Panuçi rrëfen gabimin e karrierës: Atëherë isha i bindur, por tani pendohem

July 17, 2018 12:13

Panuçi rrëfen gabimin e karrierës: Atëherë isha i bindur, por tani pendohem

Trajneri i kombëtares shqiptare Kristian Panuçi ka rrëfyer për spanjollen “El Partadizo” një nga gabimet më të mëdha të karrierës, si dhe ç’mendon për kalimin e Ronaldos tek Juventusi, apo për situatën që po kalon ish-klubi i tij, Reali i Madridit.

“Doja të largohesha nga Madridi pas dy sezonesh e gjysmë, dhe ky ishte një nga gabimet më të mëdha në karrierën time, një budallallëk. Tani pendohem, por kur u largova nga Reali isha i bindur”, ka rrëfyer ai.

Panuçi e ka komentuar lëvizjen e Kristianos tek Juventusi si një lëvizje të zgjuar.

“Kristiano do të fitojë tek Juventusi sepse është një lojtar jashtëzakonisht i mirë, që të rrijë pa trofe. Është normale kjo çmenduri e tifozëve për Kristianon sepse ai është më i miri në botë. Është një blerje shumë e zgjuar, që do sjellë edhe lojtarët e tjerë në Itali.”

Trajneri i kombëtares shqiptare e ka cilësuar këtë sezon si të vështirë për Realin e Madridit.

“Zidan dhe Ronaldo u larguan, nuk është e lehtë t’i zëvendësosh ata pas 3 Champions League të fituar radhazi”, ka shtuar ai.

s.a/dita

July 17, 2018 12:13
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim