“Paniku, nga hienat e së keqes. Betejën, të dielën e fitoi kazani”

September 23, 2019 22:50

“Paniku, nga hienat e së keqes. Betejën, të dielën e fitoi kazani”

Nga Bedri Islami

Të dielën në mbrëmje, deri vonë pas mesnate, duke parë një lajm medial, për tërmetin që do të godiste Shqipërinë pas orës 23 e 30 minuta , tërmet që do të ishte gjashtë ballësh etj, megjithëse jam larg Shqipërisë, qëndrova zgjuar deri në orët e vona të natës.

Isha i bindur se e gjitha ishte sajesë, lajm i rremë. I dhënë qëllimisht. Për të ngjallur më shumë panik. Për të përfituar nga një goditje natyrore. Nga ata që trimërohen kur vrasin; kur shembin, kur futin gjakun mes njerëzve. Për një ditë pushtet më shumë. Për të shpëtuar nga drejtësia. Për t’u tallur me njerëzit. Për të bërë masakrimin e tyre emocional, për të rritur frikën.

Nuk e di se çfarë njerëzish mund të jenë; ata që i publikojnë këto lajme të rreme dhe, sidomos, ata që i mbrojnë.

Ish-kryeministra, ish-presidentë, të larguar nga posti përmes votës, të mallkuar nga më shumë se gjysma e popullsisë, të ndjekur me përbuzje nga më shumë se 1 milion votues, të padobishëm, për të mos thënë të pandreqshëm, falltarë të së keqes, të mjerë në politikën e tyre, hiena që gërmojnë për të keqen!

Kaq e vështirë është të jetoni në paqe, t’u gjendeni, qoftë edhe për një moment pranë njerëzve që dikur u keni vrarë bijtë, u keni vjedhur me qindra milionë euro, përmes gjakut të tyre keni tani pasuri përrallore.

Nuk e di se cila mendje djallëzore qëndron pas tyre, të cilët janë si centaurët e dikurshëm, gjysëm njerëz e gjysëm kafshërorë; të padinjitetshëm në jetën e tyre, meskinë në ide dhe të korruptuar deri në qelizën më të vogël; të gatshëm të shesin gjithçka, deri edhe nderin, për pak pushtet, për një skenë tmerri, pa menduar se pas gjëmës së tyre qëndrojnë njerëz…  Njerëz! Por ata këtë nuk e kuptojnë.

Në media sot ka gjarpërinj, hardhucka, mushkaja, pekazinj, që gëzojnë me të keqen e njerëzve dhe e bëjnë këtë duke u zgërdhirë. Një media e vënë në shërbim të tmerrit, është krim. Betejën mes mediave serioze dhe kazanëve mediatikë të dielën mbrëma e fituan kazanët!

Sheshi “Nënë Tereza”

Rrugët e Tiranës

Zona e Liqenit

Unaza e Re, pjesa drejt TEG

September 23, 2019 22:50
Komento

23 Komente

 1. Alban September 23, 23:18

  DENIM TE ASHPER LIGJOR PER TERRORIZEM PSIKOLOGJIK !

  – Te arrestohet ne flagrance krye- Drakules dhe kryekanibali i Vicidolit, Sali Berisha !

  – Sot ai sterderdhi kupen e krimeve me te renda

  – Nga Alban Dega, Njiu Jork

  Cdo plagosje apo larg qofte vdekje nga paniku psikologjik i cilitdo qyteteri apo qytetarje shqiptare duhet tu kthehet ne akuze per tentative vrasje ose vrasje me qellim ndaj ketyre rrjeteve social- vrastare e social- terroriste nga koka tek kembet !
  Vrane me tritol e barut, vrane me plumba ne 97 mbare Shqiperine ne Gerdec, ekzekutuan pa vendim gjykate me 21 janar 2011, vrane mbi 15 here ne 13 vjet Salikraci shtetin dhe demokracine shqiptare tani vrasin edhe me terror psikologjik ne rrethane fatkqesish natyrore!
  Sali Berisha, Supeshkaqeni- pronari dhe financuesi i “Syri net” me gjakun e Gerdecit, me milionat e CEZ-it, me parate e kokaines…, Clirim Peka vrasesit qe iu mbulua vrasja e nje viktime human-trafiku me pandeshkueshmerine e Ajatollah Ramollah Milloshevic Vicidolit e kushdo tjeter jo vetem te arrestohen ne flagrance por edhe ndeshkohen me ligjet e antiterrorizmit !
  Ne vend te plumbave dhe tritolit prej verteti ata perdorin fjale plumba e tritol, pra terrorin psikologjik qe eshte njesoj dhe ka pasoja te njejta me terrorin
  fizik !
  Megjithe fuqine e ligjit ne rrethanat me rendiese jo vetem atyre, por se pari e pa meshire kanibaleve qe fshihen pas tyre !
  Prokuroria te hetoje me perparesi dhe gjykatat te pershpejtojne gjykimin e tyre !
  Ligji e Drejtesi !

  Reply to this comment
  • Zef Shpatari September 23, 23:59

   Zoti Bedri dhe ti Alban ketu me siper

   Lajmi i rremë po perdoret nga Rama për përfitim politik.

   Po e shfrytëzon “tërmetin” e rremë për ta kaluar atë ligjin kunder mediave qe e quan vete “paketa antishifje” kur ai vete eshte shpifesi me i madh pas Saliut.

   Reply to this comment
 2. bedriu September 23, 23:53

  Mos o Bedri! Tmerr i madh. Pra ti je merzit per kete o vlla. Ke te drejt o vlla. I lodhi Sala shqiptaret. I futi friken! E vertete. I lodhi 2 ore. E vertete. Bela vlla.

  Si thua, a kushton ky epizod traume 200 milion euro? Le te themi sa ky miloti, apo sa inceneratori.

  He vlla? Si thua vlla? E kam merak vlla, ma hiq kete merak vlla.

  Se e kuptoj shqetesimin tend, e te medias.

  Reply to this comment
 3. Lahi bahcja e Cakajve September 24, 01:27

  Bedri,edhe ti nuk je pa gja,me ate bagel artikull per baglat “bisnizmena”!Ne ktej nga Shkodra kena nji fjale te urte qe ju shkon ma se miri… jeni nji mut i ndame per gjyse. Vazhdoni breshka ….edhe pak

  Reply to this comment
 4. 444 September 24, 02:26

  Po mire o Bedri,po ky Rama i vuri ne vije punet per deri sa iku ne NEW YORK dhe i la njerezit jashte?
  Si mund te vleresoje ky halldup delenxhi me shume ca takime mashtruese,por qe
  nuk sjellin gje ne shtepite tona me shume se situaten e rende kur mijra qytetare flejne naten jashte,ne te ftohte,pa ushqime,pa uje,pa wc etj ne mes te stadiumit kur Durresi ka dhjetra hotele turistike bosh per te strehuar qytetaret!
  Mallkusr qofsh o Rama dhe mos e prufsh koken ketu!
  Je bere me i ndyre se Berisha!

  Reply to this comment
 5. ex reader September 24, 03:09

  Të nderuar lexues !
  .
  Krimet e Sali Kërmës kanë kaluar cdo imagjinatë dhe do ti vlersoja shumë teper se BOMBAT ATOMIKE që u hodhën ne Hiroshima & Nagasaki..Japonia I mbylli plaget per 10-15 vjet kurse Shqiperia lengon akoma nen kembet e ‘BURRIT TE SHTETIT TE FAQEZIUT ARVIZI
  .
  Berisha është kthyer në MEGA –MONSTER por nuk është fajtor.
  ..
  Fajtor si thotë analisti virtuoz është Fred Abrahams jane disa administrata amerkane ( pa harruar dhe ca europjane) qe nuk I vune vize te kuqe Berishales ne 1997 -1998 por e toleruan..
  .
  Ky tolerim spjegohet nga nje mendim criminal se gjoja Sali Elezbiberisha hodhi komunizmn qe ne vete vete eshte nje veprim kanibal se ai fare komunizmi ne Shqiperi kishte vdekur qe ne 17 dhjetor 1981..Pra elezbiberoamerikanet munden nje kufome qe kishte 10 vdekur ne 1991..pa harruar dhe “SHENJTORIN MERO qe akoma mban gjalle nekrofagizmin e tij me ca dashkaloce dhe kastriot derrvishe
  ..
  JU LUTEM PAK VEMENDJE:
  .
  KRY –MONSTRA E VIQIDOLIT ne kohen qe u kap nipi Enver Hoxhes me droge (gjasme se prodhimi nuk kishte filluar) nxitoi te genjente ne dy fakte PABESUESHMERISHT MAKABRE DHE E TREDOI VETEN DEBIL DHE DEVIL
  ********************

  rasti pare

  .
  Sipas të dhënave të një web-I prane Shkelzen Berishes….Ermal Hoxha nipi super liderit Enver hoxha, i arrestuar për dosjen e laboratorit të kokainës rezulton të jetë aksioner në tre restorante, dy prej të cilave, me seli në Neustad të Gjermanisë dhe restoranti i tretë në Norvegji.
  Referuar dokumentacioneve të siguruara nga kompania ndërkombëtare“ Orbis” Ermal Hoxha është regjisturar si bashkëaksioner në restorantin “Pizza Paradaies” në Neustadt të Gjermanisë, ku xhiroja vjetore rezulton të jetë 13 milionë dollarë. Kompania është themeluar në vitin 2012 me bashkëaksionerë Ermal Hoxhën dhe Vojsava Tagën dhe situacioni financiar i refereohet veprimeve bankare të fund dhjetorit 2014, pak ditë nga operacioni policor për arrestimin e rrjetit të prodhimit të kokainës, e njohur si dosja “Xibraka”, citon Tv Channel One në Shqipëri.
  Po në këtë qytet, Hoxha ka një tjetër restorant me emrin “Zur Bruecke”. Restoranti është hapur në 2008 dhe bashkëaksioner ka Mathias Glatte. Por në dokumentet e siguruara nga kompania “ Orbis”,Channel One zbuloi se Ermal Hoxha ka blerë 100 për qind të aksioneve në janar të 2014-ës. Në këtë restorant xhiro vjetore është 1 milionë dollarë.

  Rasti I dyte

  Ish-kryeministri monstër Sali Berisha ka publikuar disa fotografi makinash luksoze, me pretendimin se i përkasin nipit të Enver Hoxha, i akuzuar për trafikim ndërkombëtar lëndësh narkotike. Reagimet në faqen e tij në “Facebook” kanë qenë të shumta, kryesisht në fotografinë e një “Hummeri” që drejtohet nga pejani Kastriot Kukaj, i cili u vra në vitin 2013.
  Ja disa nga komentet në FB:
  “Prezanto fakte tjera ju lutemi. Ky është tashmë i ndjeri Toti Kuka dhe këtë makinë e mban familja e tij në Pejë. Kujtimi s’ka të bëjë fare me ato që thoni, të gjitha makinat në vazhdim janë të dizajnuara nga i ndjeri Toti dhe gjenden nëpër Kosovë… “Heke kët foto ky osht Kastriot Kuka, tash i ndjerë heke sa ma shpejt”
  “Unë personalisht do ta padis. Për njollosje të emrit dhe sendeve të vëllaut TOTI”.
  “Ky është H2-shi i Totit, nuk është i nipit Enver Hoxhës hasha”
  “Kjo osht makina Kastriot Kukes nga Peja tash e 1 vit ka vdekur makinat i ka familja i ban kujtim nga i ndjeri Kastriot Kuka Toti”.
  Lidhur me publikimin e kësaj fotografie kanë reaguar edhe të afërmit e Kukajt.
  “Kastriot Kukaj është djali i hallës sime dhe prej tetorit të vitit 2013 nuk jeton më. Makinën, të cilën Berisha e ka hedhur në Facebook, është e djalit të hallës sime dhe së bashku e kemi sjellë nga Amerika. Madje edhe një makinë tjetër në fotot e që ka hedhur ish¬kryeministri i Shqipërisë është e jona. E kemi marrë në Amerikë. Kjo që Berisha ka bërë është e turpshme. Do t’i thosha Sali Berishës se gjesti i tij është i turpshëm. Është turp i turpeve. E theksoj, të publikosh foton e një të ndjeri, për diçka që nuk ka të bëjë me të, është një turp i madh”, – deklaroi në fund gazetë në Tiranë, kushëriri i Kastriotit,
  ..
  Shenim:
  Keto dy” fake “fakte rrenqethese behen nga nje ish kryminister dhe ish president tregojne jo vetem djallezine e tij por dhe shkallen e ulet te intelektit sepse u kthyen ne boomerang pasi nuk kaluan 24 ore dhe dolen kembet e VIQIDOLSIT DIGJITAL..

  Reply to this comment
 6. Poshtë maskarenjtë që shfrytzojnë dhe tërmetin si hajdutë! September 24, 07:04

  Duhet të jetë makina propgandistike gebelsiane e Edi Ramës që e ka fabrikuar dhe po e çfrytzon me djallëzi këtë lajm. Është një lloj si djegia e Rajshtagut për të justifikuar aprovimin sa më shpejt të ligjit që kryehajdutin e Shqipërisë do ta bëj diktator të mirfilltë. Guxoni pastaj të shkruani sikurse po shkruajmë në këtë faqe të gazetës Dita. Hajduti i nerum Edi Rama, me aprovimin e këtij ligji do të shëndrohet në agjentin e fshehtë të Shvejkut, kapterin e parë Bertshnajder që arrestoj pijeshitsin Palivec për tradhëti të lartë ndaj perandorisë se tha “E hoqa portretin e perandorit se e dhjenë mizat”. Ai, me kompjutër në dorë, do të përgjoj çdo faqe të internetit, dhe, mjerë gazetarët, pronarët e gazetave dhe ne që nxjerim marazin duke shkruajtur ndonjë gjë në këtë faqe të nerume. I pari rrezik do ta haj bashkëkomentuesi i nerum Intelektual, me gjobë ndoshta miljona dollaro dhe, po s’ pati para për të paguar, ligji thuhet që do të parashikoj konvertimin me burg të gjobës, dhe rrezik Intelektuali do të haj burgimin e përjetshëm sepse ka thënë që portreti i “perandorit” tonë, të nerumit lartgjatësia e tij Edi Rama, i është dhjerë portreti fund e krye.Ligji do të parashikoj jo vetëm ato që do të shkruhen e thuhen por edhe ato që janë shkruajtur e thënë dhe do të kenë preçedencë ato që cënojnë pastërtinë e portretit të lartëgjatësisë së tij perandorit. Ligji do të parashikoj që gjobat për shpifje, që do të jenë të majme, do ti menaxhoj direkt lartgjatësia e tij perandori i cili po pregatit një thes tjetër parash krahas thesit me paratë e PPP-ve. Me aprovimin e këtij ligji shumë punë do ti hapen kryeministrit tonë që një pjesë të kohës do ti kaloj te shtëpija muze me gjethe me kompjuterin special duke përgjuar aktivitetin subversiv shpifës ndaj portretit të tij të pastër. Kryeministri ynë është i vendosur të bëj shtet!
  Kujdes njerëz, kompjuteri special që do të instalohet në shtëpinë me gjethe në dispozicion të aktivitet përgjues të kryeministrit kap edhe valët telepatike të trurit prandaj mos guxoni jo vetëm të thoni e të shkruani por edhe të mendoni, e theksoj, të mendoni ndonjë gjë që cënon portretin e tij të nerum se do ta hani për tradhëti të lartë ndaj “perandorisë”!!

  Reply to this comment
 7. anticensurë25642654 September 24, 08:18

  “Në media sot ka gjarpërinj, hardhucka, mushkaja, pekazinj ……..”etje,etje o bedriu i rilindjes!!
  ti je një prej tyre o bedri!të thërrasësh “kapeni hajdutin” nuk të nxjerr si të ndershëm ty o bedri!!
  sepse në mos në atë rast,kur ti ulëret,ti je pjesë e bandës së hajdutëve!!të asaj bandës tjetër,të badës kundërshtare!!
  kështu o bedri mavria,o bedri debili!
  mjafton përdorimi i fjalëve të timonierit botëror,kryetar i njërës bandë kriminale,për të vërtetuar se dhe ti nuk je më i mirë se ata që shan!!
  pale kur shkruan “Të dielën në mbrëmje, deri vonë pas mesnate,…………………………………qëndrova zgjuar deri në orët e vona të natës.”,nuk bën gjë tjetër veçse tregon injorancën tënde!tregon se sa i paditur je!!
  ti “megjithëse jam larg Shqipërisë”,prapë ke pasur frikë se mund të jetë i vërtetë një “lajm” i tillë!?
  kurse unë që “jetoja brënda “lajmit”” ja futa gjumit,sepse e dija fare mirë se nuk mund të ndodhte një gjë e tillë!se është e pamundur që të parashikohet një tërmet as në kohë e as në intensitet!se një tërmet mund të ndodhë në çdo moment dhe në çdo kohë!!tërmeti është si vdekja o bedri tarrallaku!!pak më ndryshe,por e ngjashme!!vdekja vjen një ditë për njeriun,tërmeti ndodh në tokë!!të dyja nuk dihen!
  e vetmia gjë e sigurtë është se një ditë të trokasin në derë!!
  bedri zhgaravina,mëso diçka më shumë!nuk ja vlen vetëm të dish ti rendisësh fjalët bukur e mirë!ti bësh të duken të dreja e llogjike!!
  duhet të jenë dhe jo të duken!!kur janë bëjnë efektin e duhur.
  kur duken!?
  një ditë njerzit kuptojnë se nuk janë ashtu si predikohen!!
  bedri o pjesë e halesë propagandistike të politikës kriminale!!

  Reply to this comment
 8. Na kujtove o Bedri avionet anti-mushkonja September 24, 09:06

  Boll o Bedri se po me kujtohet tani shefi yne Rama kur dha publikisht para shqiptareve se avionet e droges jane avione qe sperkasin kunder mushkonjave.

  Reply to this comment
 9. Vasili September 24, 10:08

  Perseri lejohet ky demagog katundar formezuar ne themel nga islamizmi anadollak dhe komunizmi hoxhist,del dhe ben moral,krejt ne te kunder me ate qe eshte vet.
  Ai prej kohesh, eshte thartuar me alter egot e tij,katundaret e kulles sali-meta,pasi dikur nuk e kane pranuar ne sofren e tyre,sic ben me te tjeret si ai dhe qe ben kurban dhe shqyen dhe vazhdojne ta shqyejne Shqiperine.
  Ja kjo eshte thjesht e verteteta fotografike pa koment,prandaj vazhdon zhytja thelle dhe me thelle ne halemocalin arnautas,ku si garnitur,qendron ndonje raja,si rama,lubonja,apo psudo zheji etj,

  Reply to this comment
 10. TEMO September 24, 11:48

  TE LUMT B.ISLAMI.I SHKROVE TE GJITHA POR PA EMER.JU E DINI EMRIN,EMRAT,EDHE NE I DIM ATA.
  -AI QUHET SB,I TMERRSHMI NR.1.I EMRUARI RAMIZ ALISE,ELEZ BIBERAJ DHE MIRATUARE NGA RAJERSONI.
  -QELLIMI ISHTE PERMBYSJA E KOMUNIZMIT DHE BASHKE ME TE EDHE KOMUNISTET,TASHME SOCIALISTET-MYSLYMANET.
  -DHE BASHKE ME KOMUNIZMIN..EDHE GJITHSHKA QE U NDERTUA PER 50 VJET NGA POPULLI.SE ENVERI DIHRT SE NUK MUND TI BENTE DUART ME KALLO.
  -DHE LUFTA NDAJ ENVERIZMIT PO VAZHDON DERISA TE SHUHET E GJITHE SHQIPERIA…SE KESHTU E KA MARRE POROSINE I DERGUARI UDB QE NE 1974.
  -EDHE TERMETI QE DO BINTE NE 11-30,ME 6 BALLE..U KURDIS NGA ZENI I TIJ QE SPONSORIZON ÇIM PEKEN,SHOKUN E NGUSHT TE QEJFERISE-I.META.
  -PRA-DIHET KUSH JANE ATA QE NE 30 VITE I KANE BERE GJEMEN KETIJ VENDI DHE NUK KANE PSUARE ASGJE.DHE KJO KA NJE ARSYE TE FORTE:AI-SB..E KA KAPUR DEMIN PER BRIRESH E JO PER BISHTI.PRA-AI NE 92 KAPI DREJTESINE.DHE E KA AKOMA.AJO NUK BEHET KURRE SADO QE ONM PO MUNDOHET.SE NUK NUND TE DENOI DJALI BABAN E TIJ.DHE BABAI DREJTESISE DHE ÇDO KRIMI NE KETE VEND E KA EMMRIN SB.FOL E SHKRUAJ HAPUR Z.BEDRI,JU TE D I T E S QE PO HESHTNI KOHET E FUNDUT.NDRYSHE NUK MPOSHTET E KEQA E MADHE 30 VJEÇARE.
  -NUK MUND TE BEHET AS PD DHE AS SHQIPERIA PA U LARGUARE NGA SKENA POLITIKE KY NKERI-FANTAZME.
  -SHUME PD- ISTE E DIN KETE POR NUK FLASIN DOTE.KETE E DI EVROPA DHE AMERIKA KUR FOLI SHKOQUR NE 2017.”…FUTUNI NE KUVEND E ZGJEDHJE SE NE DO I NJOHIM ZGJEDHJET QE DO BEJE PS..” DHE DIHET SI VAJTI PUNA.
  -POR SALIZMI VAZHDOI NE 2019.TASHME BE+SHBA NUK JA FALIN ME BERISHIZMIT.PD DUHET TE REFORMOHET NGA E PARA PA SALIUN,LULIN,MULERINE,SALIANERINE E VIDIOS “BABALE,” ETJ.

  Reply to this comment
 11. Edhe të përmbyset bota hajduti shikon mbase përfiton diçka! September 24, 13:57

  Zoti Bedrin lajmi i tërmetit nuk është i kazanit por i atyre që fshihen pas kazanit, dhe shpejtësia e aktivizimit të prokurorisë për të zbuluar se kush e përhapi këtë lajm dhe dalja urgjente e zonjës së ministrisë së mbrojtjes që dha edhe dënimin me burg për fajtorin, të bën të mendosh që lajmi s’ka dal nga kazani, as nga tenxherja, por nga tepsia e Edi Ramës. Kjo do të provohet nga prokurorja e nerume Arta Marku. Në qoftë se ajo nuk nuk do të zbuloj autorin e lajmit të rrem për tërmet, lajmi duhet të jetë jo nga kazani sikurse anatemoni ju zoti Bedri, por vërtet nga tepsia gebelsiane e të nerumit Edvin Rama. Tymi i lajmit të tipit Rajshtag, s’do të vonoj të dal në Rajshtagun tonë që shpëtoj pa u djegur fal dekretit zjarrfikës të presidenti tonë të çdkretimit të zgjedhjeve të 30 qershorit. Me aprovimin e ligjit antishpifje do të realizohet mbrojtja nga përbaltja të figurave të nerume të kombit tonë si Sali Berisha, Fatos Nano, Ilir Meta veçanrisht do të mbroj prestigjin që do të rritet këto ditë të kryeministrit tonë që do të takoj “tet a tetë” presidentin e nerum Trump. Sa të lumtur do të jemi kur të postohet fotografia e liderit tonë të kalibrit botëror Edi Ramës duke u puthur e përqafuar me presidentin e SHBA! Ç’ fitorje e madhe e permasave botërore do të jetë kjo fotografi për popullin tonë heroik. Do të shërohet edhe plaga e rëndë që i është shkakuar popullit nga tërmeti fallco që na kujtoj një çik kohën kur oficerat e repartit ku bënim zborin na lajmëronin që të qëndronim gati se në orën 21:30 të darkës do të jipet alarm për repartin dhe kur përfaqsuesi i ministrisë që sot mbulon zonja Xhaçka vinte për të kontrolluar ngritjen në kohë në gadishmëri luftarake gjente në rrugën drejt posbllokut tufa tufa rezervistët të gatshëm në pritjen e sinjalit të alarmit. Më i rregullti ishte rezervisti i devotshëm Kol Tanku që përfaqsuesi i ministrisë e gjeti duke bër muhabet me rojen e postbllokut të repartit dhe kur e pyeti se çfarë kërkon aty ai mbasi nderoj ushtarakisht i tha që na ka lajmëruar komandanti i repartit që sonte në 9 e 30 kemi alarm dhe po pres këtu te postblloku që të jem në rregull me detyrën. Edhe presidenti ynë i tërmetit apokaliptik 1500 ballësh dhe ai që përhapi lajmin për tërmetin e rremë, të dy kanë pika takimi me komandantin e repartit që lajmëronte efektivin që do të ketë alarm gadishmërie. Vetëm presidenti duhet të përcaktonte për veç magnitudës datën dhe orën e saktë të tërmetit alarm stërvitor ama para tërmetit real që na tundi mirë që ai e dinte mirë se kur do të ndodhte. Në këtë tërmet alarm stërvitor njerëzit do të përfitonin shumë sikurse përfituan me tërmet alarmin e orës 21.30 duke qëndruar jashtë si në kushte reale të një tërmeti të vërtetë. Prandaj zoti Bedri alarmet për tërmete nga presidenti, nga kryeministri janë pozitive që njerzit të paragatiten në kushtet e tërmetit real dhe, njëkohësisht, presidenti rimer rolin e dëmtuar të protgonistit në politikë ndërsa kryeministri parpregatit terrenin për aprovimin e ligjit anti shpifje.

  Reply to this comment
 12. kris 1 September 24, 14:46

  Rajshtagu vazhdon e digjet ,Bedriu I bie kazanit.
  Permbyse kazanin Te dridhet Sulltani

  Reply to this comment
 13. info analitike September 24, 15:05

  NUk e kabe fajin gazetaret por histeria e injoranca e njerezve. Po pse mos ta bejne kur ka njerez budallenj qe u besojne gaetareve pacavure. Ja njesoj si ata qe u besojne shkrimeve te viktoreve e bedrinjve.

  Reply to this comment
 14. mirel September 24, 15:08

  Bedri Baze..te ka dhene racionin e devotshmerise ndaj Rilindjes Merua?
  Se le nam o burre i dheut. Pse mo Berisha i tha Termetit “bjer”..?
  Edhe, Rilindja i tha “ndal”.
  Shqipot po ngelen rrugeve te botes si arixhinj, njerezia po humbasin shtepi e katandi se po bem Hece Ramuti, se cpon Bankers dhe i helmon me gaz..cfare te numerojme me pare, koncesionet qe po jua shton shqiptareve ne kurriz si zinxhire roberie?
  Shyqyr qe gjete nje rast te tregosh peralla me hardhuca e gjarperinj. Kush hane hardhuca e gjarperinj? Kush eshte kucedra qe po i pi gjakun shqiptareve me taksa e borxhe, me kamata rrugesh te paguara, me Unaza dhe tunele te shembur? Kush eshte kucedra? E gjen dot, apo je kthyer prape ne sherbim te te zot, si qen rrugesh, vete nga vete dhe kthehesh prape te hash kocken e vjeter

  Reply to this comment
 15. hiroshima viqidolit September 24, 16:32

  Nese ka vullkan apo cunam qe po e mbyt ate vend pergjithmone ai eshte SALI SATANAI para te cilit Edi rame PERVERSI rri si nje xhirafe 2 metroshe perballe kafshes prehistorike te Viqidolit

  Pse keto krime TE DOKUMENTUARA DHE NE VARIANTE TE TJERA jane turp per Ameriken e Trampit (+ obame-bush-klinton) por dhe Gjermanine e Frau Merkelit ?

  1. Vrasja e Azem Hajdarit

  “Berisha ishte i informuar për ardhjen e Fatmirit në Tiranë që me 11 shtator dhe me stacionimin e tyre pranë PD që në momentin e parë. Ai, i alarmuar thërret në zyrën e tij Hajdarin, i cili po hezitonte të dilte të takonte Fatmirin në atë vend që do komprometonte Hajdarin, ashtu të kompromentuar para syve të Berishës. Biseda e nervozuar që ka bërë Berisha me Hajdarin në ato momente (bisedë e dëgjuar vetëm nga Linda Ihsani më vonë e vdekur në mënyrë të “papritur” si shumë të tjerë afër Berishës) tregon se Hajdari është urdhëruar që të dalë e të largojë ata që kishte sjellë vetë aty, pra Haklajt. Vetë nxitimi i Hajdarit gjatë daljes se tij e tregon këtë kërcenim. Po përse Berisha nuk njoftoi organet shtetërore se PD ishte rrethuar nga kriminelët tuaj, por përdori Hajdarin për t’i larguar ata?”.

  2. 14 Shtatori ‘98

  “Unë që kam qenë një nga zbatuesit e këtij skenari, për grusht shteti, me direktivë të Marshallit. I them Marshallit se ka ikur koha e budallenjve si puna ime, që sulmonin institucionet e shtetit për interesat karrieriste e antishqiptare të tij”, ka deklaruar Haxhia. Po ashtu, Haxhia ka folur edhe për direktivat e Berishës. “Ditën e këtij grushti shteti udhëzimet që vinin nga Berisha ishin të mos sulmohej e të mos merrej Presidenca, por vetëm Kryeministria e braktisur nga Nano, që i fiksuar pas plumbit që i la në tavolinën e tij, ndihmësi i tij, por shërbëtori i treshes Kastriot Islami, në 13 shtator, kishte marrë arratinë për Maqedoni”.

  3. Hapja e depove të armëve

  “Një herë pati thënë që depot e armëve i hapën rebelët e kuq, herën tjetër që erdhën nga deti ata që i hapën depot dhe tani, në fund, që ai paska lejuar hapjen e tyre për të armatosur popullin, që të mbrojë veten nga bandat e kuqe. E vërteta e hapjes së depove të armëve është ajo që ato depot i hapi populli i rebeluar i Jugut, për të rrezuar Berishën. Dhe Berisha, i fiksuar nga revolta me armë e nisur në Jug, urdhëroi hapjen e depove në Veri dhe shpërndarjen e armëve për militantët e PD në Tiranë, me qëllim që, konfliktin në mes tij e popullit të revoltuar kundër politikave të PD e Berishës, ta shndërronte në një konflikt Jug-Veri”.

  4. Bashkëpunimi me Millosheviçin

  “Tani na del e përrallis se depot i hapa që populli të armatosej e mbronte vetveten dhe armët të shkonin në Kosovë, që shqiptarët e Kosovës të mbronin pragun e tyre nga pushtuesi serb. Nuk ka hipokrizi e tallje më të madhe kur dëgjon këto fjalë nga goja e atij që ka furnizuar makinën e luftës së Millosheviçit me karburant e armë në gjenocidin e tij ndaj popullit boshnjak e atij të shqiptarëve të Kosovës. I thotë ai që ka përndjekur, përzënë dhe burgosur të gjithë patriotët nga Kosova, që ishin bërthama e parë e UÇK, duke inskenuar futjen e armëve në shtëpitë, ku banonin në atdheun mëmë, nëpërmjet falangave të SHIK-ut famëkeq të Gazisedes”.

  5. Lidhja me UDB jugosllave

  “Dihet tashmë se rolin kryesor për zgjedhjen e fitoren e Berishës dhe PD në ‘92 e luajti Elez Biberaj me Zërin e Amerikës, që e vuri në funksion të PD dhe Berishës dhe ambasadorin Rajerson, i ardhur çuditërisht nga Beogradi me një çantë, ku kishte dosjet e politikanëve të ‘rinj’ të pluralizmit shqiptarë të marra nëpërmjet kanaleve të UDB. Elez Biberaj ka qenë një shqiptar i arratisur në Jugosllavi e pas qëndrimit disavjeçar të familjes se tij u ndihmua nga UDB të emigronte në Amerikë. Aty, ai, me ndihmën e njerëzve të lobit serb në Amerikë, arriti të bëjë karrierë deri si këshilltar i Departamentit të Jashtëm Amerikan. Pra Berisha erdhi në pushtet i mbështetur nga lobi serb ne Amerikë që ka pasur ndikim të madh në administratën e Bushit në vitet ‘90 nëpërmjet Igellberger, i cili kishte lidhje e interesa ekonomike me Serbinë e konkretisht firmën Zastava”.

  6. Për torturimin dhe zhdukjen e Remzi Hoxhës

  “Arrestimi i Remzi Hoxhës është bërë me urdhër të Gazidedes, kjo është e sigurt. Atëherë mes nesh flitej se Remzi Hoxha kishte filmuar një takim të Berishës, Gligorovit e Millosheviçit në vilën Viljana në Ohër. Që ka pasë një takim Berisha-Gligorov në atë vilë, kjo është e vërtetë. Nuk di për Millosheviçin, por ajo që më ka bërë përshtypje në atë takim është se asnjë nga shoqëruesit e Berishës nuk është lejuar të futet në brendësi të kësaj vile. Gjë që nuk na ka ndodhur kurrë në asnjë takim tjetër ndërkombëtar, madje as në Shtëpinë e Bardhë… Remziu ka vdekur nga torturat në qelitë e SHIK-ut. Atë kohë qarkulluan nën zë dy variante për trupin: njëri, që u transportua në det afër Lezhës me lundër dhe u hodh atje dhe, i dyti, që kufoma u dogj dhe u varros diku në anën e pasme të Dajtit”.

  7. Plani për të vrarë Aleksandër Meksin

  “Lajmi i shumëpritur për rrëzimin e avionit që mbante Meksin nuk kishte ardhur, sepse falë pilotit italian me mjaft përvojë në fluturimet e tij në vendet afrikane si Somali, Libi, kishte bërë një ulje të pamundur në pistën e errët të Rinasit duke shpëtuar jetën e Meksit dhe pjesëtarëve të tjerë të delegacionit shqiptarë, dhe duke shuar ëndrrat e Koplikut për t’u bërë kryeministër dhe ato të Marshallit për të hequr qafe një kundërshtar potencial të tij Aleksandër Meksin…”.

  8. Plani për të vrarë Sabit Brokajn

  “Sa për rastin e Dr. Sabit Brokaj është një kërkesë që i ka bërë Hajdari vëllait tim, e jo mua, për ta vrarë Dr. Sabitin. Vëllai im e ka hedhur poshtë këtë kërkesë të Hajdarit. Në atë kohë unë nuk flisja me Hajdarin pas ngjarjes te Stadiumi Dinamo. Por Azemi merrte çdo ditë në telefon në Presidencë dhe kërkonte të bashkohej me ne që ishim në Presidencë për mbrojtjen e Berishës. Dhe ka qenë kërkesa ime për Berishën në atë kohë, që pas këtyre lutjeve të Azemit, ai u përfshi përsëri në strukturat e PD në atë pranverë të ’97, pasi ai ishte i larguar nga këto struktura”.

  9. Bashkëpunimi me terroristët

  “Kishin ndryshuar personazhet, dikur në kohë të Berishës u merrte lekë arabëve për leje qëndrimi shtetasi Haxhi Bardhi, kushëri i afërt i Berishës e njeri i Gazidedes, tani u merrje lekë t’i me Klosin. Sepse këto 25 vite vetëm riciklime kemi patur në politikë e vjedhje, ikën një mashtrues e hajdut si puna jote e vjen një mashtrues e hajdut si puna e Flamur Nokës, ju jeni prurjet tipike të dy krahëve të këtij tranzicioni e riciklimi kriminal. Ti erdhe nga skutat e Sigurimit, ndërsa Muli nga skutat e UDB”.

  10. Atentati ndaj Ambasadës Amerikane

  “Është e vërtetë që ka patur një skenar për hedhjen në erë të ambasadës amerikane në vjeshtën e ’98, në prag të sulmeve të NATO ndaj Serbisë, duke përdorur celulat e Bin Laden në Shqipëri. Në këtë skenar, pa dijeninë time, do gjendesha në kamionin me eksploziv që do hidhe në erë ambasadën amerikane, por vrasja e Hajdarit e pengoi këtë skenar, vrasje në të cilën u gjenda i përzier pa dijeninë time”.

  11. Eliminimi i figurave të PD

  “Për kujtesë marshallit: A ke ndonjë njoftim apo të dhënë nga qytetari yt dixhital për mikun tuaj doktor në Itali të cilit i pate besuar strehimin e fëmijëve të tu e dhëndrit me supermbesën e vogël në arratinë e 13 Marsit ‘97? Pse të gjithë ish-funksionarët e PD, që dinin shumë për ty dhe ishin bashkëpunëtorë të ngushtë tuajt, pas sëmundjeve të ‘papritura’ të tyre i çove për ‘shërim’ në kliniken e këtij doktori, nga ku të gjithë u kthyen të ‘shëruar’ me përjashtim të njërit që nuk pati ‘fatin’ e këtyre të tjerëve të ‘shërohej, ‘sepse ra në fund të detit së bashku me helikopterin, që i dhe me urgjencë për ta çuar të ‘shërohej’ si të tjerët?”.

  12. Bomba te kioska e Lush Përpalit

  “Rasti i parë është vendosja e bombës tek kioska e Lush Përpalit. Ka qenë dita kur ti Ylli do ikje në Turqi për të marrë ndihma për gazetën tënde të partisë tek miqtë e Berishës. Para se të niseshe kemi folur për vendosjen e kësaj bombe, kuptohet me porosi të ‘marshallit’ dhe të kam thënë që sa do zbresësh në Turqi kjo punë është e mbaruar. Dhe e vërteta është se pa zbritur ti akoma në aeroportin e Stambollit, bomba është vendosur dhe i pari që ke marrë lajmin në tel. ke qenë Ti apo ke harruar? Mos më thuaj që kur zbrite në Stamboll nuk të pritën aty Miri i Xhikes me Ylli Kelmendin me porosinë time kuptohet”.

  13. Bomba te zyrat e Sorosit

  “Prindërit e mi të thjeshtë e të ndershëm më kanë edukuar të mos gënjej kurrë, të mos shpif, të mos vjedh, te jem i ndershëm e besnik. Ndërsa ti, kuptohet që ke marrë shumë nga zanati i babait tënd prej sigurimsi. Nuk e njof as Sorosin as soroistat. Por dua të kujtoj ty dhe Salehut se me porosi të tij kemi vendosur bombën në ndërtesën e këtij fondacioni në mars të ’97-s, sepse ky, sipas Salehut, po financonte rebelimin e kuq dhe gazetën e këtij rebelimi, “Koha jonë”.

  14. Bomba tek VEFA

  “Atë ditë që ka shpërthyer bomba tek VEFA kam qenë në zyrën e Agim Shehut. Kemi shkuar që të dy në vendngjarje. Pas dy ditësh u vu në lëvizje shteti. Berisha ka qenë në Dajt. Shkoi dhe e mori helikopteri dhe e çoi në Presidencë. I thashë kështu-kështu dhe ai e priti shumë qetë, “E di, e di”, më tha. Pas rreth 3-4 ditësh vjen një miku im i komisariatit numër 3, një polic i vjetër dhe profesionist. Ai thotë që “unë e di kush e ka vënë bombën tek VEFA”. Polici më tha mua që ta transmetoja tek Berisha. Atë bombë e ka vu, vëllai i Il Mulletit. Vëllai Il Mulletit ka qenë bashkëpronar i firmës Shqiponja, ortak me Tritan Shehin, me Anton Gjergjin”.

  15. Akuza për Shkëlzen Berishën

  “Kam qenë dëshmitar vetë në distancë kur Zeni ka marrë 30 milionë lireta nga Miri i Xhikes tek stadiumi “Qemal Stafa”. Plus do të shtoja edhe diçka tjetër për Zenin; çfarë e lidhte Zenin e “vogël” me Fitim Gërxhalliun e firmës “Gjallica”? E pyes babë Saliun: A kishte dijeni që Zeni shoqërohej me Fitimin? Apo nuk e pa as Fitimin kur ishte i ftuar personal i Zenit në festimet e 28 Nëntorit në darkën që jepnit ju o Salë Mashtruesi. Po qe se edhe këtë e quan gënjeshtër, të hapen arshivat e TVSH dhe shihni kronikën se më ke shoqërohej Zeni jot i dashur”.

  16. Klani numër një i mafies

  “Klani numër një i mafies në Shqipëri është klani i Berishës, apo ai “Trustit të Gështenjave të Tropojës”. Ky klan i ka fillimet e tij në mesin e viteve ’90, por fuqinë e tij të madhe ekonomike e kriminale e arriti në qeverisjen e dytë të Berishës. Ky klan edhe në saje të lidhjeve me shumë fije të dukshme e padukshme me agjenturën serbe, arriti të fuqizohet dhe shtrijë ndikimin e tij në gjithë shtetin shqiptar. Veprimtarinë e tij e nisi me kontrabandën e naftës dhe armëve në drejtim të ish-Jugosllavisë, me trafiqet e drogës dhe e vazhdoj me shitjen e aseteve dhe pasurive kombëtare. Edhe lufta që u bë ndaj bandave në dy vitet e para të sundimit të dytë të Berishës ishte një luftë për pastrimin e kundërshtarëve dhe pastrimin e rrugës për fuqizimin absolut të këtij klani, jo vetëm mafioz, por edhe antikombëtar”.

  Turp per demonkracine biberishiste
  e instaluar “nga miqte” ne Shqiperi !!

  …..
  Turp per bedrislamiket e Dites
  . qe akuzojne Berish-bash meten per idiotizma si termeti
  .
  dhe kane harruar ate qe thote saktesisht nje komentues me lart :(citoj)
  ….
  Krimet e Sali Kërmës kanë kaluar cdo imagjinatë dhe do ti vlersoja shumë teper se BOMBAT ATOMIKE që u hodhën ne Hiroshima & Nagasaki..Japonia I mbylli plaget per 10-15 vjet kurse Shqiperia lengon akoma nen kembet e ‘BURRIT TE SHTETIT TE FAQEZIUT ARVIZI
  .
  Berisha është kthyer në MEGA –MONSTER por nuk është fajtor.
  ..
  Fajtor si thotë analisti virtuoz është Fred Abrahams jane disa administrata amerkane ( pa harruar dhe ca europjane) qe nuk I vune vize te kuqe Berishales ne 1997 -1998 por e toleruan..
  .
  Ky tolerim spjegohet nga nje mendim criminal se gjoja Sali Elezbiberisha hodhi komunizmn qe ne vete vete eshte nje veprim kanibal se ai fare komunizmi ne Shqiperi kishte vdekur qe ne 17 dhjetor 1981..

  Pra elezbiberoamerikanet munden nje kufome qe kishte 10 vdekur ne 1991..pa harruar dhe “SHENJTORIN MERO “qe akoma mban gjalle nekrofagizmin e tij me ca dashkaloce dhe karstriot derrvishe..

  Reply to this comment
  • perrallat me hiroshima September 24, 17:26

   Kur se pari ti radhit Vrasjen e Azem Hajdarit te fatura e Berishes duket qe je nje koqe gomari. Berisha tha ate nate 12 shtatori 2 ore pas vrasjes Azemit emrat e vrasesve. Shteti i mbajti ato vrases ne detyra shefash policie deri kur hasmerite i qeruan nje nga nje. Te fundit per ta mbrojtur nga plumbi e futen ne burg. Si duket nga qe ishin njerezit e Berishes!!!
   Hajde gomare qe mban kjo toke hajde.

   Reply to this comment
 16. hiroshima viqidolit & nagasaki biberishes September 24, 18:03

  pershendetje “perralla me Hiroshima”
  Kerkoj falje per disa “kilogram” pasaktesi per vrasjene Azem Gomarit por ato jane te Izet Haxhise..
  .
  Pra kerkoj ndjese per keto pasaktesi…por me lejo te shtoj tonelata krime te Perbindeshit Te Lugit te Zi te Tropojes
  .
  Njihu dhe me Nagasakin…dhe turpi i mbulofte vendet perendimore pa perjashtim per usali serberishen e tyre
  .

  Sali SERBerisha ka në ndërgjegjën e tij njëzet vjet krime, e jo vetëm shkaktuar prej pushtetit të tij personal të ushtruar dhunshëm, por edhe si pjesëmarrës direkt në krime të përbindshme siç janë vrasja e 26 njerëzve në Gërdec, ku protagonist ishte edhe ish-ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu, i cili i ka shkarë drejtësisë vetëm për shkak të imunitetit si deputet, çfarë është një skandal sepse nuk ka imunitet që e mbron shkaktarin e krimit qoftë ky deputet, ministër apo kryeministër i një vendi.
  *
  Sali Berisha duhet të dalë para togave të zeza dhe të jap llogari për SHIK-un e tij, këtë mekanizëm monstruoz, që pasi e torturoi, e vrau dhe e zhduku pa gjurmë veprimtarin e UÇK-së, biznesmenin Remzi Hoxha, që duhej të ishte shpallur Martir i Atdheut. Sali Berisha duhet detyruar të tregojë se çfarë di për këtë krim, si e pse e bëri kreu i shërbimit të tij sekret Bashkim Gazidede këtë masakrim barbar dhe për llogari të kujt, të Serbisë apo Sali Berishës personalisht, sepse kanë dalë dyshime serioze e të besueshme se Remzi Hoxha është vrarë mbasi kish nisur të hetonte takimin sekret të Sali Berishës me xhelatin e shqiptarëve të Kosovës, Sllobodan Millosheviçin në Ohër. Me këtë rast Sali Berisha duhet të sqarojë para togave të zeza a ka pas ndonjë lidhje me shërbimin sekret UDB të ish-Jugosllavisë e si rrjedhim Serbisë sepse rezulton që edhe në kohën e embargos ndaj Serbisë kompanitë e klanit të Sali Berishës furnizonin me naftë përmes Muriqanit Malin e Zi me destinacion Beogradin, naftë me të cilën punonin tanket serbe që bënin gjenocid mbi shqiptarët e Kosovës.
  **
  Sali Berishës i duhen vënë prangat për shumë e shumë krime që ka bërë mekanizmi i tij shtetëror i kthyer në një shërbim sekret personal, por para së gjithash për krimin e përbindshëm kur vrau katër njerëz të pafajshëm që nuk po bënin kurrgjë në shëtitoren “Dëshmorët e Kombit” veç protestonin paqësisht. Sali Berisha jo vetëm që ka qenë në zyrën e tij ku ka ndodhur kjo vrasje prej trupave të Gardës, por ai e ka ndjekur situatën dhe janë të gjitha gjasat që mbeten të vërtetohen se ka qenë urdhëri i tij personal për të qëlluar mbi demostruesit paqësorë, aq më tepër se ai krijoi rrethana për të zhdukur gjurmët e krimit, akt antiligjor që duhet ti konsiderohet gjithashtu krim. Sali Berisha duhet të hetohet në lidhje me vrasjen e Kosta Trebickës, shqiptaro-amerikanit i cili ishte dëshmitar i çështjes “Gërdeci”, e kishte dëshmuar se i biri i Sali Berishës ishte pjesë e skemës së kompanisë fantazmë që fitonte para në mënyrë të paligjshme prej demontimit të armëve në Gërdec dhe u bënë shkaktarë për vrasjen e 26 njerëzve duke përfshirë gra e fëmijë. Për këtë krim të përbindshëm,
  ***
  Sali Berisha duhet të jetë në bankën e të akuzuarit bashkë me të birin Shkëlzen Berisha, i cili, është e ngjashme që nëpërmjet rrethit të besnikëve të tij të ketë organizuar “aksidentin” e dëshmitarit kundër tij, Kosta Trebicka. Në këtë rast duhet që prokuroria të hetojë se si ndodhi që dëshmitari kryesor kundër djalit të kryeministrit nuk kishte mbrojtje të veçantë në bazë të ligjit që i mbron dëshmitarët e një çështje kaq të rëndësishme ku është bërë një krim masiv. Sali Berisha duhet të arrestohet e të përballet me drejtësinë përveç krimeve të vrasjes së njerëzve edhe për krimet ekonomike të bëra në kohën kur ai ishte kryeministër dhe korrupsioni ishte metodë pune e qeverisë dhe e ministrave të tij. Akoma më tej Sali Berisha duhet të dalë para togave të zeza për të sqaruar cilat janë lidhjet e tij me mafiozin serbo-boshnjak Damir Faslliç, i cili nëpërmjet vajzës së Sali Berishës që bënte avokaten e tij, ka blerë prona në Shqipëri dhe ka marrë pjesë edhe në një mbledhje të Këshillit të Sigurisë Kombëtare çfarë përbënte një precedent të rrezikshëm për sigurinë e Shqipërisë.
  ****
  Duhet kuptuar nga të gjithë se arrestimi i Sali Berishës nuk duhet të bëhet për hakmarrje por për drejtësi dhe se me daljen e Sali Berishës dhe ministrave të tij hajdutë para gjyqit në Shqipëri do të marrë fund mendësia e mos ndënshkueshmërisë të atyre që duke shfrytëzuar forcën që u jep pushteti bëjnë krime njerëzore dhe ekonomike, vrasin, vjedhin e plaçkisin pasuritë kombëtare. Sali Berisha nuk mund të falet nga asnjë instancë shtetërore, parlamentare, nga asnjë shtetar apo politikan sepse kauza e drejtësisë është kauza e sovranit, i cili di të zgjedhë, të japë pushtet, por edhe ta heqë pushtetin edhe të rrëzojë me të drejtën e vullnetin e tij si sovran. Askush nuk ka të drejtë të nëpërkëmbë ligjet e drejtësinë duke i falur krimet që janë bërë mbi popullin. Viktimat e 21 janarit 2011 në varr kërkojnë drejtësi, 26 viktimat e Gërdecit kërkojnë drejtësi dhe këtë drejtësi që kërkojnë viktimat nuk mund tua mohojë askush nga qeveritarët apo organet e drejtësisë, në mos një ditë edhe ata do të japin llogari bashkë me krimet e Sali Berishës e bashkëpunëtorëve të tij.

  Reply to this comment
  • perrallat me hiroshima September 24, 18:34

   Ahere pse nuk e arreston, denon S.Berishen ky pushteti i Rames qe ka gjithe drejtesine ne dore tashme, sipas ketyre “direktivave” tuaja? I dhimbset valle Saliu? Ai sot nuk ka as imunitet deputeti! Apo ato qe ti radhit rrjesht pas rrjeshti jane tru shplarjet qe socialistet te kane bere nder vite qe natyrisht bejne mire per tru shplarje por nuk vlejne fare atje ne salle te gjygjit per te denuar njeri? Vraje pak mendjen o robo, ose beso se Rames i dhimbset Saliu, ose kupto se me dacibao me hiroshime nuk burgos dot njeri sot se jemi ne 2019 jo ne 1974

   Reply to this comment
 17. hiroshima viqidolit & nagasaki biberishes September 24, 19:49

  Bravo komentuesi i “perrallave”
  Amerikanet ne te tilla pyetjesh thone:”””””good questions to ask””””
  .
  Nese nuk e di qe Shqiperia pas shkurtit -marsit 1992 eshte republike ambasadoriale nuk eshte faji im…biles Sali bythisha eshte per 27 vjet kuislingu i tyre pamvaresisht nese fiton votimet PS apo gopi semes
  &&&&
  .
  Nese e di qe krimi i Edi Rames qe fali Krimberishen eshte me i madh se vetem krimete e Sali Pordhes ketu jemi dakort besoj
  &&&&
  Celsi i pergjigjes pse PS-ISTAT & RAMUTI nuk kane fuqi te denojne Usali Berishen eshte ketu poshte me fakte…KU EURO-AMERIKA PER HERE TE PARE NE HISTORINE E SAJ MBRON HAPUR NJE SUPERKRIMINEL

  Ish- ministri i Jashtëm, Paskal Milo tha në emisionin “Të Paekspozuarit” në News 24, ka thënë se qeveritë shqiptare gjithmonë kanë qenë të ndikuar nga ambasadorët e huaj.

  Për të konkretizuar rastin Milo tregoi rastin e vitit 1998, kur u kërkua heqja e imunitetit ndaj Sali Berishës, që më pas i hapej rruga edhe burgosjes së tij.

  Ish-ministri tha se ambasadori amerikan,gjerman dhe ai italian ishin kundër, madje kanë bërë edhe presion me ndërprerjen e ndihmave.

  “Kemi pasur raste qe jemi ndodhur nën presionin për kërkesa që ata kanë paraqitur te ne, për të mposhtur edhe ndonjë rezistencë që mund të bëhej nga ne, nisur nga mbrojtja sic ne e mendonim. Ka patur debate të shumta të ndryshme dhe po ju them që në shtator të vitit 1998 pas ngjarjeve të 14 shtatorit qeveria shqiptare dhe drejtësia shqiptare vendosi t’i heqë imunitetin Sali Berishës.
  .
  Ne në atë kohë jemi ndodhur para një presioni të jashtëzakonshem agersiv nga ambasadorët kryesorë euro-atllantike për të mos ia hequr imunitetin Sali Berishës dhe aq më tepër për të mos e futur në burg, aq sa jemi kërcënuar me ndërprerjen e ndihmave dhe mbështetjes. …& bla bla bla
  .
  Pra thjesht ramuti dhe pisistat nuk arrestojne berishorrin eshte se mbrohet hapur fare nga euro-amerika gje qe nuk ndodh jo vetem ne koloni apo vende te pushtura por as ne perrallat e hirushes apo hiroshimes

  Reply to this comment
 18. kokepalari September 24, 21:26

  me duket se keto çarçafet e fundit vijne nga tropojani i nerum ALBAN DEGA

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim