Pandemia, konfirmohen 25 vdekje dhe 671 raste të reja me COVID në shtetin fqinj në 24 orë

January 13, 2021 18:15

Pandemia, konfirmohen 25 vdekje dhe 671 raste të reja me COVID në shtetin fqinj në 24 orë

Greqia konfirmoi sot 671 raste të reja të infeksionit të ri të koronavirusit COVID-19, nga të cilët 17 u identifikuan pas kontrolleve në hyrjet e vendit.

Njëherësh sot janë bërë publike edhe 25 vdekje të reja nga COVID-19, duke arritur në 5354 vdekje në total në vend.

Numri i përgjithshëm i rasteve është 146688. Ndërkohë që 340 pacientë po trajtohen të intubuar, 1000 pacientë të tjerë janë larguar nga ICU që nga fillimi i pandemisë.

h.b/dita

January 13, 2021 18:15
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim