ku shoh padrejtesit e tmershme qe po ndodhin ne kete vend. Po ikin mijra njerez per nje kafshate buke, eshte viti 2015, shoh si po shkatrojn natyren, pallate nen diga etj. O njerez rebelouni ndaj se keqes dhe pabzise. Edi rama dhe klani tij mafioz i kane inat njerzit e drejte dhe atdhetare.

    Reply to this comment
 2. Naim Frasheri April 23, 08:34

  Nje merite qe Shqiperia ka shkuar ne kete Grade ke dhe ti Majko,ndryshe do kerkoje Arrestimin e Kriminelit Sali. Llafe dhe Pordhe beji atje ne shtepine tende .mos e Mashtroni me Popullin Shqiptar se do ju kthehet cdo gje te Femijet tuaj , ata te Shkrete do Paguajne per Poshtersite tuaja,mendoni per ta.

  Reply to this comment
 3. beni April 23, 08:37

  Qytetaret po largohen se kan me shum besim tek krishterimi se sa islamizimi total i shqiperise!
  Ky i fundit sjell varferine e anarshin ne ligjet e shtetit dhe zbatueshmerine e tyre vetem ne leter?
  Eksodet jane pasqyra me e plote e skamjes e mjerimit dhe qytetaret po i drejtohen vetem krishterimit si i vetmi shpetim per ta!

  Reply to this comment
  • Ben Qyqari April 23, 09:06

   O Ben ore qyqar, me çfare formule e gjete kete qe the. Gjynah, te paska marre krisje serioze truri dhe pasojat do ti ndihesh shume shpejt.

   Leri ore perrallat me krishterim dhe islam se do vije nje dite dhe Krishterimi i versionit tend do te marre me qafe si Xhordano Brunon dhe Galileo Galilein.

   Por me keq do te jete, nqs ndonje nga ata prifterinjte pedofile apo homoseksuale e perverse te kerkoje ndonje “nder” ku duhet te sakrifikosh edhe menderen tende. Ki kujdes se “Shen Kozmai” nuk beson pa vene doren mbi plage….

   idiot me lecka..

   Reply to this comment
   • anticensurë000 April 23, 11:59

    nuk quhet ben por enter!!
    është ai gërku i mutit që kërkon të greqizojë gjith botën!!

    Reply to this comment
    • Pellazgu April 23, 15:06

     @anticensurë000

     Mos i bëj aq nder, se nuk është @enter, pasi @beni nuk ka as kulturën minimale të të shkruarit, kurse @enter është kastravec që ka mësuar shkrim e këndim në serën e Shëna-Vlashit.
     @beni është një gomar krejtësisht injprant, që besimi ia ka shpëlarë trurin plotësisht, kurse @enter është një nga ata qelbësirat që i kanë shpëlarë trurin @benit, duke e joshur me 300 euro e duke e ndërsyer kundër shqiptarëve. Po t’i krahasosh komentet e të dyve i gjen edhe ndryshimet: @beni trushkuluri shkruan hajvanllëqe nga budallallëku, ndërsa @enter shkruan gomarllëqe nga poshtërsia që ka në shpirt.
     Të lutem, mos ia ngri vlerat intelektuale @benit dhe mos ia mpak poshtërsitë @enterit. Flasin për të njëjtën gjë, antishqiptarizmin, por janë të ndryshëm.
     Njëri është besimtar gomar, tjetri është prift antishqiptar!

     Reply to this comment
   • Pellazgu April 23, 15:12

    @Ben Qyqari

    Është Thomai ai që në gishtin në plagët e Jezusit, jo Kozmai.
    Kozmai është ai shërbëtori i osmanëve, që, me fermanin e sulltanit poshtë veladonit, erdhi të mallkonte shqipen hyjnore dhe iku me hurin e hyrë diku poshtë veladonit…

    Reply to this comment
 4. Lul April 23, 08:39

  Ed Rama duhet ta ndryshoj stilin me politikane te tipit Majko e Blushi nuke eshte k/ bashkie qe punonjesit i pershendeste me pordhe…tani ndryshon puna ortaj po te behen figura kundra teje nuke zevendesohet ajka e ps me politikan te tipit Nard.

  Reply to this comment
 5. LOVE April 23, 08:47

  uuuaaaaa
  shoku Majko ,mos e ka fjalen larg e larg per Funeralin e Rilindjes ?!
  Majko , ju jeni ca te vdekur qe kini frike te vdisni !
  e keni genetike kete ,keni lindur skllever ….liria eshte e pakuptueshme per disa si ju.

  Reply to this comment
 6. xhaja April 23, 08:54

  Majko! Boll me fjale se na cate menderet.

  Deri kur do te beni sikur punoni per popullin ?

  Mendoj se sa te jene ne parlament nje tufe hajdutesh dhe interesaxhinjsh ky vend do te boshatiset.

  Mos aludoni se e ka fajin udhehqja pasi lugen e corbes se prishur e keni ngrene te gjithe.

  Ndryshe nuk ka si spjegohet qe nuk ndeshkoni hajdutet dhe maskarejte.

  Xhaja ka kavaja me brekushe te medhaja por i ndershem.

  Reply to this comment
 7. Edi April 23, 09:00

  Jane gati ti fryjne zjarrit vetem e vetem qe tu dale pak fytyra neper gazeta.

  Reply to this comment
  • anticensurë000 April 23, 12:06

   ke të drejt edo!!
   ti,pas largimit të berishës i ke patentuar të gjitha!!
   të gjithë të tjerët duhet të heshtin,ose minimumi të dalin nëpër medie pa fotografi!!
   edo je njësh! i ke të gjitha gjatësinë,tullacërinë,nacizizmin,psikopatinë e hakmarrjen,askush sta kalon!!

   Reply to this comment
 8. I vdekuri i i rilindur... April 23, 09:32

  Keta duhet te “vdesin” nje here, pa te “rilindin”….Keta jane e njejta “ripjellje” prej nanes parti, kane te njejten mendesi lufte klasash, jane ne qarkullim te njejtet njerez ish,,,ahtu e ish keshtu…Keta sapo t’i kritikosh, te shpallin…armik ose bashkepunetor…Eshte e njejta skorte jashqitjeje e regjimit te kaluar, sikur e kane marre me tapi….Keta duhen pastruar nga i pari tek i fundit, dhe duhet shpallur urgjent protektorat gjerman per 600 vjet….dhe kthim i rrufeshem ne identitetin europian…Kjo eshte zgjidhja e vetme dhe perfundimtare….Nuk ka zgjidhje tjeter…

  Reply to this comment
 9. Zgjidhja perfundimtare... April 23, 09:35

  ..”Protektorat ekonomiko-demokratik, gjerman dhe kthimi urgjent ne identitetin tone te vertete europian—-nuk ka zgjidhje tjeter”….

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi April 23, 10:43

   Mirë e ke z. Majko? Këtu “po vdes edhe fjala”. Ju siguroj se e para fjalë që po vdes është fjala “Rilindje”! Eunukë të PS,- zgjohuni para se të jetë shumë vonë! Tung për çdo trung!

   Reply to this comment
   • Kuakuarakua April 23, 10:47

    “Tung për çdo trung”. E bukur kjo për eunuktrungjet socialdhjeristë. Përsh. Pëllumb!

    Reply to this comment
   • Pellazgu April 23, 15:15

    @Pëllumb zaimi

    Sa më pëlqen kjo “Tung për çdo trung!”. Shumë e gjetur Pëllumb. Ishalla s’janë shumicë trungjet se mori zjarri të gjithëve, sepse ata vetëm për t’u djegur vlejnë.
    Të përshëndes.

    Reply to this comment
 10. shoku " Shpati " April 23, 11:11

  Ju politikanet e sotem jeni si nata me diten me deputetet kooperativiste te kohes se Enverit . Edhe gazetaret e sotem jane si vemie para gazetareve te zerit te popullit !

  Reply to this comment
 11. Lleshi April 23, 11:37

  Ha…ha…haaaaa , Majkoooo ?!?! Po ti o derdimen as fjale s’ke ditur kurre te thuash !

  “Fjale” e ka kuptimin cdo tingull i nxjerre nga nje mendje e mencur dhe e urte , o derdimen , dhe jo llapalloqet e tua dhe shokeve te tu , kudo qe i ke , majtas , djathtas , larte , poshte apo anash !

  Majko udheheqes …..?! Haaaaa………

  Reply to this comment
 12. Kris 1 April 23, 12:06

  Boll me fjale dhe me mos veprim per hir te unitetit.Cfare keni me sharlatanin ne krye te Ps thuajeni hapur.U bete si antaret e byrose qe per cdo gje ishin dakord me xhaxhin per hir te unitetit.Kur shkonin ne burg thoshin rrofte shoku Enver.Jeni strukur ne qelite e komitetit te partise dhe po u zgjat veshet nje sharlatan qe don me u be mbret.
  O pike e zeze,partia e njemilion kastravecave po behet loder ne duart e nje loloje qe te ben per te qeshur kur je ne shtratin e vdekjes.
  Beni zgjedhjet ne ps dhe shporreni qelbesiren neoftese ju dhimbet fati i te majtes dhe populli.

  Reply to this comment
 13. Jimi April 23, 12:10

  Nje keshille per ty Majko dhe sidomos per kolegun tend Bilbilush:
  Me mire te gabosh duke punuar
  se sa te kritikosh duke veshtruar!

  Reply to this comment
 14. lojra gjinosh April 23, 14:47

  edhe ti MAJKO u pasurove me padrejtesine qe te dha shperdorimi i pushtetit si ish minister mbrojtje ,kur largove me ligjin e karrieres shume intelektuale te zote te fushes se mjeksise,ekonomise,finances,inxhinjerise e jurispudences,te cilet pasi mbaruan universitetet si specialista ju pergjigjen detyres se shenjte te mbrojtjes dhe sherbyen ne forcat e armatosura nga viti 1978 ,dhe ti i nxore me marifet ne reforme duke i zvendesuar keta specialista me gjino te papjekur te fiqeve , per te mos i patur” kundershtare” te ligjit, por lepe peqe si djali nga pogradeci i biri i pronarit rasateve te rritjes se koranit,ish drejtor i drejtorise ekonomike dhe u pasurove nga cadministrimi i pasurise ushtarake,
  dhe lojrat e politikaneve pa bosht e hajna eshte mjerimi me i mjeruar i komunizmit ose i demokrazise qe ju pasuroji pa djerse e pa punuar fare.
  Dhe ti e e emrove kristaq gjermenin e shitjes se detit greqise,e bere ate drejtor i politikave te mbrojtjes dhe largove intelektualin topografin e shquar qe ngriti zerin kolonel Pashain

  Reply to this comment
 15. Uarda April 23, 14:56

  Majko ik sa me shpejt nga ajo parti se po ndenje akoma do te behesh b…q… si ata te G99.

  Reply to this comment
 16. nernxa April 23, 14:59

  po ti ç’ben pse nuk e vadit “fjalen” apo nuk ta mban menderja ik ore skuth.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*