Pankina e Italisë, Antonio Conte “fiton” balotazhin

February 2, 2018 22:31

Pankina e Italisë, Antonio Conte “fiton” balotazhin

Pankina e përfaqësueses italiane është ende bosh dhe shumë emra të njohur përfliten për t’u ulur në pankinën e të kaltërve.

Federata e Futbollit e Italisë (FIGC) duhet të vendosë mes tre (Ancelotti, Mancini, Conte) emrave të mëdhenj për postin e trajnerit dhe sipas “Daily Star” Antonio Conte kuotohet për të marrë “çelësat” e Axurrëve.

Ish-trajneri i Juventusit, po kalon një periudhë të vështirë në stolit e Chelsea, me blutë që pas 25 javës, janë plot 18 pikë larg Manchester City-t kryesues.

Italia mbeti pa trajner që nga shkarkimi i Giampiero Venturas, dhe gjetja e zëvendësuesit të tij është paksa e komplikuar për shkak se Federata Italiane është momentalisht edhe pa president. e.k/dita

 

February 2, 2018 22:31
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*