VIDEO: Papa Francesku humb durimin me një pelegrine, kërkon falje

January 1, 2020 16:32

VIDEO: Papa Francesku humb durimin me një pelegrine, kërkon falje

Papa Francesku nuk mundi të fshihte pakënaqësinë ndaj një vizitoreje në sheshin “Shën Pjetri” në prag të Vitit të Ri.

Ai po përshëndeste pelegrinët në një moment kur nga turma një grua i tërheq fort dorën.

Në atë moment Papa Francesku godet me dorën e pelegrines. Truproja ndërhyn për të larguar dorën e pelegrines.

Sot, 1 janar Papa pranoi se në atë moment humbi durimin.

“Të gjithëve na ndodh të humbim durimin. Më ndodhi edhe mua. Kërkoj ndjesë për shembullin që dhashë dje” u shpreh ai.

Shikoni videon.

o.j/dita

January 1, 2020 16:32
Komento

11 Komente

 1. fteri January 1, 17:07

  Edhe zoti ka një kufi ,një masë,një metër , një gurë peshe ,kur kapërcehet çdo gjë është e dëmshme ,ajo ndëshkohet. nga vetë zoti..

  Vetëm një njeri në shqipëri nuk i njehë këto norma ,ai është Sali Berisha.Ai nuk e mbyll “buçen” asnjë herë .

  Reply to this comment
 2. A January 1, 20:34

  Per FTERI,
  nuk eshte 1(NJE), por jane 2(DY), SALI BERISHA + EDI RAMA = 2(DY).

  Reply to this comment
 3. mirel drejtesia January 1, 21:40

  ME VJEN KEQ PER ATE ZONJE,AJO ESHTE NJE E CMENDUR PER PAPEN,MENDON SE AI ESHTE SHPETIMTARi .Mendoj se ajo do jete ne nje moment shume te keq psikologjikisht !

  Reply to this comment
 4. Pellazgos January 2, 03:21

  Po cfare “Zoti” o zoti me comentin fteri,keta katoliket jane te denuar nga Zoti.
  Keta sollen sketerren ne Evrope,ndaluan Lojerat Olimpike,Theatrot,dogjen ne stiven e druve Galileon,Brunon dhe kush i ku dershtoi per perrallat me Krisht te “Ngjallur”.
  Keta fetare te Mallkuar kudo ku shkuan pas pushtimeve u ndryshuan traditat popullsive,emrat,kulturen,festat.
  Keta nuk jane te “Krishtere” te ndershem,po te qene te tille nuk linin Kostandinopolin e Ilyrit Kostandin ne duart e Islamikeve.
  Keta jane te pashpirt.
  Edhe vete Krishti i ka denuar se jane te pabese.

  Reply to this comment
 5. demo January 2, 09:55

  Po ke goditi mor te uruar?
  Ajo maniake desh ja shkuli doren Papes!

  Reply to this comment
 6. Labi January 2, 10:15

  Ka te drejte Rama kur thote kazani,degjoje dje ku ne disa tv Shqiptare gazetaret thonin se papa u perfshi ne incident,kur ishte e kunderta,nje idiote e terhoqi nga krahu shume fort sa desh humbi ekuilibrin,dhe nuk ja leshonte doren,rreagimi eshte normal, dhe papa njeri eshte.

  Reply to this comment
 7. Luani pa kokore January 2, 15:37

  Papa vete kerkon falje, militantet e Ramutit gjejne rast te merren me e lagu se lagu bishtin media.
  Kesaj i thone tamam te behesh me katolik se papa.
  Hajde shqiperi hajde, e zeza ti sa prapa je

  Reply to this comment
 8. Titi January 3, 01:15

  V.K jete vipash!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim